Torm 18-19. märtsil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Õnnitlen tuule nõrgenemise puhul. Ka siin on ilm soojenemas ja sooja 1,6 kraadi... Kui vaid ometi see tuul suunda muudaks!
mis selle tuule suunaga siis on?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Õnnitlen tuule nõrgenemise puhul. Ka siin on ilm soojenemas ja sooja 1,6 kraadi... Kui vaid ometi see tuul suunda muudaks!
mis selle tuule suunaga siis on?
Väga lihtne - puhub minu toa peale ning vanale majale omaselt ajab selle külmaks... Aga nüüd tagasi tormi juurde. Endiselt tuuline ja temperatuur on tõusnud 2,7 kraadini.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Siin poole kahksa paiku hakkas ilm kiiresti selginema ja praegu taevas tähed säravad. Tuul on nõrk ja sooja 1 kraad
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin tuleb hetkel väga nõrka vihma. Tuul on nüüd vaibunud mõõdukaks. Õhutemperatuur on juba 4,3 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

EMHI andmetel on ilma rahunemine üle-Eestiline. Paljud meteojaamad on märkinud tõusva õhurõhu trendi. Eks homme hommikul näe, kuidas ilm siis on. Mina soovin aga teile head ööd!

Edit: NOAA satellidipildil on hetkel näha, et saartel on taas pilvi, kuid muidu peaks Naissaarest Kihnuni ilm juba selge või vähese pilvisusega olema.
Edit kell 22:19: Nüüd on tuuled nõrgenemas ka Lagujas
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Sellised on pilved siin praegu:
Image

Praegu on siiski siin veel tuuline ja temperatuur on 2,2 kraadi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on veel päris tuuline. Ilm on vahelduva pilvisusega, sademeid pole. Sooja on 5,1 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tuuline on ta tõesti. Just mõned minutid tagasi mõõtsin tuule puhangute tugevuseks 13 m/s. Vahepeal ilmus Päike välja, aga nüüd läheb pilve tagasi. Lähenevad pilved on sellised:
Image
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Eile hilisõhtul Tallinnas temperatuur tõusis ja pilvisus vähenes. Nüüd hommikul on taas pilves, sajab nõrka vihma ja tuul on mõõdukas, sooja +4 kraadi.
***
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

nojah gismeteo koostas selle tuule prognoosi küll hästi isegi kuusikul on olnud 20 m/s puhang emhi andmetel just viimasel tunnil.

siin tuleb hooti lörtsi, rahet ja vihma. koos tugeva lõuna tuulega.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Taeva kisub süngeks:
Image

Hetkel tibutab väljas vihma. Vahepeal tuli ka üksikuid lumekruupe, kui ma väljas mõõtmisi tegemas olin. Mõõtsin mõne minuti eest väljas tuule puhangu 16 m/s. Tuul mühiseb akna taga päris julmalt.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

hakkab rahunema juba. eks peab järgmist tormi ootama hakkama. ehk satub veel mõni sellesse kuusse.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://koti.phnet.fi/jukka1974/ satellidipildi järgi paistab praegu tsükloni kese Ahvenamaa lähedal olevat.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

19.03.2007 12:05 - Tarmo Tanilsoo @ Laguja, Tartumaa teatab: Elekter just katkes kell 12:03. Palun edastada tormi teemasse.

Siin on tuul endiselt tugev, kuid elekter on alles. Ilm on pilves selgimistega ja vahepeal tibutas veidi vihma. Õhutemperatuur on +4,5 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

peaks mainima et eriti koba elektriühendus siis mõnelpool.
Post Reply