Äikesed 16.-17. juunil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Post by erikEST »

läheks äkki chatti? Tallinnas on hetkel rahulik...Ilm on endiselt soe.
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Lõunasuunal on taevas potisinine! Aga kahjuks pole selle pilve liikumissuund otse siia vaid see mõõdub siit kagu-ida suunalt. Veidi aja eest kuulsin sellest pilvest ka nõrka müristamist. Siia tuleb heal juhul vaid lühiajaline kuid jämedapiisaline hoovihm, mille toob kaasa sellest pilvest väljaulatuv läänesuunaline haru.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on kaks rünksajupilve. Üks Loodes, teine Edelas. See viimane ka läheneb. Äikest pole olnud.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Väga tugeva saju tsoon on siit vaid mõne kilomeetri kauguselt mõõdumas. Siia pole selle pilvega kaasnev sadu veel jõudnud. Müristamisi pole ma enam kuulnud. Pilve lähenemisel on tõusnud ka tuul.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nüüdseks on see täna palju jõudnud pilvedeliin minu kanti jõudmas. Selline rünksajupilv on praegu läänetaevas, vaikselt mulle lähenemas
Image
Lähem vaade läänehorisondile:
Image

Väljas on nüüdseks tunduvalt hämardumas, õhutemperatuur on 20,7 kraadi. Samas, mida ma kuulnud pole, on müristamine.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ka siia läheneb rünksajupilv. Katab see taeva Edelast Loodeni. Äikest, nagu viimasel ajal tavaks ikka, pole kuulda olnud.

Edit: Pilvemassiiv küll läheneb, kuid on ilmselgelt hääbumisstaadiumis. Äikesest jäin jälle ilma. Kahju! Muide viimane äike oli siin 17. mail ja seegi koosnes vaid paarist kaugest müristamist. Mõõdukat või tugevat äikest sellel aastal polegi näinud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kella 19:40 ajal käis minust üle pagi. Radarilt on näha, et mina jään kahe paduvihma ala vahele, ning seda toetab ka see, mida oma silmaga väljas näen. Vahepeal nägin põhjas ühte välgusähvatust, aga see oli väga madalal horisondi lähedal ning ma ei kuulnud sellest isegi müristamist. Hetkel õhutemperatuur 17,3 kraadi. Iga minutiga muutuvad pilved siin aina vähem muljet avaldavamaks.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Post by erikEST »

Äkki lisad veel mõned pildid? Muide, kuidas sa need siia nii kiiresti üles saad?
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

See teine äiksepilv tuli siit üsna otse üle, lähiäike lõppes 18.30 paiku. Lähim välgulöök oli ~300m kaugusel. Sademeid tõi see pilv 8 mm.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

käpa wrote:Tervitused! siit läks just äike üle.Müristama hakkas 16.45 edelas 13 km. Lähiäikese algus 17.36 lõunaedelas. Hoovihma algus 17.14 ja lõpp 18.08 Nõrk 6 mm, Pilv möödus minust lõuna poolt .sooja oli enne 22kraadi ja pärast 14 kraadi.edelast on uus pilv tulemas.
6 mm vihma nüüd küll nõrk ei saa olla. Mõned tugevad hoovihmasahmakadki on toonud 1-2 mm.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:
käpa wrote:Tervitused! siit läks just äike üle.Müristama hakkas 16.45 edelas 13 km. Lähiäikese algus 17.36 lõunaedelas. Hoovihma algus 17.14 ja lõpp 18.08 Nõrk 6 mm, Pilv möödus minust lõuna poolt .sooja oli enne 22kraadi ja pärast 14 kraadi.edelast on uus pilv tulemas.
6 mm vihma nüüd küll nõrk ei saa olla. Mõned tugevad hoovihmasahmakadki on toonud 1-2 mm.
pea tunniga 6 mm on küll nõrk sadu.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupalt läkski see mu viimatimainitud pilv uhke kaarega mõõda. Siia poetas see vaid mõne vihmapiisa ja kaugemalasuva tugevama saju taustal oli näha kagutaevas ka vikerkaart.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

pole olnud aega reaalajas infi anda aga siin oli ka kl 16.45-17.30 tugev äike.müristas 6-7 korda minutis ja 30 minutiga sadas 16 mm koos rahega(diameeter 1-11 mm).hetkel taevas suht pilves ja sooja 16 kraadi.
.
Annely Korju
Posts: 26
Joined: Thu May 25, 2006 7:33 pm
Location: Vastse-Kuuste v. Põlvamaa

Post by Annely Korju »

Image
Edela taevas umbes kella 21 ajal,
Image
natuke lõuna poole,
Image
lõuna taevas,
Image
kagu poole vaade.
Pilved tulid esialgu läänest nagu Tarmo enne mainis. Oli üks suur võimas pilv, aga siis ei tulnud pähegi sellest pilti teha :? Vajus hajali kuidagi, suurem massiiv, siis edela-lõuna-kagu poole pealt idda. Nägin mõningaid välke, umbes 1,5 kilomeetri kaugusel. Müristas ka mõned korrad. Sadas vihma. Üsna sarnased pilved :D
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Saartel on üsna tugev sajuala. EMHI on andnud välja hoiatuse võimaliku tugeva saju ja äikeste kohta. HIRLAM mudel lubab tõesti mitmele poole suuri sajukoguseid. Siin on ilm selge, pilvisem on kaugel Läänes.
Post Reply