Öökülmad septembris

Postitused temperatuuri teemal
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Öökülmad septembris

Post by Tarmo Tanilsoo »

Paratamatult on sügis tulekul ja juba tuleb rääkida hallaöödest ja öökülmadest. Täna hommikul oli vaid 4 kraadi sooja ja hall oli paiguti maas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartus hommikul midagi polnud, aga eks ka linna värk. Kuusalu kanti öökülmi lähiajal õnneks tänu lähedal asuvale merele pole karta. Siin oli sooja hommikul +7 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Pärast seda, kui ma kooli läksin, alanes temperatuur veelgi ja hommiku miinimum on +3,5. Praegu Lagujas +5,7. Paistab, et tuleb veel külmem öö. Akendele on ka udu tekkimas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin oli töna hommikul 2,2 kraadi sooja ja hetkel on 4,3
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Öö miinimum siin -2.3 kraadi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Suure-Jaanis oli täna miinimumtemperatuuriks -1,4C kell 7.12. Praeguseks on sooja juba 14,8C.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tallinnas öökülma ei olnud, minimaalne õhutemperatuur oli +4 kraadi ringis. Maardus oli olnud öökülma -1 kraadi. Sügismärk!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin oli minimaalne temperatuur kolmanda korruse maja seina ääres -2,3 aga maa lähedal oli arvatavasti rohkem igastahes hommikul kui päike paistis juba oli külma -1,3 seega suht külmad ööd ja hommikud juba.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Hommikune miinumum, mida mina nägin oli siin 3 kraadi ringis. Samas oli siis juba päike tõusnud. Kerge Öökülm oli olnud. Tänane öö ja varahommik tuleb karmim. Ilmateade lubas külma maapinnal kuni 5 kraadi. Hetkel on sooja 13 kraadi ilm on selge ja tuulevaikne. Selline ilm soosib korraliku öökülma teket. Samas see ja järgmine öö peaksidgi olema kriitilised edasi peaksid ööd soojemaks muutuma ja kolmapäevaks lubatakse sadu ja sooja ilma, küll aga mitte äikest.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Sooja on +9 kraadi. Ilm on selge ja tuulevaikne. Eks hommikul näeb kui karmiks öökülm siiski kujuneb. Suht selge on see, et öökülm tulemas on. Tõenäoliselt valitsevad varahommikul mõningates kohtades miinuskraadid ka maapinnast kõrgemal.

Täiendus. Kella 22.00i ajal oli Kuusikul 2 m kõrgusel emhi tunniandmete järgi sooja olnud 3,7 kraadi. Arvatavasti on seal maapinna lähedal temperatuur juba miinuspoolele langenud.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

njh see raplamaa on see kõige külmem koht ju kah siin sooja hetkel 3,0

kisub juba suht jahedaks eks ommikule saab jälle seda külmund maapinda vaadata.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

tormitelegrammid on jälle maas.
minimaalne temperatuur on siin olnud -1,8 ja hetkel on väljas udu.

estofex väidab et võrtsjärve lõunapoolses osas on äikest olnud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Selle Öö miinimum -0,3 kraadi. Praegu aga sooja 10 kraadi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin öösel midagi erilist ei olnud. Kaheldav, kas temperatuur siinkandis üldse maapinnal üldsegi alla 0 kraadi langes. Eks sisemaal maakohtades ikka oli öökülma.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Valgamaal ei olnud eelmine aasta septembris küll kordagi temperatuuri alla nulli. Veel kuu viimastel päevadel oli päeval 22-23 kraadi sooja Lõuna-Eestis. Ööselgi olid temperatuurid +10 kandis. Ma ei tea, mis pagana külmast te räägite. Mina käisin septembris veel rahulikult ujumas. Kui mind ei usu, tuletage EMHI andmete abil meelde. 8)
Post Reply