Äiksed 14-15. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Radarilt on vähemalt 4 tugeva saju ala näha minust edelas ja läänes. Hetkel temperatuur 19,1 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ilm on pilves. Edelast kuni loodeni on läinud taevas veidi rohkem sinakaks kui mujal. Mingid vihma või äiksepilved need siiski pole. Tuul on nõrk. Sooja on 18,4 kraadi ja ilm on lämbe.
Last edited by Raul. K on Mon May 14, 2007 4:47 pm, edited 1 time in total.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

loll wrote:Ilm on pilves. Edleast kuni loodeni on läinud taevas veidi rohkem sinakaks kui mujal. Mingid vihma või äiksepilved need siiski pole. Tuul on nõrk. Sooja on 18,4 kraadi ja ilm on lämbe.
to loll: kas sa saaksid kirjavigasi veidi vähemaks võtta. sest sul on suhteliselt iga postituse sees vähemalt 1 tähtkirjaviga.

siin ilm vihmane sooja on 13 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

hirlam on prognoose tunduvalt viletsamaks vedanud. aga no siiski eks peab vaski neti andmeid ka ootama. vaski on mugavam kirjutada kui wetterzentrale. ja leht mis neid näitab on ju ka vaski mitte wetter...
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin temperatuur 17,6 ja sajab vihma. Väljas on üsna hämaraks läinud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on hetkel ilm sajuta. Vahepeal tibutas natuke aega vihma, kuid see oli nii nõrk, et isegi asfalt ei saanud märjaks. Edelas ja lõunas on näha tumedamat pilvemassiivi, mis siiapoole liigub. Välimuse järgi pakun, et äikest seal sees pole, kuid mõõdukat vihma võib sealt tulla küll. Õhutemperatuur on veel 18,1 kraadi.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Siin taevas pilves, sajab nõrka vihma. Sooja 17,2 kraadi (kell 15:15 oli +19,9 kraadi). Tuul on nõrk, kuid kohati puhanguline.
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lääne pool on taas tumedam pilvisus. Läti radar näitab minust läänes mingit suuremat sajuala, ilmselt see ta ongi. Hetkel temperatuur 16,9 kraadi. Vahepeal olnud vihmahoog midagi mõõdetavat ei toonud.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Mon May 14, 2007 5:41 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ilm on pilves ja umbes viimased 10 minutit sajab mõõdukat vihma. Õhutemperatuur on langenud 16,4 kraadini. Usaldusväärsemad äikseradarid näitavad äikeste aeglast liikumist põhja poole.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siin on temperatuur langenud 12,9 kraadini(kell 12:50 oli 18,5 kraadi) ja hakkas taas vaikselt sadama, sadu jõudis siia kella 17:30 paiku, kestis üsna vähe aega ning selle ajaga langes 0,5mm vihma.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image
Viimane GFS mudeli ennustus liigutab eelmisega võrreldes suurema konvektsiooni lõuna poole, kuid Laguja kandis võib ikkagi homme CAPE 600 J/kg olla... LI -1 .

Lagujas hetkel temperatuur 13,6 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

3,5 mm tuli siin sademeid. ja hetkel on sooja 15 kraadi seega läheb soojemaks jälle ning selgemaks ka.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Hiiumaal on hakanud ilm peale pilves päeva lõpuks selginema ja näha on kõrguvaid pilverünki kuid äikest pole senini esinenud. Päeval sadas natuke hoovihma, mis kukutas temperatuuri 17 kraadilt 13,5 kraadini. Peale kella 17 hakkas aga temperatuur uuesti vaikselt tõusma ja hetkel see +14 . Samuti on hakanud tuul tugevnema, puhangud kuni 13 m/s.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Mina ei tea kuid siin põhja tallinnas on ropult soe. Käivad küll hästi tumedad pilved ja tuul on tugev kohati kuid see eest on jumala soe.
Tulin poest ja kange tahtmine oli pikad riided minema visata. Arvatavadti sellepärast on soe kuna erilist vihma siin täna ei tulnud.
Temp siin on 18 kraadi. Mõnus soe tuul käib kuid täpselt selline tunne nagu kohe kohe on raju torm tulemas. :lol:
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hetkel temperatuur 14,1 kraadi. Vahepeal pilvisus küll korraks hõrenes, aga sellega kaasnes ka kagutuule tugevnemine.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply