Väga soe ilm ja tuleoht märtsi kolmandal dekaadil

Postitused temperatuuri teemal
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kuumus wrote:Tõrvas hetkel +16 kraadi. Päikese käes on aga umbes +27. :lol:
Lagujas "on" päikese käes lausa +32 :lol:

Tegelikult on õhutemperatuur 14,6 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Soojus võib tõepoolest olla ohus! GFS mudel näitab, et nädala pärast võib õhutemperatuur langeda alla 10 kraadi ning sinna seisu jäädagi. Aga nädalast kaugemale ennustamine on üsna suuresti kohvipaksu pealt vaatamine nii, et kes teab.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Wed Mar 28, 2007 6:36 am, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote: Küll ajab see kaubamaja termomeeter ikka kama ja sodi - väidab, et sooja on 18 kraadi. :lol:

Palju tegelikult Tartus sooja on? Kaks tundi tagasi oli 12.
aga miks mitte kui termomeeter on mingil määral päikse käes siis pole see mingi ime.
AnuT
Posts: 40
Joined: Sun Jan 21, 2007 6:30 pm
Location: Kolga, Harjumaa

Post by AnuT »

Tarmo Tanilsoo wrote:Soojus võib olla ohus! GFS mudel näitab, et nädala pärast võib õhutemperatuur langeda alla 10 kraadi ning sinna seisu jäädagi.
Loll küsimus võibolla, aga kust seda GFS mudelit näeb?
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

üldjuhul paneb gfs puusse sellepärast ma ei oska öelda kuskohast seda vaadata saab. aga sel korral võib täkkese ka panna sest tarmo nagu mind suht ahvis. ma enniste mainisin et läheb külemaks aga ju mõni ei loe. aga noh savi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:üldjuhul paneb gfs puusse sellepärast ma ei oska öelda kuskohast seda vaadata saab. aga sel korral võib täkkese ka panna sest tarmo nagu mind suht ahvis. ma enniste mainisin et läheb külemaks aga ju mõni ei loe. aga noh savi.
Auts.. Tegelikult, 3-4. märtsi kuuvarjutuse nurjumise mineku ennustas küll ilusti kaks nädalat ette.

GFS mudeli väljundeid saab lugeda aadressil http://www.arl.noaa.gov/ready/cmet.html ja vaadata kaarte http://www.westwind.ch/?page=gfsm

Eks teen siis oma postituses mõningad muudatused
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kell 15:36 tabas mu kodutalu tolmusaatan. Keerises võis tuul olla 5-6 palli. Hetkel temperatuur 16,9 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Kell 15:36 tabas mu kodutalu tolmusaatan. Keerises võis tuul olla 5-6 palli. Hetkel temperatuur 16,9 kraadi.
tõlgi pallid meetritesse ka.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kuskil 8-13 m/s. Ma arvan, et neid keeriseid võib täna veel tulla. Eelmisel aastal tuli mul tolmusaatanatega esimest korda tegemist teha alles aprilli lõpus 8)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Hetkel mul siin +18, nii et igati mõnus on. 8)
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Kell 17:00 oli Tahevas jälle 20 kraadi sooja. Siin on ilm selge ja päiksepaisteline. Sooja on hetkel 16,7, päeva maksimum on olnud siiani 17,1 kraadi.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Olen oma kodumaakonna üle väga uhke.

Kui täna päeval mõõdeti uueks rekordiks Roosisaarel +20,3 siis Tahevas mõõdeti kella nelja ja viie vahel +20,9 uueks rekordiks! Halleluuja!
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Ma ei taha siin eriti jamada aga sa ''kuumus'' rõõmustad siin esimese p*rseläinud ilmapärast. Neid kuumi päevi sõib sinu kullakeses maakonnas väga palju tulla suvel ma ei saa aru mis asja sa hõiskad.
Ega see eriti normaalne ei ole et nii palju neid rekordeid sünnib.
Ilmaga on jama, veab kui paari aasta pärast meil lundki tuleb. :(
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Muidugi on imelik, et tolmusaatanad juba märtsis lehti keerutama hakkavad, aga aastad ei ole vennad. Laguja "pääses" täna 16,9 kraadiga.

2002. aasta kevad oli ka päris soe, kuigi mitte nii soe nagu tänavu. Siiski tuli ka siis meteo.physic.ut.ee andmetel märtsis (Tartus) 13-14 kraadi ära. Aastal 2001 mõõtis eeltoodud aadress aprillikuus(!) isegi +22 kraadi. Ise ka mäletan, et see kevad oli soe. Eelmine aasta oli aga hoopis teistsugune: aasta tagasi homsel kuupäeval olnud päikesevarjutuse ajal oli lumi aga alles sulamas.

Kuumus, mis maakonnas sa elad?
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Wed Mar 28, 2007 6:48 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

@Tallinn wrote:Ma ei taha siin eriti jamada aga sa ''kuumus'' rõõmustad siin esimese p*rseläinud ilmapärast. Neid kuumi päevi sõib sinu kullakeses maakonnas väga palju tulla suvel ma ei saa aru mis asja sa hõiskad.
Ega see eriti normaalne ei ole et nii palju neid rekordeid sünnib.
Ilmaga on jama, veab kui paari aasta pärast meil lundki tuleb. :(
Mis sa ajad? Mind on õnnistatud, et ma nii soojas kohas elada saan. Mis siin p*rse läinud on? Annaks Jumal, et kümne aasta pärast ei oleks talvel enam üldse lund. 8)

Tõrvas jäi täna maksimaalne temperatuur +20 ringi.
Post Reply