Tsüklon 11.-12. novembril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Tsüklon 11.-12. novembril

Post by Raul. K »

Lubatakse tuuli kuni 20m/s. Lisaks ohtraid sademeid igasugu kujul. Siin veel tulevasest tormist märke pole. Ilm on selge, päiksepaisteline ja tuulevaikne. Külma on 1 kraad.
Last edited by Raul. K on Sat Nov 11, 2006 1:02 pm, edited 1 time in total.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Tahaks neid ohtraid sademeid tõesti näha. Viimati ei suutnud EMHI isegi enam-väham täpselt 24h ette ennustada.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

StrikeStar äikeseradar näitab, et täna öösel on olnnud 2 äikest Saaremaal. Aga hetkel on Tallinnas veel ilm päikesepaisteline ning tuul on väga vaikne. Sooja 1,5 kraadi.
***
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Ka see http://www.fmi.fi/weather/rain_8.html näitab palju sademeid. Aga ei tea midagi, tookord oli juthum kus eestit ootas lausa nagu veesein. Aga just kui eestit hakkas puudutama, lagunes ära.
Huvitav miks estofex pea aegu keset talve äikeśt luba? Teistes maades on ju ka külm. Ja äike on väga vähe tõenäoline, kui sedagi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mine tea, äkki võivad väga võimsad tsüklonid õhku siiski nii meeletult destabiliseerida, et tekivad mingisuguste äikeste jaoks soodsad tingimused? 960 hPa tsüklon pole naljaasi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on ilm vaikselt pilve tõmbumas. Tuul on nõrk, külma on 1 kraad.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ohtralt sadu heh no tra kes see idioot on kes nii lollilt ennustada meil siin eestis oskab. oleme õnnelikud kui paar lumehelvest langevad ja ega rohkem ei tule ikkagi. lääne poolt on mitu pilvemassiivi tulnud aga kõik lagunevad seega ei tule mitte s*ttagi.

päeval esines siin lumekruupe. pole eriti jälgimiseks aega olnud kuna päeva metsas veetnud.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tallinnas sadas lund kella 13:30 ja 13:45 vahel, kohati oli sadu mõõdukas. Hiljem oli tevas taas üsna selge. Hetkel on ka taevas vähese kõrgpilvisusega. sooja 1,5 kraadi ning tuul on nõrk.
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:ohtralt sadu heh no tra kes see idioot on kes nii lollilt ennustada meil siin eestis oskab. oleme õnnelikud kui paar lumehelvest langevad ja ega rohkem ei tule ikkagi. lääne poolt on mitu pilvemassiivi tulnud aga kõik lagunevad seega ei tule mitte s*ttagi.

päeval esines siin lumekruupe. pole eriti jälgimiseks aega olnud kuna päeva metsas veetnud.
Natuke tsiviliseeritumalt palun. Ju näitasid ennustusmudelid ühehäälselt sademeid.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

tsiviliseeritumalt? heh! tee ise ka tööd ja siis saad aru mis tunne on väsinud olla. aga sa vist ei oska tööd tehagi. cõi ei jõua?
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

nagu ma ennustasin. siin tuli veidi lund ja kogu moos.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tallinnas sajab nõrka lund, sooja 1,5 kraadi endiselt.
***
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siingi sajab nõrka lund, sooja 0,1 kraadi. Õhurõhk on väga kiirelt langenud alates hommikust(15hPa 11 tunniga).
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin külma -0,0 sajab nõrka lund. aga lumi on vägagi peeneteraline.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:tsiviliseeritumalt? heh! tee ise ka tööd ja siis saad aru mis tunne on väsinud olla. aga sa vist ei oska tööd tehagi. cõi ei jõua?
Praeguse seisuga on minu tööks koolis õppimine. Aga jah, kui koolis on olnud raske päev, ja koolist koju jõuan, olen isegi nagu viitsütikuga pomm. Punkt.

Lagujal on tuule tõstnud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply