Äiksed 14-15. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Äiksed 14-15. mail

Post by Raul. K »

Tegin selle teema juba ette ära. Lootust igatahes on kuna konvektsioon peaks üsna suur sellel päeval olema. Loodame siis parimat
Last edited by Raul. K on Tue Oct 02, 2007 8:33 pm, edited 1 time in total.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Post by seenno »

Jah, 15. mai ehk siis teisipäev näib paljulubav, aga kõik sõltub sellest kuipalju sooja Eestisse jõuab enne külma fronti. Praegust ennustuste järgi võiks Kagu-Eestis 22-23 kraadi sooja olla sel päeval, seega tõeline soojalaine jääb meist lõunasse. Vilniuses-Kaunases näiteks lubab +28...+29 sel päeval.
Äikest!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

prognoosid võivad veel kõvasti muutuda seega halb nii varakult ennustusi ja teemasi teha.
aga no eks see ole minu arvamus.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Kaarel wrote:prognoosid võivad veel kõvasti muutuda seega halb nii varakult ennustusi ja teemasi teha.
aga no eks see ole minu arvamus.
Täpselt minu mõte! Neli päeva ette ennustada pole just kerge ja enamasti pole selline ennustus ka eriti täpne.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

eestile paistab see kõikse soojem koht külje alla kohe väga julmalt pugeda.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Etv ilmateates ütles Peep Taimla selgesõnaliselt, et äiksefront levib üle eesti. Esmaspäeva õhtuks näitab http://www.vaski.net/Cape-Li.htm enamusse eestise suurt konvensiooni, kuid endiselt tundub, et parima osa saavad eestist lõunas asuvad alad.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kõikse suurem kahju ongi selles et see on öisel ajal. ja päevaseks ajaks tugevneb see venemaal jällegi tugevaks.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

konvektsioon tahab külastada ainult kagu eestit loodetavasti läheb homne prognoos veidi paremaks ja see konvektsiooni ala võiks tulla õhtusel ajal.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

On küll mõtet nii kaua ette ennustada, kui ennustusmudelid järjekindlalt tõenäosust näitavad. Nüüd lubatakse äikest esmaspäeva õhtust teisipäeva päevani...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

EHMI lubab ka homme õhtaks äikest.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ma igastahes vaski.net andmetel enam eestile äikseid ei annakski.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

http://www.vaski.net/Cape-Li.htm on ennustust muutnud ning see näitab rohelist ala teisipäeva ööseks umbes poolele eestile. Lootust seega veel on. Vaadates emhi tunniandmeid ja http://meteo.physic.ut.ee/ on aru saada, et eestise tuleb juba soojemat õhku juurde.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

aga sel korral võib asi selles olla et just kesk eestis tekivad kõikse rohkem äiksed sest kõik mudelid ajasid veel hommikul kõik ühte jonni et väga võimas sajuala tekib pärnu lahel.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on ilm selge ja päikseline. Sooja on juba 13,7 kraadi. Estofexi prognoos on Kagu-Eestile optimistlik, põhja eestise pole aga midagi lubatud.

Edidt: Emhi on andnud välja küllalt optimistliku nädala prognoosi. Siin on tõunud temperatuur 14,5 kraadini, veidi on tõusnud ka tuul. Kaugel edelas on näha nõrka valkjat vinet. Muidu on ilm veel selge.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Rüngad on hakanud arenema. Hetkel temperatuur 15,4 kraadi.

Aktiveerin keskmise astme kasutajate ilmavalve.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply