Väga soe ilm ja tuleoht märtsi kolmandal dekaadil

Postitused temperatuuri teemal
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Ida tuul on Pärnu lahelt jää ära viinud ja eks nii sooja ilma jätkumise korral on ka järved järgmine nädal jää vabad
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Minu kodutalus on tiigid juba jäävabad. Koru järve(tegelikult küll tehisjärve) pole veel vaatamas käinud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Kaarel wrote:mis jama on emhil pole isegi tuleohu kaarti veel ometigi kulu on purukuiv. kuigi jah metsas alles lumi ja jää põhiteguriteks on. ning suured järved.
Jällegi pean tõdema, et Lõuna-Eestis on kõik veekogud ja metsad jääst/lumest paljad. :)
Ärge tuleohukaardi pärast muretsege. Esitasin EMHI'le juba kaebuse.
Temperatuuri maksimum täna siin oluliselt üle 16 soojakraadi ei küündinud. Eestimaa maksimumiks on täna taaskord jäänud Valgamaal asuva Taheva 17,0 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

metsade vahel siin ikka lund on veel. see jää ei pruugi veel järgmine nädal siseveekogudelt minema minna.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Kulu põletamine on keelatud alates lume sulamisest kuni sügisvihmade saabumiseni ehk ajal, mil looduses on tuleohtlik aeg. Tuleohtliku aja alguse määrab Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut. tule taevas appi. kas varsti hakkab presidest ennustama millal tuleohtlik aeg on w.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote: tule taevas appi. kas varsti hakkab presidest ennustama millal tuleohtlik aeg on w.
Kes siis peaks seda ennustama kui mitte EMHI? Kanal 2 või? EMHI'l on suur vaatlusvõrk, neil on nii meie ilmal, kui ka lume paksustel silm peal. Pealegi, nemad ju teevadki tuleohu kaarte.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:
Kaarel wrote: tule taevas appi. kas varsti hakkab presidest ennustama millal tuleohtlik aeg on w.
Kes siis peaks seda ennustama kui mitte EMHI? Kanal 2 või? EMHI'l on suur vaatlusvõrk, neil on nii meie ilmal, kui ka lume paksustel silm peal. Pealegi, nemad ju teevadki tuleohu kaarte.
hkmm kanal 2 jah vot olen paari nende ilmateadet kuulnud ja need on ikka eriti täpsed kohe olnud. nii 10 kraadiga puusse ja 10 m/s puusse.

siin muidu öine miinimum oli 0,4 ja hetkel juba 0,5 päike peaks tõusma varsti see ka seda mõjutab.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:
Kaarel wrote: tule taevas appi. kas varsti hakkab presidest ennustama millal tuleohtlik aeg on w.
Kes siis peaks seda ennustama kui mitte EMHI? Kanal 2 või? EMHI'l on suur vaatlusvõrk, neil on nii meie ilmal, kui ka lume paksustel silm peal. Pealegi, nemad ju teevadki tuleohu kaarte.
hkmm kanal 2 jah vot olen paari nende ilmateadet kuulnud ja need on ikka eriti täpsed kohe olnud. nii 10 kraadiga puusse ja 10 m/s puusse.

siin muidu öine miinimum oli 0,4 ja hetkel juba 0,5 päike peaks tõusma varsti see ka seda mõjutab.
Njaa... :lol: Reedel tuli ka EMHI's Kanal 2 jutuks. Räägiti ühest 20. sajandi alguse meteoroloogist(vist oli ta Boriss Sreznevski), kellel hommikul oli veel eilne ilmateade üleval ning ja seetõttu pidasid inimesed eilset ilmateadet tänaseks. Siis tuligi pisut juttu ka Kanal 2'st. Muide, ma nägin seal stendiettekannet, kus olid kirjas EMHI suurimad tarbijad ning nii ETV ja TV 3 olid seal kirjas, kuid Kanal 2 ei olnud.

Praegu temperatuur 0,9 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Meie palveid on juba pisut kuulda võetud. Tuleohukaarti veel pole, küll aga on hoiatus
EMHI wrote:Eesti 25.03.2007 09:45
Seoses soojade ja kuivade ilmade püsimisega on tuleoht looduses
muutunud väga suureks. Lõkketuli võib kergest väljuda kontrolli alt
ning süüdata kulu. Esialgse prognoosi kohaselt võib kuiv ilm kesta kuu
lõpuni.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Mon Mar 26, 2007 12:16 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Külm öö on ees. Juba praegu on mitmes kohas miinuskraadid ning neid on lubatud ööseks pea kogu Eestis.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Tuleohukaart pandi täna üles!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on ilm selge ja nõrga tuulega. Sooja on 12 kraadi. Emhi lubab homseks kuni 17 kraadi sooja.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin oli tegelikult eilse hommiku min temperatuur -3,5.

hetkel on väljas juba vägagi palav
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Emhi andmetel on Roosisaares, mis asub Tamula järve juures 16,1 kraadi sooja http://www.emhi.ee/?ide=21,466 . Tartus on ilm endiselt täiesti selge ja sooja on 12,6 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kuumus wrote:Tuleohukaart pandi täna üles!
Hurraa! :)

Hetkel on Lagujas suhteliselt jahe, kõigest 10 kraadi. Ei ole vist vaja öelda, et kulupõletamine on keelatud ning EMHI on raadios soovitanud üldse välja minnes tikud tuppa jätta. Mina olen kõrge tuleohuga piirkonnas.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Mon Mar 26, 2007 3:03 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply