[LIIDETUD] Tsüklon ja äikesed 8.-9. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

[LIIDETUD] Tsüklon ja äikesed 8.-9. juulil

Post by Raul. K »

Nendeks päevadeks lubatakse korralikku konvektiivset aktiivsust, äikesevõimalus peaks suur olema.
Last edited by Raul. K on Sat Jul 11, 2009 9:36 am, edited 3 times in total.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 7.-9. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Pidin just ise sama kirjutama. Ka EMHI ennustab kõnealustel päevadel äikesevõimalust.

EDIT: Viimane ennustus räägib äikesevõimalusest 8-10. juulil
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Äikesevõimalus 7.-9. juulil

Post by ain »

Neljapäeval liitub Põhja-Euroopa tsükloniga tõenäoliselt Kesk-Euroopas tekkinud tsüklon ja see võib tuua tugevaid sadusid ka Eestisse. Kuna süveneva tsükloni kese läheb arvatavasti üle Eesti, tuleb tuult jälgida tund-tunnilt. On oodata järske tuule suuna ja kiiruse muutusi. Õhutemperatuur on valdavalt alla 20 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 7.-9. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

ain wrote:Neljapäeval liitub Põhja-Euroopa tsükloniga tõenäoliselt Kesk-Euroopas tekkinud tsüklon ja see võib tuua tugevaid sadusid ka Eestisse. Kuna süveneva tsükloni kese läheb arvatavasti üle Eesti, tuleb tuult jälgida tund-tunnilt. On oodata järske tuule suuna ja kiiruse muutusi. Õhutemperatuur on valdavalt alla 20 kraadi.
Oleks tore, kui ka allikale viitaksid, kui teksti copy-paste'd. Enda meelest nägin seda teksti vist EMHI nädalaennustuses
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Äikesevõimalus 7.-9. juulil

Post by ain »

Enustus on tõesti EMHI nädalaenustusest. olen vadanud seda kolmelt prognosikaardild seda mis neljapäeval selle päeva ümber jääb ja kõik näitavad ühte moodi, aga ei taha ära sõnuda kuigipalju see prognoos kindlasti muutub. Selelt kaardilt on näha et suures koguses sademeid tuleb http://scandinavia.meteox.com/forecast.aspx
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 7.-9. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Areng algas eile õhtul, kui minust lõuna poolt läks kella 20 ja 21 vahel mööda üsna kena rünksajupilvede kompleks. Siia ta siiski ei jõudnud ning ka ei müristanud.

Öine miinimumtemperatuur oli vaid 14 kraadi, mis näikse viitavat niiskele õhule.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Kõva tuula 9-10 juuli

Post by Taavi Saimre »

Erinevad allikad lubavad kõva tuult baltimaadesse:

http://www.windfinder.com/forecasts/win ... mation.htm
http://i.cnn.net/cnn/.element/img/2.0/w ... recast.jpg

On teile mõnest usaldusväärsest allikast ka midagi sellekohast silma jäänud?
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Kõva tuula 9-10 juuli

Post by Kaarel »

http://meteo.pri.ee/viewtopic.php?f=6&t=775 Suunatakse sinna ilmselt su teema. 25 m/s puhanguid mina ei välistaks isegi muidu.
Taavi Saimre

Re: Kõva tuula 9-10 juuli

Post by Taavi Saimre »

Tänud. Sõna "äike" pealkirjas eksitas mind :)
box
Posts: 19
Joined: Fri Oct 31, 2008 10:49 am
Location: Viimsi, Harjumaa

Re: Kõva tuula 9-10 juuli

Post by box »

http://www.windguru.cz/ee/index.php?go= ... =3&pu=8810

lisaks paistab tulevat oma pool kuunormi vett ka
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Äikesevõimalus 7.-9. juulil

Post by Tanel »

Estofexi tänane kaart on ka nüüd väljas ja suurem osa Eestist on Level 1 ohualas sees. Lubatakse äikest, suuri sadusid ja tugevat tuult. Mainitud on ka tornaadode tekke võimalus.

Suure-Jaanis hetkel pilves ja õhutemperatuur +18,9 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Tsüklon ja äikesevõimalus 8.-10. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin(Laguja, Tartumaa) on pilved arengut alustanud, läänepool on juba pilvisus tihenenud.

Ei tea kuivõrd tõsine märk see on, aga kui võrrelda tuult maapinnal, ja pilvede liikumise suunda, siis tuule suund näikse kõrguse tõustes pöörduvat päripäeva.

Hetkel on ilm vahelduva pilvisusega, õhutemperatuur 22,4.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: [LIIDETUD] Tsüklon ja äikesevõimalus 8.-10. juulil

Post by Tanel »

EMHI pani üles hoiatuse:
Eesti 08.07.2009 13:08
Öösel 8.-9.juulil on oodada Eestisse äikest ja tugevat sadu. Öö jooksul levivad äikesepilved Eesti lõunaosast kirde suunas. Äikesepilvede all võib olla tugevamaid tuuleiile.


Siin sooja 22,2 kraadi ja vahetevahel on päike paistma hakanud
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: [LIIDETUD] Tsüklon ja äikesevõimalus 8.-10. juulil

Post by @Unipiha »

Siia poole on liikvel edela-lõuna suunalt pilv mille sees võib lähiajal kujuneda äike. Seda arengut toetab ka konvektiivne aktiivsus. Siin on umbne ja soe temperatuur 23,3 kraadi.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: [LIIDETUD] Tsüklon ja äikesevõimalus 8.-10. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja vist lõunas korra juba müristas. Lõunaedela suunas on tõepoolest näha üks rünksajupilv, kuid esmapilgul tundub, et võib siit mööda minna. Õhutemperatuur 22,3 kraadi. Õhurõhk merepinnal 1004 hPa.
Aeg-ajalt postitan taeva olukorrast pilte siia.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply