Äiksed 14-15. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Post by seenno »

Türil juba kella 7 ajal hommikul hakkas sadama. Kell 8 müristas korra lõuna-kagusuunas. Kell 8.45 muutus vihm juba padukaks. 9-st algul müristas õrnalt lõunas, edasi 9.13 juba kõvasti linna kohal. Mõõdukas äike püsis linna kohal kuskil 10-ni, oli näha, et enam müristas ja lõi välku just lõunas-kagus. Vihma tuli mingi 6-7 mm. 10.23 oli viimane müristamine idas, siis paistis ka korra päike. Nüüd paksus pilves ja vihmahoogudega, +14 kraadi.

Wetterkarte ja Weather online äikesekaardid näitavad ikka tõelist põrgut mitmel pool Baltimaades kogu tänase öö ja hommiku.
Äikest!
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Normaalne, isegi estofex meile prognoosis 2 levelit.
Siin Tallinnas pole midagi, hommikust saati sajab.
Last edited by @Tallinn on Sat May 19, 2007 6:09 pm, edited 1 time in total.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mõned teated:
15.05.2007 11:26 - Kaarel @ Pärnu teatab: Mis värk on? Väljas läheb üha soojemaks. Ja väga lämbe on väljas. Äikest pole siin pärnus täheldanud küll aga ohtralt vihma. Usun et siin lääne pool on isegi äiksed veel võimalikud.
15.05.2007 08:44 - Kaarel @ Valgu teatab: Valgus müristas 8.36 idas suht nõrgalt ja kohe selle järel lõunas tugevalt. Ja nüüd juba suht peakohal müristas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Pärnumaal on tugevnev sajuala, liigub minu suunas.

Ja viimaks tuleb meelde kõrgendada kasutajate ilmavalve kõrgele astmele.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Kell 7:10 oli edelataevas juba kahtlaseks muutunud ning tundus, et sealt võib oodata äikest. Kell 7:23 oli pilv juba tumesinine ning 4 minutit hiljem kostus esimene müristamine. Kell 7:34 hakkas tugevalt sadama, äike oli juba lähedane. Umbes minuti pärast tõusis pagi, kuigi pilv oli juba ammu peal. Kohe oli näha ka pilv-maa välku ning selle kaugus oli vaid 0,5 km. Peale seda tuli mõneks minutiks aga selline sadu, et tänavad olid isegi paari cm paksuse vee all. Kell 7:39 jäi suurem sadu järgi ning peagi lõppes sadu lõplikult. Pilv hääbus ning kaugenes kirdesse. Lisaks tuli veel 2 äikest, kuid neid mul korralikult vaadelda ei õnnestunud. Seega on Tartus tulnud täna 4 äikest. Vahepeal tuli ka rahet, kuid täpset kellaaega ei oska öleda.

Hetke ilm on pilvine, kuid sajuta. Tuul on kagust ja üsna tugev. Samas enamus pilvi läheb läänest itta. Õhutemperatuur on +16,3 kraadi. Radarid näitavad äikest vaid idapiiril, kuid väike lootus äikesteks veel püsib.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lagujas käis üle pea 5 äikest, üks läks siis lääne poolt mööda, nagu varem kirjutatud.

Äikesed on jõudnud ka uudistesse, nimelt on nad teinud kahju. Omalt poolt tean, et Raadio 3 Viljandi saatja kustus täna hommikul paaril korral umbes pooleks minutiks ära.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vaatasin vaski.net hommikusi satelliidipilte ja nägin et nendes äikesepilvedes olid sademed lausa skaalalt väljas - mustana märgitud.

Värske satelliidipilt räägib seda keelt, et Lääne-Eestist alates on juba ilm selginemas nii, et midagi erilist ilmselt enam oodata ei ole.

Ilmselt küll, inglise keeles saab tänast päeva kutsuda "severe weather outbreak"'iks.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tundub tõesti, et tänaseks võib äikselootuse maha matta, vähemalt siin. Vahepealse ajaga on temperatuur langenud 14,8 kraadini ning sadas veidi uduvihma. Taevas on täelikult kaetud madalate kihtpilvedega.
AnuT
Posts: 40
Joined: Sun Jan 21, 2007 6:30 pm
Location: Kolga, Harjumaa

Post by AnuT »

no-ma-ei-tea, kas ma olen kurt ja pime, aga Kolgas Harjumaal jälle äikesest mitte halli haisugi. ÖÖvalves ma ei olnud, vaiksed põuavälgud kui olidki, võisid ju märkamata jääda. 14nda päeval suured rünkpilved, õhtul läks üleni pilve, 15nda hommikul juba sadas vaikset halli vihma. 14ndal sooja 13-14 kraadi päeval, 15ndal 11-12 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

16,5 mm oli siin kokku sademeid. ja kahjuks need müristamised ka ainukesteks jäid mida mainisin tuggevuse poolest peale seda valgus mõni nõrk müristamine veel oli. aga kas seal kagu eestis oli ka mingi hästi madal pilvisus häirimas?
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Ka Laupal olevat täna hommikul korralikult müristanud ja sademeid on vast 10 mm ringis tulnud. Polegi kõige hullem ilm siis seal olnud.
See on ühtlasi ka minu viimane postitus Eestist eemal olles, järgmise postituse saadan juba kui olen kodus.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on juba ilm selginemas ning ka tuul on nõrgenenud. Emhi tunniandmed näitavad Võrus siiski veel äikest. Õhutemperatuur on 13,1 kraadi.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Suure-Jaanis algas äike kuskil 8.45, välgutas päris tihedalt ja lähim löök oli ligikaudu 500m kaugusel. Ilm oli äikese ajal väga hämar ning sadas tugevat vihma, rahet ei näinud. Kokku sadas 12mm. Äikesevaatlusi kahjuks jälle teha ei saanud, kuna pidin koolis olema ja sain ainult veidi asja jälgida :(
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Hiiumaal pole äikest esinenud,kuid enne lõunat tuli lausvihma. Kella 15 paiku hakkas taevas vaikselt selginema ja kella 17-ks oli juba suisa selge. ilma selginedes hakkas tuul tugevnema ja temperatuur( max täna 14 kraadi) langema, hetkel sooja 9,3 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Loeks äkki äikesed kokku, palju teil oli?

Lagujas oli 6 pilve, 5 jõudis pea kohale.
Ligikaudsed saabumise kellaajad:
1 - 3:30
2 - 5:30
3 - 7:00
4 - 8:00
5 - Läks lääne poolt mööda
6 - 11:00
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply