Konvektiivne aktiivsus 10. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Konvektiivne aktiivsus 10. mail

Post by Tarmo Tanilsoo »

GFS mudel on näitamas homseks mõningat konvektsiooni. CAPE võib paiguti tõusta üle 100 J/kg ning ka LI langeda 2 kraadini.

Elame-näeme.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

midagi võiks jah tulla....ma olen hetkel Käinas(u 15-20km lõunas Kärdlast)siin on lõunas mingi pilvemassiiv millel on kamingid sajujooned all.sooja u 15C
.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin ei tule täna kindlalt midagi kuna taevas täiesti selge. idapoolsemate maakondade olukorda ei tea aga noh võimalus seal ehk suurem kuigi ebatõenäoline.

suurema lootuse saab 12 mai peale panna kui külm front üle läheb ja arktilise õhu kenasti kohale toob.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

sooja 19.8,kiudpilves ja hullem asfaldihais kah(meil pannakse Kõrgessaare maanteele uut asfaldit) 8)
.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

teema on küll aegunud aga....minu termomeeter läks vist lolliks:Dsee näitab et sooja on 24.2 kraadi :!:
.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

H.Kaptein wrote:teema on küll aegunud aga....minu termomeeter läks vist lolliks:Dsee näitab et sooja on 24.2 kraadi :!:
Just. Teema on aegunud. Karta on, et Päike paistab su termomeetrile peale ja sellest ka see kõrge näit.

Palun rohkem aegunud teemasid mitte ellu äratada, eriti kui sellel pole algteemaga mingitki pistmist.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply