Äikesed 3.-9. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kagus on 2 korda müristanud esimene kord väga viletsasti kuulda teine juba suht hästi kuulda. võimalik et see on sama pilv mida tarmogi näeb/kuuleb
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vihm kestis mõne minuti ning müristamist kuulda enam pole olnud. Ilmselt on pilv eemaldumas. Lisaks sellele sain vaid serva. Ma ei taha teadagi, millised võivad sajuhulgad olla pilve sees, sest selle servas käis ikka üsna karm padukas üle.

Sündmused saju ajal:
15:00 22,6
15:01 22,3 Tugev vihm, tugevneb väga tugevaks
15:02 21,7 Väga tugev vihm. Juba taevas selgineb. Vihm nõrgeneb
15:03 21,1 Sadu nõrgenes
15:04 21,1

EDIT: Siiski sajab. Päike on väljas ja sadu peaks siiski ka varsti läbi olema.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Sun Jul 08, 2007 2:11 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

3 müristamist on olnud ja müristamised tugevnevad. aga välkusid pole näha veel õnnestunud. see pilv liigub mingil määral edelast kirdesse hoopis ilmselt läheb selle suure pilvega kokku mis põhjas ilustsemas on.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vahepeal kui väljas fotojahil käisin oli siin elektrikatkestus olnud. Kirde pool on aga näha veel üks äikesepilv ja kuulda müristamist. Siinkandis näikse pilved liikuvat läänest itta.

EDIT: Tartus näikse kella 14 ajal meteo.physic.ut.ee andmetel pagi esinenud olevat. Õhurõhu viskas järsku vähemalt kolmveerand hPa üles, oli järsk tuule tõus kuni 14 m/s ning õhutemperatuuri järsk langus. Samuti oli valgustatus langenud kella kuuesele tasemele.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

see pilv muudkui kasvab kasvab ja kasvab. ilmselt asi selles et põhjas olnud pilv mis kuusikul äikest tekitas ja kagus olnud äikse pilv läksid ühte. pilv küll kaugeneb aga müristamised on endiselt tugevad. kahju et ta siia peale ei sattunud. ilmselt tabab see pilv raplat ka kindlamalt ka türit. aga nagu tavaliselt siis siia ei midagi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Uus pilv on siia tulemas. Asuib hetkel läänes. Just äsja müristas. Hetkel temperatuur 23,5 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Minu eelmises postituses mainitud äikesepilv taandus kagu-ida suunas ja rahunes maha. Peale seda ilmus taevasse edelast üle lääne-loode ja põhjataeva kirdesse ulatuv tume pilvevöönd mis lähenes Laupale. Aegajalt ka välgutas ja müristas. Laupa kohale jõudes äikesetegevus rauges. Sellegipoolest andis see pilv suhteliselt tugeva saju. Paarikümne minutiga sadas 8,3 mm vihma.
Nüüd on jälle mingist suunast (ilmselt läänest-loodest) müristamist kuulda ja hakkas ka sadama jälle
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Nüüd on siis ka siin näha lõuna-edela suunal tumedamat pilve. Siiamaani ei ole sadanud, isegi taevas on selgem kui varem. Tundub, et ka pilvete liikumissuund on soodne. Temp: 23,5C.

PS Viimane äike oli siin 13. juuni 07. (seega päris ammu). Kõik äiksevaatlused on nüüd üleval ka minu kodulehel.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

too äikesepilv imes endasse ikka teisi pilvi väga korralikult. ja moodustas orkaani taolise kuju. ja siis hakkas kagusse liikuma aga nüüd tuleb loode suunal tagasi. aga äiksed on hetkel vaiksemaks jäänud aktiivsuse suhtes. läti meteoradari järgi on selles pilves 30 mm/h sadu sees.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnas oli ka kuulda müristamisi. Selle andis lõunakagus asunud pilv poole tunni jooksul (3 müristamist kl 15.40-48 ja 1, üsna korralik kl 16.08, võis ka rohkem olla, sest enne pilve vaatlust sõitsin bussis). Pilv asus asimuudil 160-170° ja oli väga väheliikuv. Tipp oli kord lillkapsa taoline, kord ümar ja enamasti kaetud kiudpilvelooriga. Arenes väga kiiresti.
Siis kattus taevas kõrgkiht-ja kiudkihtpilvedega, konvektsioon nõrgenes. Nüüd on päike jälle väljas ja pilved taas kasvamas (iseäranis see, mis on edelas). Huvitav on see, et pilvede tipud on pidevalt pilvevine sees ja nende ümbruses on läätsetaolisi pilvi (kuid mitte lenticularis, vaid pisut teisem). Sooja on 21° ja tuul edelast või läänest.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Alates neljapäevast, mil ma olen siin Kuusalu kandis viibinud, pole siin äikest tulnud. Vihma on sadanud ka vaid minimaalsetes kogustes, kokku 0,2mm.
Praegune ilm on selline:
Õhurõhk: 996hPa, tõuseb aeglaselt, 24 tunni jooksul on tõusnud 3,8 hPa
Tuul: kuni 2meetrit sekundis, põhjast
Õhutemperatuur: 20,4 kraadi. Päeva maksimum on olnud 21,1 kraadi.
Pilvisus: 4 palli
Sademed viimased 24h: 0mm
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Post by huryt »

"ikese pilv Liigub Pärnu poolt Tallinasse.Praegu asub umbes Laagri juures.Enne seda pilve tulevad mõned vihmapilved.Sadu praegu veel ei ole.Kuulsin 2 müristamist.
Martti
Posts: 51
Joined: Tue May 29, 2007 9:26 pm
Location: Tallinn,Nõmme

Post by Martti »

Tõepoolest lõuna poolt lähenevad kiht-ja rünkpilved.Kas need ka sadu annavad,pole kindel.Sooja on 20 kraadi.Tuul on suhteliselt nõrk.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

loll wrote:Alates neljapäevast, mil ma olen siin Kuusalu kandis viibinud, pole siin äikest tulnud. Vihma on sadanud ka vaid minimaalsetes kogustes, kokku 0,2mm.
Täpselt. Ma olen Kuusalust u 50km idas ja siin on jätkuvalt sama seis. Pilvi on, kuid korralikkus sadu pole juba ammu olnud. Käib lausa aktiivne heinategu.

PS Tundub, et äikest on rohkem Lõuna- ja Kesk-Eestis, aga kuna kõik ei mahu Marjamaale, siis keegi peab jääma ka Karjamaale. :D Kui mitu pilve olete juba sel aastal registreerinud? Minu tulemus on tänase seisuga 11 (mida on peaagu sama palju kui eelmine aasta kokku).
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Post by huryt »

Müristamised sagenevad.Sadu Veel ei ole.
Last edited by huryt on Sun Jul 08, 2007 6:15 pm, edited 1 time in total.
Post Reply