Äikesed 17 Aprillil.

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Äikesed 17 Aprillil.

Post by @Tallinn »

17.04. TEISIPÄEVA öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega kuiv ilm. Puhub edela- ja lõunatuul 4-10 m/s. Päeval on vahelduva pilvisusega ning võib paiguti hoovihma sadada. Saju võimalus on suurem pärastlõunal Ida-Eestis, pole välistatud ka äike. Päeval pöördub tuul läände ja loodesse 5-10, puhanguti 12 m/s.

Cape Li aktiivsust pole küll märgata aga siiski.
Last edited by @Tallinn on Tue Apr 17, 2007 8:55 pm, edited 2 times in total.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kuumus, @Tallinn. Saatsin Teie mõlemad postitused dev/null-i(kustutasin). Kes tahab nende sisu teada, saatke privaatsõnum, arvutis on mul nad olemas.. Lahendage enda erimeelsused väljaspool seda teemat!

Tõepoolest, äikesevõimalike päevade kohta tuleb siia eraldi teema. Ja soovitan tõesti, kui kellegile siin äike ei meeldi ja kellegile teisele meeldib, siis ei ole vaja kirjutada a la
Kuumus wrote:Sinu avatarist ma järeldan, et seda sa tahaksid? :lol:
Edaspidine arutelu jätkub ainult äikeseohu teemal!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Kuidas selle äikesega nüüd oligi? Tekib kui kuum ja jahe õhk põrkuvad? Sorri, pole eriti tark äikese koha pealt. :lol:
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Cape ja Li ei näita eriti äikese võimalust, aga kui homme rünkpilved arenevad, siis mik mitte, sest tõepoolest külma frondi möödumisega võib tulle äikest.
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tänane sond(kell 3:00 Eesti aja järgi) ei näita ka. Ilmselt on äikeseennustus tehtud õhumassides oleva temperatuuride vahe põhjal.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hetkel siin Tartus pole midagi erilist taevas näha
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Tue Apr 17, 2007 6:59 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vabandust vigaste täpitähtede pärast... Ilm on endiselt selge
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Tue Apr 17, 2007 6:58 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tallinnas kisub pilve. Ilm on soe.

Edit:/ Väljas on nagu kuidagi lämbe, kuid ega ma ka pole selle varajase äikese suhtes optimistlik, kuid ei tea midagi ...
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on lõuna ja läänetaevas kaugelt valkjasse vinne tõmbunud. Muidu on ilm veel selge. Tuul on mõõduka tugevusega. Siin on õhutemperatuur +20,6 kraadi, kuid emhi tunniandmete järgi on olnud Roosisaares sooja peaaegu 25 kraadi. Hetkel äikseradarid vaikivad.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

See vine, millest ennem rääkisin on muutunud selgemini eristatavamaks ning koondunud peamiselt edelasse. Väga ähmaselt on sealt näha ka pilvede kontuuri. Ka põhjataevas on sellisesse valkjasse vinne tõmbunud. Mujal on taevas selge. Vahepeal õnnestus mul näha väikest tolmusaatanat. Õhutemperatuur on +20,5 kraadi.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin hakkab asi huvitavamaks kiskuma. Edelas on seis suhteliselt sarnane sellega, mis ta ennem oli. Seevastu läänes, loodes ja ka põhjas on pilvemassiiv. Mingit sadu sealt lähiajal ei tule, kuid päike sellest läbi ei paistaks. Lõunataevast on vinet veidi vähemaks jäänud. Siin on hetkel tuul nõrgenenud. Õhutemperatuur on täpselt +20 kraadi.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Pilvisus hõredamaks läinud. FLC püüdis soome lahalt midagi kinni just hetk tagasi, vaevalt see midagi on, kuid eks ootab ka teiste radarite uuendused ära.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Olen praegu Pangodi lähedal. Läänes ja edelas on näha tumedamat pilvemassiivi ja rüngad on arenema hakanud. Valge vine on ka siin ning näha on pilvede varje. Väga ilus vaade.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Tue Apr 17, 2007 6:58 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

http://www.vaski.net/thunder/ukkonen2.htm näitab koguni kaht äikest soome lahel. Vahepeal oli ilm siin pilves, kuid nüüd on taas osaliselt selginenud. Tuul on nõrgenenud, sooja on 18,1 kraadi. Siin püsib veel väike äiksevõimalus.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

http://zalama.dyndns.org/stormvue1.html näitab üht äikest Pärnust paarkümmend kilomeetrit põhjas. Ma arvan, et valetab, kuid 100% selles kindel ka ei saa olla. Siin oli veidi aega tagasi näha kagus mõnda kõrgemat rünka ja pilvemassiivi, mis siit eemaldus. Sademed poleks sealt vist tulnud rääikimata äiksest. Tuul on päris nõrgaks jäänud. Õhusooja on 17,4 kraadi.
Post Reply