Äikesed 10. juunil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Äikesed 10. juunil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Seda ma kartsin. Päeval viskas võimsad rüngad üles ning nüüd on lääne poolt lähenemas tumedam pilv ja müristab.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 10. juunil

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Seda ma kartsin. Päeval viskas võimsad rüngad üles ning nüüd on lääne poolt lähenemas tumedam pilv ja müristab.
ka mul käis päeval epast mõte läbi et täna võib äikest kuskil olla. sest siit kagus olid väga võimsad rüngad näha.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Need olid vist ka siin põhjataevas näha.

Nüüd on aga müristamised lakanud ja üldse tundub, et pilv läheb lõuna poolt näha. Hetkel on ta muutumas nähtavaks mu ilmakaameras. Link sellele minu ilmalehel
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Need olid vist ka siin põhjataevas näha.

Nüüd on aga müristamised lakanud ja üldse tundub, et pilv läheb lõuna poolt näha. Hetkel on ta muutumas nähtavaks mu ilmakaameras. Link sellele minu ilmalehel
et pilv läheb lõuna poolt näha?

muidu siit lõunas on 1 vägagi võimast rünkpilve tippu näha ja ega ka pilv ise väike pole.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Need olid vist ka siin põhjataevas näha.

Nüüd on aga müristamised lakanud ja üldse tundub, et pilv läheb lõuna poolt näha. Hetkel on ta muutumas nähtavaks mu ilmakaameras. Link sellele minu ilmalehel
et pilv läheb lõuna poolt näha?

muidu siit lõunas on 1 vägagi võimast rünkpilve tippu näha ja ega ka pilv ise väike pole.
Kiirustasin... (laksab endale vastu pead), pilv läheb lõuna poolt mööda.. Tegelikult, ta lausa hääbub, kui pole seda veel teinud.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Sun Jun 10, 2007 9:12 pm, edited 2 times in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ka siin olid mitmed rüngad suure vertikaalse arenguga, kuid omal ühtegi äiksepilve näha ei õnnestunud. Praegu on rünki veel ida pool, kuid nendest midagi ei tohiks enam tulla. Sooja on hetkel 21,1 kraadi ja tuul on nõrk.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Vahepeal, umbes kell 21.30 olid lõunast kuni idani vaadeldavad ikka väga korralikud rüngad. Välimuse järgi pakun, et seal oli äikse tõenäosus umbes 50%. Nüüd on need rüngad hajunud.
Post Reply