Tsüklon 29.04 - 01.05

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Tsüklon 29.04 - 01.05

Post by Kaarel »

lubatakse lund ja lörtsi ning kuni 18 m/s tuult.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siinkandis lõi taeva selgeks aga ida pool ikka suht kabedad pilved olid.
tiirikojas on vihma ka emhi andmetel viimasel tunnil sadanud. ja suurem sadu hetkel soome lahe põhjaosas passib.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

...Extreme western Russia...

In the range of a low-level depression, some low-end instability evolution looks reasonable mainly along southward advancing cold front and along the prowled occlusion.
While enhanced DLS along the cold front indicates an isolated large hail / severe wind gust risk, significantly enhanced SRH 1km along the occlusion favors in addition an isolated tornado threat.
A level-1 was issued for the latter one because of the low-end tornado chance.

homne estofexi prognoos sellist väljavaadet lubab.

aga jah eks ma ka siis endaga rääkimise vist nüüd lõpetan.
AnuT
Posts: 40
Joined: Sun Jan 21, 2007 6:30 pm
Location: Kolga, Harjumaa

Post by AnuT »

nonii, kohal ta on.
Tuul on tõusnud viimase tunni jooksul, sooja 2 kraadi, sajab mdagi, mis aknaklaasil vihmapiiskadena paistab. Muideks, miinmum ööl vastu tänast oli meil -7,7 kraadi (termomeeter mul siis maapinnale lähemal kui päris õige oleks).
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on veidi lund maas. Muru on valge. Ilm on pilvine. Tuul pole hetkel eriti tugev. Ka praegu tuleb kergelt lund. Õhutemperatuur on täpselt 0 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

loll wrote:Siin on veidi lund maas. Muru on valge. Ilm on pilvine. Tuul pole hetkel eriti tugev. Ka praegu tuleb kergelt lund. Õhutemperatuur on täpselt 0 kraadi.
Kerge lumekiht ka siin maas! Brr! Viimati nägin küll sellisel aastaajal lund vähemalt kolmveerand aastakümmet tagasi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siinkandis oli ainult lumekirme hommikul maas aga kirde eestis emhi lumekaardi andmetel lausa 7 cm.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Elekter katkes nii Lagujas kui ka Sassil. Siin katkes ta kell 14:26 :( Arvestades seda, mida EMHI koduleht siinkandi tuule tugevuseks n"aitas, pole ka mingi ime.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Eile õhtul sadas Tallinnas hoogvihma, sekka tuli ka lörtsi, veidi täpsemalt minu blogis.
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Endiselt on siin väga tuuline. Hetkel temperatuur 2,5 kraadi. Elekter taastus 39 minutit tagasi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Maksimum ei ületanud kolme kraadi. Tuuline ja väga külm on. Päev läbi on kergelt valgeid helbeid alla sadanud. Lumekatet pole.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin ka enam-vähem sama lugu. Hommikune lumi sulas üpris kiiresti. Vahel tuli kergelt lund, korraks sadas ka veidi tugevamalt, kuid maha see enam ei jäänud. Tuul oli aga väga tugev, kell 14:05 avamaal mõõtes sain 12,8m/s maksimumiks, kuid hiljem esines veelgi tugevamaid tuulepuhanguid. Ka praegu on ilm tuuline ja pilves. Terve päev on temperatuur kõikunud 0 ja +1 kraadi vahel. Hetkel on see 0,4 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin on juba taevas selge. aga huvitav on see et täna ainult idas ja kagus väga külm oli mujal aga soe.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Õhtul ja öösel sadas siin lund. Hetkel on maa osades kohtades veel valge. Sooja on vaid 1,6 kraadi. Ilm on selge ja päike paistab. Tuul on veel suhteliselt kõva, kuid nõrgeneb.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

öine miinimum -3 oli. aga hetkel suht soe väljas aga rüngad on ka arenema hakanud.
Post Reply