Äikesed 11-14. augustil, tornaado 14. augustil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Äikesed 11-14. augustil, tornaado 14. augustil

Post by Raul. K »

Nüüd on Cape ja Li prognoosid uuenenud ning nende järgi peaks äikest tulema pühapäeval ja esmaspäeval. Äikest ennustab alates lauppäevast ka EMHI. Loodaks, et lõpuks nüüd peavad prognoosid paika ja äikest ka tõepoolest tuleb.

By Tarmo Tanilsoo: Arutelu sai alguse 8. augusti äikeste teemas, aga et näib, et tulekul on uus ilmasüsteem, sai ka teemad lahutatud
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tore... Keset astronoomiahuviliste kokkutulekut... :roll:

Näib uskumatu, aga mina äikest küll selleks nädalavahetuseks küll ei taha. Loodan, et Tõraverre igatahes teda ei tule.

Mudelid on siiski vähemalt öisteks vaatlusteks siiski lootustandvad.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Post by seenno »

Rahune maha, Tarmo. Ega need äikesed Sul nv siis ööpäev läbi ei ole, seda luksust ei saa Sa Eestis astronoomiahuviliste kokkutulekul ka mitte :lol:

Pealegi, seal kokkutulekul on ise küll istutud ka lausvihmas, ära Sa arva, et sinna tulek tähendab automaatselt, et midagi vaadelda saad. Aga see aasta tõenäoliselt saad (ilma poolest vähemalt), niiet rahune maha.

Siin Võru juures Väimelas, kus olen eilsest GLOBE koolide kokkutulekul, oli ka eile vine ja üks kõrguv rünk tahtis ka tipust laiali valguma hakata, aga sellega ta jõud ka rauges.

Öö oli pilvitu (vaatsime Jupiteri ja igast galaktikaid teleskoobiga ja Perseiide palja silmaga). Kell 1 öösel oli veel 20,5 kraadi sooja.

Hommikul 8 ajal oli kerge Altocumulus ja Stratocumulus, edasi täiesti pilvitu, troopiliselt sinise taevaga palav ilm.
Äikest!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

seenno wrote:Rahune maha, Tarmo. Ega need äikesed Sul nv siis ööpäev läbi ei ole, seda luksust ei saa Sa Eestis astronoomiahuviliste kokkutulekul ka mitte :lol:

Pealegi, seal kokkutulekul on ise küll istutud ka lausvihmas, ära Sa arva, et sinna tulek tähendab automaatselt, et midagi vaadelda saad. Aga see aasta tõenäoliselt saad (ilma poolest vähemalt), niiet rahune maha.

Siin Võru juures Väimelas, kus olen eilsest GLOBE koolide kokkutulekul, oli ka eile vine ja üks kõrguv rünk tahtis ka tipust laiali valguma hakata, aga sellega ta jõud ka rauges.

Öö oli pilvitu (vaatsime Jupiteri ja igast galaktikaid teleskoobiga ja Perseiide palja silmaga). Kell 1 öösel oli veel 20,5 kraadi sooja.

Hommikul 8 ajal oli kerge Altocumulus ja Stratocumulus, edasi täiesti pilvitu, troopiliselt sinise taevaga palav ilm.
Tegelikult jah, lugesin jah lähemalt ilmateadet, ja ikka räägiti ka vähesest ja vahelduvast pilvisusest ka mõnel päeval :D Kas ainult mulle tundub, või on need nädalavahetuse äikesed õhumasssisisesed?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ju nad on jah. sama süsteem mis mai kuusgi oli. 18 juuli äikese taoline äike oleks ikka huvitavam. aga ilm väljas on küll väga väga vilets. täna veel eriti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

sõrvest oleks hetkel ehk isegi äike vaadeldav. aga eesti mandri osale ei ole küll jah midagi oodata.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Keskööst kuni praeguseni on selgelt radaritelt näha mõõdukat äikesevööndit Leedu rannikust üle Gotlandi saare kuni Stockholmini välja! Äärmisel juhul võib jah, Sõrvet ehk tabada, aga ilmselt öövalvesse ma siiski ei jää, sest praegu ei ole küll mingeid märke, et see nii kaugele (ehk siis minuni) jõuaks.
Veidike numbreid ka http://www.vaski.net/thunder/TRACReport.txt (tunniga 180 välku on päris hea tulemus) :wink:

*** NexStorm TRAC Report generated 10.8.2007 1:01:28

Tracking 1 thunderstorms

-------------------------------------------------------
Thunderstorm ID S-98 detected 0:01

Storm location bearing 235.5 dgr distance 576 km

Last recorded activity 1:00
Intensity class Weak
Intensity trend Weakening

Current strikerate 1/minute
Peak strikerate 7/minute

Total recorded strikes 181
Cloud-Ground strikes 52 - 28.73%
Intracloud strikes 129 - 71.27%

-- Strike type distribution --
Positive Cloud-Ground [+CG] 13 - 7.18%
Negative Cloud-Ground [-CG] 39 - 21.55%
Positive Intracloud [+IC] 88 - 48.62%
Negative Intracloud [-IC] 41 - 22.65%
-------------------------------------------------------

*** TRAC Report end - NexStorm V1.40.0.2363:PCI
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja nüüd kuulsin raadiost, et täna võib Lääne-Eestis äikest esineda. Hetkel siin taevas selge.

EDIT: Ei tea, kust Raadio 3 selle ilmateate võttis, sest EMHI ei räägi äikesevõimalusest...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Täna õhtupoolikuks lubatakse kohati äikest. Siin äiksest siiki mingeid märke, ka rünkpilvi pole. Lõuna ja Kagu pool on näha vaid valget vinet.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal on taevas kagu, lõuna ja edela suunalt kattunud pilveräbalatega, mis ulatuvad juba ka pea kohale. On ka märgata pilvede mõningast vertikaalsuunalist arengut ja pilvede alaosad on muutumas tumedamaks. Pilved varjavad aegajalt päikese ja see takistab ka õhu soojenemist. Hetkel sooja +25,8 kraadi, õhuniiskus 50% ja kastepunkt +14,6 kraadi peal.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ka siin on taevas pilvisemaks läinud, pilvi leidub Lõunakagust kuni Lääneni, kuid vihma ega äikset lähiajal loota pole. Tuul puhub kagust tugevusega kuni 5 meetrit sekundis. Temperatuurimaksimum oli siin lausa 30 kraadi nii et Kuusalu kant on olnud täna üks kuumemaid kohti eestis. Praegu on sooja 27,8 kraadi, kuna päike on olnud juba mõnda aega pilve taga.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Lõunast on tulekul pilvemass millest peaks hakkama tibama vihma.hetkel temperatuur:+27.4c
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siit läks väga kõrgete pilvede sadu mööda. isegi läti radar näitab seda sajuala hetkel ning üks suht tuge sadu on hetkel läti vetes.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

saaremaal paistab mitu kabedat sadu olema. aga kas ka äike pilve all on sea öelda ei tea. aga mis suunas sealsed pilved liiguvad seda ka ei tea. võiks ju siemaa poole tulla.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Saaremaale läheneb küll äikesepilv, vähemalt VASKINET'i andmetel: http://www.vaski.net/thunder/ukkonen2.htm Aga kas ka kohale jõuab ei tea ja ilmselt keskmaale see küll ei liigu.
Siin on pisut pilvisemaks läinud, temp: 24.8, tuul nõrk ja kagust.
Post Reply