Keravälk.

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Keravälk.

Post by Soebralik »

Kas selles uudises on tõepoolest video keravälguga?

http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/ ... d=64754132
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Keravälk.

Post by Karlip »

Halb kvaliteet, võisid olla ka autode tuled. Ei usu, et keravälk.
Ja nüüd ilmateade.
risto
Posts: 85
Joined: Mon Jun 13, 2011 6:54 am
Location: Tallinn, Südalinn

Re: Keravälk.

Post by risto »

kera liigub kolm korda täpselt sama kiirusega samal trajektooril, no ma ei tea, kipun arvama, et need on autotuled uduses fookuses...
Äike
Posts: 208
Joined: Fri Jul 06, 2012 5:28 pm
Location: Jõgevamaa, Siimusti alevik
Contact:

Re: Keravälk.

Post by Äike »

Ma ka ei usu, et see oli keravälk.
Aga ma sain teda, et ühed nägid siin läheduses eile kolme sinist ja lendavat täppi autost mööduvat.
Knut Nuudi
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Keravälk.

Post by Soebralik »

Läbi akna filmides võib pildistamisele väga imelikult mõjuda, eriti pimesi. Ise pole keravälku kunagi näinud, seega ei oska ka suurt midagi arvata.
Eks mõned vanemad inimesed on seda nähtust näinud, kuid vaevalt nemad eriti internetis ringi liiguvad. Muidu nemad oskaksid küll öelda.
Äike
Posts: 208
Joined: Fri Jul 06, 2012 5:28 pm
Location: Jõgevamaa, Siimusti alevik
Contact:

Re: Keravälk.

Post by Äike »

Mul tuli meelde, et mu ema on rääkinud kuidas tema ema sõbrannaga on juhtunud keravälguga õnnetus.
Mu ema rääkis nii:
Et mu vanaema ja sõbranna olid põllu peal ja vaatasid lähenevad äikest.
Järsku nad nägid maa peal põrkuvat tulekera.
Nad hakkasid selle eest ära jooksma kuid mu vanaema sõbranna jalgevahelt läks see tulekera mööda.
Selle vanaema sõbrannal olid jalad täiesti ära põlenud.
Jube lugu!
Mul ei tulnud see kohe meelde
Knut Nuudi
risto
Posts: 85
Joined: Mon Jun 13, 2011 6:54 am
Location: Tallinn, Südalinn

Re: Keravälk.

Post by risto »

Ka minu suguvõsas on keravälku nähtud, Viljandis majas, kus kera käis, on siiani alles kera poolt kolmeks tükiks lõigatud peegel, mis asus esikus voolumõõtja lähedal.
See oli 70ndatel, oli olnud tugev äike ning tollal oli Paalalinn veel suhteliselt lage. Välk oli löönud alguses maja kõrval elektriposti ning kera oli siis mööda juhtmeid (või avatud esikuaknast, see on siiani segane) tuppa tulnud. Nad taipasid asja siis kui elutoas olles kuulsid esikust särinat. Sinna jõudes nägid nad, kuidas kera liikus mööda peeglit ja tegi selle kolmeks, seejärel liikus ta mööda ruumi ebaühtlaselt, mitte kindlal trajektooril ning kadus ilma kõmakata.
Ma olen selle kohta püüdnud uurida, kinnitus on aga see, et see pole mingi pulajutt, tunnistajaid oli rohkem kui 1-2. Peeglitükkidest paigutati igase tuppa üks.
Post Reply