Torm 25-27. jaanuaril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Torm 25-27. jaanuaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

EMHI lubab tuult kuni 20 m/s
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Sat Jan 27, 2007 8:09 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

tundub et oleme tormis sees. hiiumaal juba puhangud kuni 22m/s. ning on ka tuisk seal + lumesadu.

siin oli hommikul külma vaid -5,7 seega on tunduvalt soojemaks läinud. ning oli ka lõunatuult märgata aga väga nõrgalt.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siia teemasse peaks nüd küll juba kogunema hakkama sest väljas on mõõdukas tuul ja samuti on ka soojaks läinud siin ainult külma -0,9
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Olen nõus. Ka siin on väljas juba kuulda mõningast tuule mühinat. Temperatuur on ka tõusnud -6 kraadi peale
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

tundub et lumesadu jääb ikka väga toppama kui üldse tuleb.

siin -1,2 ning enniste tuli ka mõni hästi väike lumehelves. ning tuiskas ka mõnusalt aga nüüd vaikus.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin lund sadanud pole, ilm on siiski pilve tõmbunud. Tuul on siiski veidi tõusnud, kuid pinnatuisku esineb siiski väga nõrgal kujul. Õhutemperatuur on tänu sellele tsüklonile tõusnud, olles nüüd juba -5,6.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin on lumesadu ja tugev tuul + tuisk mida esineb palju. eriti mõnus ei ole lagedal teel liikuda ikka küll.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartusse lumesadu jõudnud veel pole. Tuul on oluliselt tugevnenud. Kui ma umbes kell 16:30 avamaal mõõtmas käisin, siis sain maksimaalseks puhanguks 9,9 m/s. Nüüd tundub, et tuul on veelgi tugevnenud. Esineb ka pinnatuisku. Pärnus on veetase tõusnud +112cm, aga vaevalt, et see seal ohtlikuks saab, kuna ka hoiatust pole antud. Tartus on õhutemperatuur -5,1 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siinkandis endiselt lumesadu ja tuisk. ilm paremaks ei lähe. külma -0,7.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lagujas temperatuur -6,5 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Siin on hakanud lumesadu juba probleemiks muutuma. Hommikul alanud lumesadu on päeva jooksul pidevalt tugevnenud ja ei näita n6rgenemise märke. Kella 18 paiku läks rivist välja k6rgepingeliin ja istusin 2,5h vooluta ja voolukatkestuse tulemusena läks endal lauaarvuti rivist välja. Kärdlas on Käina mnt suletud teedele murdunud suurte okste ja väiksemate puude t6ttu. Ilm on täiesti tuulevaikne aga lumi on sula ja puud ei pea koormusele vastu. Lume paksuseks sain veidi aega tagasi m66tes 37cm, Kärdlas ja lääne pool 10-15cm enamgi. See sajuala paistab liikuvat edasi väga aeglaselt ja t6enäoliselt on suurem sadu veel mandril ees.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartus pole siiamaani lund tulnud. Loodetavasti lumesadu jõuab varsti ikka ka siia kohale. Tuul on ikka tugev. Kuulsin tuttava käest, et Tallinnas pidi lund palju olema, samuti ütles ta, et tal on akna taga 0,5 kraadi sooja. Ma loodaks, et lähiajal keegi Tallinnast siia satuks ja kirjeldaks olukorda täpsemalt. Tartu ilmaoludest veel niipalju, et tuul on ikka tugev ja esineb ka pinnatuisku. Õhutemperatuur on -5,6 kraadi, seega siin sula karta pole.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Suure-Jaanis on õhutemperatuur -5,5 kraadi, sajab tugevalt lund ja tuiskab. Lumesadu tugevnes 20 paiku, nõrk sadu algas kella 19 ajal. Loodaks, et sama tugev sadu nagu Hiiumaal on, jõuab ka siia.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

sai siin päeval sajualade mudeleid vaadatud ja sadu peaks ikka väga pikalt kestma.


**** suvine hiiumaa on ikka igav aga praegalt jah teil seal siis jama kui palju. aga meevaras sa osta enda arvutile APC ehk UPS vahele ei esine probleeme kui elekter jamama hakkab.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartus tuli vahepeal nõrka, peenikest lund, kuid nüüd on sadu jälle lõppenud.
Tuul on ikka tugev ja puhub SSE suunal. Õhutemperatuur on -5,6 kraadi.
Post Reply