Äiksed 14-15. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Hetkel on ilm pilves ja sajuta. Ka siin kagutuul tugevnenud. Õhutemperatuur on 14,3 kraadi. Äikseradarite järgi lähiajal eestisse äikest loota pole.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Praegu püsib taevas üleni pilves, kuid pilvede järgi pole lähiajal suuremat sadu oodata. Mõni kerge vihmasabin pole siiski välistatud. Õhutemperatuur püsib 14,3 kraadi juures. Vahepeal mõõdukaks tugevnenud kagutuul on nüüd nõrgenenud. http://www.weatheronline.co.uk/eurobli.htm järgi on tekkinud Lääne-Leedu kohale uus äikesekolle, mis esialgu tundub eesti poole liikuvat. http://www.meteo.lv/OPSIS/radars/radars.png näitab seal väga tugevaid sademeid. Juhul kui tollel äiksekoldel on püsivust ning ta oma liikumist ei muuda, peaks ta kunagi ka eesti kohale välja jõudma, kuid midagi kindlat on veel vara öelda. http://strikestareu.com/ näitab eesti kohal paari äikest, kuid arvatavasti ajab jama.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin sooja 15,2 ja on tuuline lõunakaarte tuuled on ülekaalus.

peab täna ilmselt ööseks ka valvesse jääma. tahaks ikka kohe äikese alguse ära tabada.

ja see mis läti meteoradaril näha olev leedu sajuala see peakski olema see õige mis tuleb liivi lahelt üle aga ta peab laienema veel kõvasti.

eks kui äike kuskil kindlalt kohal siis peab eesti rannakaameraid jälgima hakkama.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mina küll püsivas öövalves pole olnud, aga iga kahe tunni järel olen olukorra üle kontrollinud. Nüüd on kesklaine igatahes välguraksatusi täis ning tundub, et edelas on näha üksikud põuavälgud, aga selles pole ma kindel. Väljas on endiselt tuuline, õhutemperatuur 13,9 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nägin umbes kümmekond minutit tagasi põuavälke.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Just minut paar tagasi nägin lõunas ja edelas kolme sähvatust!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Just äsja käis lõunas hele välk läbi ja müristas vaikselt. Arvuti kinni!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

oeh jah mingid madalad kiudjad pilved ja ei midagi muud sooja 13,3 ja parematest pilvedest pole haisugi.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Kell 6:10 ärkasin mürina peale üles. Minuti pärast müristas kõvemine, kuid see oli ka kõik. Idas asunud pilv taandus kirde poole ning viimast väga kauget oli kuulda kell 6:24. Nüüd on kagu ja idataevas uus kahtlase välimusega pilv, kuid äikest pole mul veel õnnestunud kuulda.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Eelmine pilv on eemaldunud ja äikest ma sellest ei kuulnud. Nüüd on aga edela ja lõunataevas tumenenud ning seal on võimalik äikse teke. Sooja on 13,6 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

T"ana on olnud 3 "aikest, kolmas on siin praegu. Aga see n"aikse p"aris v"aike pilv olevat. Hetkel temperatuur 12,8 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Edela ja lõunataevas on muutunud täitsa sinakaks ja kohe lähen valvesse. Emhi on andnud ka hea hoiatuse http://www.emhi.ee/index.php?ide=19,240
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Müristab! Pilv on tume ja tuleb siia peale.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

tundub et sel korral on tõesti äiksed ainult kagu eestis sest siin pole veel õieti sadamagi hakanud. ja nood madalad pilved on ka alles täitsa alles.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Endiselt müristab. Hetkel temperatuur 12,8 kraadi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply