Äikesed 17-19. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Äikesed 17-19. juulil

Post by S.prits »

Cape-lit lubatakse kõige rohkem 18juulil-00:00.Kuni-3cape-li.Äike on,siis tõenäoline.Emhi nädalaprognoos lubab ka öösel vihma ja äikest 18.juulil. :D :!:
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kõigepealt idee et teema toimiks ka täna ja ka 19.07 sest sama süsteem peaks väikse cape&li ka neljap. andma

aga vaadake ikka estofexi kaarti kah ajaviitex arvan et ega te eriti pettuma ei pea. ja siis lisan juba teksti ära.

...Lithuania, Latvia, Estonia...

While a source of forcing is barely available (the warm front, if anything), 00Z Kaunas sounding has indicated a very unstable setup with possibly 2000 J/kg MLCAPE during the day. It seems likely from GFS that the weak capping must result in a few storms, confirmed by some precipiitation signals. At the warm front SREH is enhanced to over 100 m2/s2, and shear increases further towards the evening when the cold front encroaches onto the warm sector. The same kind of storms as in Poland may be expected, i.e. strong multicell and perhaps a supercell storm, with chances of large hail and severe gusts.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Laiendan kohe seda teemat. EMHI ennustus ööks ütleb:
18.juuli öösel on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma ja on äikest. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-8 m/s. Äikese ajal on tugevamaid puhanguid. Lääne-Eestis pöördub tuul edelasse ja tugevneb 5-10, puhanguti 12-14 m/s. Õhutemperatuur on 14…19°C.

Tugevate puhangute jutt alarmeerib.
nõoilm wrote:Cape-lit lubatakse kõige rohkem 18juulil-00:00.Kuni-3cape-li.Äike on,siis tõenäoline.Emhi nädalaprognoos lubab ka öösel vihma ja äikest 18.juulil. :D :!:
CAPE ja LI on korrektne kirjutamisviis, mitte CAPE-LI. Need on kaks erinevat indeksit.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

hoiatus on ka saartele lääne-eestile ja põhja-eestile. siin midagi kahtlast hetkel pole.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Umbes 20 minutit tagasi nägin edelas Altocumulus castellanus pilvi... Praegu olukord rahulik ning õhutemperatuur 25,4 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Vähemalt praegu on siin ilm selge. Ka tuul on nii vaikne, et seda mõõta pole võimalik. Sooja on hetkel 21,1 kraadi.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Keegi (Kaarel vist) andis mulle paari hea soome või rootsi vihma radari lingid. Üks uuenes iga 3 tunni tagant ja teine iga paari tunnii tagant. Kuid kuna unustasin enne arvuti bootimist favoriidid ära võtta siis on need lännu. Ehk annaks keegi need uuesti. :)

Muidu Tallinnas hetkel ilm selge ja ilus.
Last edited by @Tallinn on Tue Jul 17, 2007 7:19 pm, edited 1 time in total.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Ka siin on vaikus enne tormi. :lol: Temp: 24,8. Tuul ja pilved olematud. Lähim äike on hetkel Rootsis, aga kas see üle mere ka jõuab, ei tea veel.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

@Tallinn wrote:Keegi (Kaarel vist) andis mulle paari hea soome või rootsi vihma radari lingid. Ehk annaks keegi need uuesti. :)
Mõned radarid leiad minu kodulehelt ja mõned saad siit: http://www.vaski.net/thunder/ukkonen2.htm
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Testbed´i radarilt juba näha osaliselt võimsaid sajualasid.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Müristab tugevalt.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on lääne poolt lähenemas pilvemassiiv, aga esialgu midagi tumedat näha pole. Tuul on lõunast kuni 2 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 17,6 kraadi. Loodaks, et see Tallinna äike ka siia välja jõuab. Ise saan suure tõenäosusega infot edastada alles homme.

Edit: Pilvd muutuvad sinakamaks, kuid ei mürista. Weatheronline andmetel on Soome lahel tugev äike.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

suht väike tõenäosus et äikest tuleb aga võimalused on küll hetkel väga soodsad temperatuur eriti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

loll wrote:Siin on lääne poolt lähenemas pilvemassiiv, aga esialgu midagi tumedat näha pole. Tuul on lõunast kuni 2 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 17,6 kraadi. Loodaks, et see Tallinna äike ka siia välja jõuab. Ise saan suure tõenäosusega infot edastada alles homme.

Edit: Pilvd muutuvad sinakamaks, kuid ei mürista. Weatheronline andmetel on Soome lahel tugev äike.
Kahtlen, et Tallinna pilv siia tulla tuleb. Pilved liiguvad idakirdesse

Edit kell 23:11 - hetkel sooja üsnagi sellele kellaajale mittevastavad 19,3 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

saartele sõuab tugevam sajuala ja ka lõuna lätist võib tulla tugevam sajuala õigesse kohta.
Post Reply