Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by Tarmo H »

EMHI wrote:
Pilves ilm. Alates Ida-Eestist sajab lund ja tuiskab. Pärastlõunal sadu on kohati tugev. Puhub kirde- ja põhjatuul 7 kuni 12 m/s, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -2..-9°C
Oodata on lõunatsüklonit ja seega peaks see kaasa tooma ka ekstreemsemaid nähtuseid nagu tugev lumesadu. Hetkel näib et suurem lumesadu jääb Peipsi taha, kui uskuda HIRLAM mudelit. Selle põhjal sadu Eesti läänepoolsemasse osasse ei jõuagi. Aga mine tea, lõunatsüklonid on ettearvamatud ja võimalik et terve Eesti saab siiski põhjaliku lumelisa.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Ma olen aru saanud, et lõunatsüklon läheb otse üle Eesti, seega peaks ikka terve riik saama oma osa, kuigi jah, võib-olla päris edela-lääneserva jõuab sadu ilmselt märksa hiljem. Eks need kuumaverelised ole ettearvamatud ja saame näha, mida meile siis pakutakse.
ilmjainimesed.blogspot.com
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by Kaarel »

HIRLAM ja GFS räägivad sel korral ikka väga erinevalt, HIRLAM lolli järjekindlusega, et sadu lääne poole ei jõua, GFS aga lolli järjekindlusega, et katab terve Eesti ja sealjuures veel tugeva sajuga. Võta siis kinni, kumba uskuda ja kumba mitte.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by Tanel »

Suure-Jaanis algas sadu kella 10.30 paiku ja on muutunud tasapisi tihedamaks, tuiskab. Uut lund on selle sajuga lisandunud praeguseks küllalt vähe - 2-3cm. Õhutemperatuur: -4,6 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin algas sadu ennelõunal, ning on aegamööda tihenenud. Ka siin tuiskab, puhub mõõdukas kirdetuul...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by Kaarel »

Vaikselt hakkab meenutama 2008 aasta lõunatsüklonit, lund maas oma 10 cm, üldist tuisku ei ole, ainult hoonete katustelt alla tuiskav lumi.
sten0206
Posts: 14
Joined: Tue Mar 31, 2009 1:18 am

Re: Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by sten0206 »

Ma arvan, et Käsmus (mere ääres) hetkel olevat tuisku võib nimetada isegi lumetormiks. Tuul on päris vali, EMHI andmete järgi vaadates võib arvata, et siin ulatuvad puhangud üle 15 m/s. Lund iseenesest sajab mõõdukalt kuid tuul tekitab suuri tuisuvaalusid.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Millist? 23-25.11.2008'ga küll ei võrdle, siis oli tugev tuul kah. Aga radari järgi on siinkandis lõpp ligidal. Ilmselt hilisõhtuks on vähemalt ajutiselt sadu läbi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by Tarmo H »

Türil (asun hetkel Türil) algas sadu 11.30 paiku ja sadu on olnud valdavalt nõrk. Vaid 13.30 paiku sadu intensiivistus lühiajaliselt. Lumekiht on selle 7,5 tunniga paksenenud max 5 cm. Kergelt ka tuiskab. Siinkandis jääb selle lõunatsükloni vägi tublisti alla 23.novembril 2008 olnud tsüklonile.
Samas EMHI radarit vaadates on juba Eesti kagunurgas sadu lakanud, kuigi EMHI prognoosis sajuhoogude harvenemist sinnakanti alles homme varahommikuks.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Martti
Posts: 51
Joined: Tue May 29, 2007 9:26 pm
Location: Tallinn,Nõmme

Re: Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by Martti »

Sadu on enamalt jaolt nõrk,vahepeal oli mõõdukas.Ainult tuul on üsna tugev.Külma on 5 kraadi.
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by Kaivo »

Tallinnas on kell 20:38 päris tugev lumesadu ja tuisk, nähtavus minu elukohas ~500m. lund juurde tulnud oma 7-9 cm.
elan tondi selveri kõrval, akna taga ka 16cm lund tuisand.
Tuul on mõõdukalt tugev, väljas olles kui tuisk näkku on ei saa silmi lahti hoida ja näkku tulevad ka lumeterad.
Martti
Posts: 51
Joined: Tue May 29, 2007 9:26 pm
Location: Tallinn,Nõmme

Re: Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by Martti »

Siin on pigem mõõdukas peeneteraline sadu.Tuisk on jah korralik.Hea sissejuhatus veebruarile.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Seda küll, veebruar ju tuisukuu. Praegugi sajab Tallinnas (täpsemalt Laagris) päris intensiivselt lund. Tuul on mõõdukas.
ilmjainimesed.blogspot.com
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by Raul. K »

Lund hakkas sadama hommikupoolikul, suurem sadu lõppes paar tundi tagasi. Tuisku esines minimaalselt. Üldiselt oli sadu nõrk, kohati mõõdukas, aga lund tuli siiski juurde omajagu. Kahjuks täpset lumepaksust öelda ei saa, sest tuisku esines ikka niipalju, et mõõtelatt ei näita objektiivseid näite. Oma väikeses aias mul teda kuhugi paremasse kohata panna pole. Üldiselt on lund väga palju, rohkem kui üleelmise aasta novembritormi ajal. Ei imestaks, kui homme hommikul on lume paksus mitmel pool üle meetri.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Lõunatsüklon 1.-2. veebruaril

Post by Tanel »

Ööga lisandus lund veel 4-5cm ja nüüd võib öelda, et selle tsükloniga kokku sadas siin juurde ~15cm. Mõõtsin täna suure lageda platsi pealt kus tuisu mõju on minimaalne 5 erinevast kohast lume paksust ja sain tulemusteks 50-58 cm, keskmiselt 54 cm.
Post Reply