Äikesed 7-9. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vahepeal on Päike juba mitmeks minutiks välja tulnud. Läänes ja loodes on tumedamaid pilvi näha. SIiski piirdub märkimist väärt pilvkate ainult vertikaalselt arenenud rünkpilvedega.

Hetkel temperatuur 13 kraadi. Pilv, mida mina jälgisin on aga nõrgenemas, kaks uut tugeva radarikajaga pilve on sellest põhja pool. Igatahes tuleb täna põnev päev...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tarmo mis sa sellest sajualast arvad mis soomest eesti poole liigub.
Need kogu aeg suurenevad. Jõuavad äkki siia välja?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

@Tallinn wrote:Tarmo mis sa sellest sajualast arvad mis soomest eesti poole liigub.
Need kogu aeg suurenevad. Jõuavad äkki siia välja?
Üldse ei välista, et midagi siia ka jõuab.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ka siin on nüüd saanud päike end veidi aega vahelduva eduga näidata. Termemeeter minu aknataga näitab 12,1 kraadi. Loode poolt on jälle pilvisem, kuid esialgu midagi erilist seal pole. Põhjas on näha mõnda korralikult arenenud rünka.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Üks tumedam, kuid siiski suhteliselt väike pilvemassiiv on hetkel pea kohal. Samuti on näha tumedaid, kõrgele arenenud rünkpilvi.

Ning ahjaa, natuke varem jäi mainimata, et olen täheldanud õhu "värelemist" horisondil.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

estofex ja wetterzentrale on ka ennast eesti kohapealt ära täitnud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kesklainel hakkavad äikesepraksud harvemaks muutuma...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Suure-Jaanis pole täna vihma sadanud, rääkimata äikese esinemisest. Kella 13.30 alates on taevas veidi selginenud, praegu on mõnel pool näha veidi tumedamaid pilvi, kuid päike siiski aeg-ajalt paistab. Sooja 12,4 kraadi.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Post by seenno »

Türist põhjas märkasin juba 14 paiku kui madal pilvisus hõrenes ja päike välja tuli suuri rünkpilvi, mille tipud olid laiali valgunud ja all oli tumesinine. Algul tundus, et asi on kaugel ja liigub mööda (itta).

Kell 14.54 müristas esimest korda põhjas, pilv ulatus loodest idani.

Edasi pilv kiiresti laienes läänesuunas, sain ka aru, et liigub loodest Türi poole kogu see moodustis.

Kell 15.15 olid pilv-maa välgud juba 7 km Türist loodes. Hakkasin kesklinnas töölt kähku kodupoole rattaga sõitma. Pilve ees oli korralik vall ja räbalad. Lootsin, et jõuan pildistada, aga ei jõudnud. Kodu poole sõites lähenesin pilvele ja veel enne kui koju sain oli välk juba 2 km ja hakkas sadama vihma, tuul läks tugevaks.

15.20-15.40 tugev vihm koos rahega, välgud pilvedes põhiliselt.

Pärast 15.40 vihm nõrgem, kell 15.52 kagus veel müristas. Samas läänes-edelas arenes uus pilveosa, mis nüüd ulatub kagust loodeni ja katab tumeda seinana lõuna-läänetaeva. Selle äär on just Türi edelaserva kohal, annab siin juba üle poole tunni mõõdukat kuni tugevat vihma ja puhangulist tuult edelast. Äikest pole praegu kuulda.

Põhjataevas rahulikum, aga loodesse on viimase 15 minuti jooksul ilmunud rahuliku taeva taustale väga võimsa rünksajupilve tipp, suurelt laiali valgunud.
Äikest!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lagujas on loodetaevas näha rünksajupilv. Samuti on näha kõrgele arenenud rünkpilvi. Müristanud veel ei ole.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on näha kaugel loode ja läänetaevas samuti korralikumaid rünksajupilvi. Ka siin pole müristamist kuulda olnud. Õhutemperatuur on 11,9 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Praegu hakkas siin vihma tibutama ühest tumedast pilvest, mis paistab aga olevat seotud kõnealuse rünksajupilvega. Kesklainel aga valje praksatusi ei ole. Temperatuur on 13,6 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Põhjas ja loodes on tumesinine pilv ning tõenäoliselt on seal ka äike sees, kuid mina veel müristamist kuulnud pole. Hetkel veel päike paistab ja sooja on 12,4 kraadi. Eks näis, mis sealt tuleb
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

kesklainelt käis just äsja üks vali raksatus läbi!

Arvan, et tegu on rünksajupilvega, millest just rääkisin, see pilv on aga juba eemaldumas. Tõi paar vihmapiiska. Veel üks rünksajupilv on läänes. Tundub, et pilv on uuesti äikeseks arenenud, radaril ka kaja tugevneb.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Post by seenno »

Türil enam äikest pole, see suure tipuga pilv jõudis just siia, juba üsna hajunult. Kell 16.50 lakanud vihm hakkas jälle mõõdukalt sadama 5 minuti eest. Kell 15.20 - 16.50 tuli siin 8,2 mm vihma.
Äikest!
Post Reply