Torm 19-22. aprillil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Torm 19-22. aprillil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Rannikul on 20-ndal oodata tuult kuni 22 m/s.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Windfinder ja Windguru ennustavad samuti tormi 4-5 palli, niiet küllap miskit tuleb, lisaks ennutatakse ka päris korralikke sademeid. Loodetavasti jõuab vihm enne kohale kui suurem tuul ja lööb tolmu kinni sest muidu ei saa enam üldse linnas liikudes silmi lahti hoida.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Hommikused prognoosikaardid on veelgi süngemad kui eilsed. Keskmist tuulekiirust lubatakse reede keskpäevaks juba 20-21 m/s ja sademeid tänaseks õhtuks kuni 4mm/h rohkem kui 3 tunni vältel.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Emhi hirlam ka näitab palju sademeid, rüngad juba praegu Tallinnas päris normaalsed.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tuul päris tugev juba ning vihma sajab vaikselt, koos tuulega tuleb hooti kõvemini.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Siia jõudis vihm 13.30 paiku ja 20 min. sadas tugevat vihma, seejärel sadu lakkas tunniks ajaks ja algas siis uuuesti mõõduka tugevusega, hetkel sajab endiselt. Tuulepuhangud 15-16 m/s ja temperatuur +4,4 kraadi
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on tuul mõõdukas. Taevas on pilve tõmbunud ja edelas on sünge pilvemassiiv. Sooja on hetkel +10,1 kraadi

Vilsandil on maksimaalne tuulepuhang olnud juba 25 m/s! :shock:
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Torm on oodatust tugevam! Tuule puhangud Lagujas juba 17 m/s!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Veidi aja eest ilmus edelataevasse uus tume pilvemass. Selle kohalejõudmisega tõusis tuul hinninguliselt 15m/s kanti. Kuna ennem oli vihma vaid tibutanud, siis esines ka palju tolmutuisku. Hetkel on ilm pilves ja tuuline. Praegu sajab nõrgalt. Tugevamad tuulepuhangud on hinninguliselt nii 13m/s.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

loll wrote:Veidi aja eest ilmus edelataevasse uus tume pilvemass. Selle kohalejõudmisega tõusis tuul hinninguliselt 15m/s kanti. Kuna ennem oli vihma vaid tibutanud, siis esines ka palju tolmutuisku. Hetkel on ilm pilves ja tuuline. Praegu sajab nõrgalt. Tugevamad tuulepuhangud on hinninguliselt nii 13m/s.
See oli vist sama pilv, mis minu kandis tuuled eelmises postituses mainitud tasemeni ajas
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Laussadu on kestnud juba oma 7 tundi ja ei näita nõrgenemise märkegi, pigem on vihm tugevnenud veelgi, tuul on veidi nõrgenenud, sooja 2,6 kraadi.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tallinnas samuti sajab vihma ning tuul on kohati VÄGA tugev!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image
Üks väga must pilv on siia teel...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Pilv tõi kuni 2 mm läbimõõduga rahet
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tallinnast liiguvad ka tumedad pilved hooti üle.


CapeLi kaardid näitavad tänaseks seda katkendlikku joont eesti kohal.
Post Reply