Külma-auk kolgas

Postitused temperatuuri teemal
Post Reply
aerjalg

Külma-auk kolgas

Post by aerjalg »

Vot mina ei tea, mis külmaauk meil siin loksa ja kuusalu vahel oli 19. detsembril.

Kella kahe ajal hakkas temp langema miinus kahe pealt, ja kella neljaks oli -14 kraadi!

Kõik ilmateated ja reaalajas ilmajaamad ei näidanud/lubanud rohkem kui -5 terve eesti peale. (Õhtuks olid kuskil prognoosi langetanud -8 peale, kuid meie rekord oli -17,1. See võis olla kuskil 4-5-6 ajal, kella mu termomeeter ei näita).

Taevas oli selge terve päeva olnud, parajalt paks ja kohev lumi maas ja puudel, tuulevaikus. Ning külmenedes tuli tihe udu lumeväljade kohale nii inimesekõrguselt! Fantastiliselt ilus!

Kell 11-ks öösel on jällegi ainult -4. Tuul tõusis ka.

Ei oska arvata kui laiaulatuslik selline külma-auk võis olla. Meri on meiltr linnulennul nii 7-8 km.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Re: külma-auk kolgas

Post by soul »

Nagu siit näha oli nn külmaauk päris suur http://www.emhi.ee/index.php?ide=21&ts=1166546780&go=4
Eks meri ja Peipsi järv hoiavad laialdasema külma ära, kuna vesi on lahti
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Selline asi on üpris kummaline, aga nagu näha siis võimalik. Tartus midagi sellist polnud ja minimaalne tempereatuur jäi siin -6,3 peale minu digitermomeetri järgi. Ise olen Kuusalu kandis talvel kahjuks vähe ja neid talviseid temperatuure kommeteerida ei oska.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Tere tulemast foorumisse, aerjalg

Minul siin Suure-Jaanis oli miinimumiks tol õhtul -9,9C. Võis olla ka rohkem, kuid just siis, kui temperatuur oli langenud -9,9'ni, said mul ilmajaama anduril, mis õues on ja andmeid tuppa saadab, patareid tühjaks. Patareivahetusega tõstsin ma ka temperatuuri -6 kraadini(sest ma pidin andureid puutuma), mis hiljem enam alla -7,9 kraadi ei langenud.
Post Reply