Äikesed 7-9. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Äikesed juba Helsinkis. Võiks siia ka jõuda :lol:

Kuid radaritelt näha et Soomest tulevad sajualad Eesti poole.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Kas mulle tundus või on siia Lõuna-Eestisse äike jõudnud?
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

http://www.flcenter.net/ukkostutka_suurikuva.html

Kui see ei valeta siis tõesti, täitsa möll on lahti noh.
Enjoy, siin Tallinnas päike paistab, Testbed'i järgi ei jõua ühedki pilved Tallinna poole, lihtsalt imeline. :lol: :x
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

müristas lõunas kaugus tsirka 15 km sajab hetkel mõõdukalt rahe äike oli teisest pilvest
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ja jälle aga kagus ja nõrgalt.

eestis vist äikesterohke hooaeg tulemas.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Siit FLC mapilt on näha et igal pool on äikesed aga Tallinnast hoiavad kõik suure kaarega eemale. Tekib mõte et siin on täiesti mõtetu äikesevaatlust teha. :lol:
Kuid mul on tunne et see FLC liialdab liiga palju. Lighting acr ei näe kesk eestis ühtegi välgulööki. Eks informeerige siis kui midagi põnevat. :wink:
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin äikest hetkel pole ning soojagi on napilt 10 kraadi. Ilm on pilves ning tuul on mõõdukas. http://strikestareu.com/ min on üldiselt üsna hea radar näitab mõningaid äikseid eestis. Ka flc näitab mõningaid äikseid eestis, kuid peab arvestama, et too radar ei pruugi alati täpne olla. Muud suuremad radarid ei näita siin veel midagi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ja ongi kogu moos. too pilv tuli alguses läänest üles aga siis suundus edelasse. kahjuks ei õnnestunud pilve tippu näha sest neid madalamaid pilvi on ikka segamas küll.

ma poleks arvatavasti muidu kuulnud kui poleks nagu hetkeks mingit sähvatust näinud. **** ma juba täitsin lehe ära ja nüüd pidi ikka veel 1 korra müristama.

tundub et eestis tuleb äikesterohke hooaeg. läänes enam pilvi pole mis vihma annaksid.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Siiski ei pruugi see üldsegi lõppenud olla. :roll:

Eks näis, mida õhtu toob.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Radarilt tundub, et pilved liiguvad suunas 100 kraadi(ehk natuke idast kagu poole). Mulle tundub, et lightning.acr.fi radar on halvasti kalibreeritud - ta näitab välke kohas, kus meteoradaril pole näha pilvepoegagi. Vahepeal on meteoradarilt näha tugevnev pilv Suure-Jaanil, saju tugevus võib seal olla üle 10 mm tunnis.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

üks kena hoog rahet tuli maeiteakust. koos pagiga diameeter ka suht ok 0,4 vast oli kahju et kole vähe rahet tuli oleks suht lahe peale rahet õues liikuda kui rahet pea 10 cm maas on.

nüüd ainult veel vihma sellest pilvest tuleb.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ma löön ennast ise maha jälle müristas kagus. nu mitte ei tasu asulas elada ma ei kujutaks ette kui ma tallinnas elama peaksin.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:ma löön ennast ise maha jälle müristas kagus. nu mitte ei tasu asulas elada ma ei kujutaks ette kui ma tallinnas elama peaksin.
Njaa, vähemalt pooled müristamised jääksid kuulmata...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tallinnas on näiteks põhjataevas üsna selge, lõunas on mingid pilved, aga mitte eriti suured. Pole sadanud, pole müristanud.
***
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

mingi pilvede kanal areneb täna üsna edukalt pärnu lahelt raplamaale.
Post Reply