Torm 18-19. märtsil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Torm 18-19. märtsil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kõige hullem osa peaks tulema esmaspäeval, kui tuule puhangud võivad ulatuda 22 m/s.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

too torm vist jääb mingiks ajaks eesti kohale seisma ja siis läheb sama teed pidi tagasi kust tuli, sest lõuna poolt peaks ka midagi tulekul olema peale seda.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

http://dyn.gismeteo.ru/ANIMOP/wind.gif gismeteo pakub isegi sisemaale 20 m/s. eestisse loomulikult.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:http://dyn.gismeteo.ru/ANIMOP/wind.gif gismeteo pakub isegi sisemaale 20 m/s. eestisse loomulikult.
Jumal tänatud, et praegu koolivaheaeg on.. Mis te arvate, kas rannikul hakkab uputama ka?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

liiga vähe torme sel korral järjest ja tuul peaks peale seda üsna koheselt ka kagu suunaliseks muutuma. kuigi ise pakuks et see torm tuleb sisemaal tugevam kui mõnel eelmisel korral on tuul merel 30 m/s ja seekord aint 22 m/s lubatakse. ehk siis see torm tuleb sisemaal tugevam. eelmisest lausest ei saa keegi nagunii aru.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

No kui Tartut sisemaaks pidada, siis siia küll oluliselte üle 10m/s ei prognoosita
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nüüd on siin ka maa valge :( Temperatuur on -1,3 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Ilm läheb kiiresti pilvisemaks ja ka tuul annab endast juba vaikselt märku.
Kui nüüd prognoose vaadata on EMHI seekord suht tagasihoidlik. Windguru ja Windfinder prognoosivad homme kella 11-ks Ristnas tuule keskmiseks kiiruseks 18-19 m/s. Kui see tõeks peaks osutuma ja vesi oluliselt tõuseb võib kõige ohtlikumaks probleemiks rannikul saada liikuma hakkav jäämassiiv. Tuule suunda ja jää olemasolu arvestades siis eelkõige Pärnust Haapsaluni ja mingil määral ka Saaremaa lõunarannik. aga eks see kõik oleneb eelkõige sellest kas vesi kerkib piisavalt et jää liikuma murrab.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://koti.phnet.fi/jukka1974/

Vau... See tsüklon näeb pisut juba välja nagu orkaan... Ja orkaanituuled on temas tõesti. Norras on puhangud ulatunud üle 40 m/s.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ilm hakkab pilve minema, edelast lähenevad cirro-tüüpi pilved. Umbes 10 minutit tagasi mõõtsin väljas tuule puhangu 8 m/s. Midagi on ilmaga igatahes juba toimumas

EDIT: Selline nägi Laguja edelataevas välja selle postituse kirjutamise ajal Image
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Sun Mar 18, 2007 12:05 pm, edited 2 times in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartus on ilm veel vähese pilvisusega ja nõrga tuulega. Edelataevas on siiski juba vinesse tõmbunud. Õhutemperatuur on +4,3 kraadi.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siin on ka taevas pilve tõmmanud ja veidi tuulisemaks läinud. Hommikul oli veidi lund maha sadanud, nüüd on suurem osa sulanud
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Taevas hakkab tõsisemalt pilve minema. Lumi sulab siin päris kiiresti, hommikuga enam ei võrdle. Vahepeal aga vaatan, et täna öösel kell 2 Eesti aja järgi mõõdeti Tallinnas TT(Total Totals, loe lähemalt)-indeksiks 54,4. Seega oleks selle järgi mingisugune võimalus äikesteks. K-indeks on 20, mis viitab 20% äikesevõimalusele. Konvektiivne Inhibitsioon, CAPE, LI ning teised ohuindeksid äikesevõimalust ei kinnita nii, et tuleb ilmselt ikkagi hoovihmaga ja/või tormituulega leppida. Tõsi küll, http://www.knmi.nl/satrep/latest.htm andmetel peaks mingi külm front siia teel olema.

Veel põhjalikumalt andmeid Tallinna atmosfäärist siit
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image
Selline näeb edelataevas välja praegu.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image
See pilt on edelataevast tehtud 7 minutit tagasi. Hetkel õhutemperatuur 6 kraadi ning tuuled on hakanud taas tugevnema. Hetkel on Lagujas puhangud kuni 10 m/s. Tuult on ka tuppa kuulda.

Külm front paistab tõesti tulemas olevat. EMHI andmetel praegu saartel sajab ning tunniga on mõnes vaatlusjaamas õhutemperatuur langenud terve kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply