Soojem ilm järgmisel nädalal?!

Postitused temperatuuri teemal
Locked
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Soojem ilm järgmisel nädalal?!

Post by erikEST »

Ok ma teen uue teema siis.
:twisted: Ai ai...prognooskaardid näitavad hetkeseisuga järgmiseks nädalaks ülikuuma ilma. Temperatuur võib tõusta koguni 35 kraadini ja soojarekord on ka ehk võimalik! :shock: Eks näeb kuidas prognoosid edenevad. Ma loodan, et tuleks sooja juba varem, saaks ikka puhkust nautida. Nädalake veel järgi. :D
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Kuumalaine 16.07.2008 - ...

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vaatan windgurust GFSi meteogrammi ning kuumad ilmad tõesti tulekul... Paraku on siin üks konks... ära unusta seda, mida mina unustasin eile. Täna on neljapäev, see millest sina räägid on alles ligi nädala pärast ning... Ennustus muutub kohe kindlasti. Seega ei maksa sellistesse ennustustesse kuigi entusiastlikult suhtuda.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Kuumalaine 16.07.2008 - ...

Post by erikEST »

Põhjendus: Miskipärast ma usun sellesse, sest tsüklonite tee on Atlandilt ära lõigatud. Inglismaa tipu lähedal on aeglaselt päripäeva pöörlev madalrõhkkond ja mustal merel on tekkinud süvenev madalrõhkkond mis suundub loodesse. Kui seis jääb nii on kuumalaine väga tõenäoline. Panen teema tavaliselt üles kui olen edaspidises 51% kindel. 8)
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Kuumalaine 16.07.2008 - ...

Post by Tarmo Tanilsoo »

Päris veenev põhjendus. Seega ei ole küsimus mitte kas see toimub, vaid millal see toimub... sest aja jooksul võib ennustuses aeg ikka nihkuda.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Eestlane

Re: Kuumalaine 16.07.2008 - ...

Post by Eestlane »

EMHI prognoos näitab küll taas pigem langevat tendentsi. :( Ennustavad ikka temperatuure +20 ringi ning ehk veel paar kraadi juurde, kuid kuumalaine tulekut ei ole küll kusagilt näha.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Kuumalaine 16.07.2008 - ...

Post by Tarmo Tanilsoo »

Jah, viimased mudelinäidud on tõesti kuumalainest loobunud. Midagi veel pakutakse nädala lõpu poole, kuid ei usu, et on lootust.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Soojem ilm järgmisel nädalal?!

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja nüüd on GFS loobunud täielikult kuumalaine ennustamisest.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Locked