Äikesed 8. augustil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Selge,siis nüüd tean kuidas siin kirjutada?Vabandust segaduse pärast. :wink:
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

CAPE ja LI jäävad üha hilisemaks. Aga see-eest saavad Saaremaalased varem äikest. Seega meevaras ja PDH andke ka meile ilmast teada.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tõepoolest, poole nädala ulatuses on äikesed ennustusest ära kadunud. Siiski ennustati täna Läti telekanali LNT andmeil sinnakanti äikest ning EMHI andmetel on homme meie kord kui äikest võib esineda Lõuna- või Lääne-Eestis. Nende Saku Suverulli ilmateatest aga ilmneb, et taas võib äikest tulla laupäeval.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Tue Aug 07, 2007 7:21 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

laupäevaks on cape 1400 peale välja veetud. ja suht võrtjärve kanti. vist hakkab midagi ida poole liikuma. indeksid kõik suured nii või naa.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Emhi paneb pange jälle ****. Homme ei tule mingit vihma, vaid ülehomme.
Isegi ilm.ee avalehel olev kellaajaliselt (mitte küll täpselt) näitav mudel et ülehomme tuleb läänepool äikest. Homme aga ilusat ja päikeselist ilma oodata. 30 kraadi soojaga. :)
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

@Tallinn wrote:Emhi paneb pange jälle ****. Homme ei tule mingit vihma, vaid ülehomme.
Isegi ilm.ee avalehel olev kellaajaliselt (mitte küll täpselt) näitav mudel et ülehomme tuleb läänepool äikest. Homme aga ilusat ja päikeselist ilma oodata. 30 kraadi soojaga. :)

milleks sa emhit maapõhja kirud. tasuks õnnelik et eestil sellinegi ja suhteliselt hea peale kauba olemas on. homme on täiesti võimalikud hoovihmad. ja kas sa arvad et ilm.ee automaatne prognoos on täpsem siis eksid. seekord tuleb lihtsalt suurem niiskus ja seda kas tuleb hoovihma või ei on radaripildile võimatu panna. niiet usu emhit.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja. EMHIt pole mõtet seekord küll kiruda. Ilm.ee prognoos on tõepoolest automaatne, võtab vist oma andmeväljad ookeanitagusest GFS mudelist. Ja ma pean tõdema, et just tänu EMHI hoiatusele 17. juuli õhtul olin öösel natuke valvsam ja nägin pealt äikesetormi, mis külast põhja poolt möödus. Äkki läheb isegi ennustus täppi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hetkeseisuga ei ole EMHI äikest oma tänase päeva ilmaennustuses maininud. Siiski näitab siia äikesevõimalust ESTOFEX. GFS mudel aga jätkab nädalavahetuse konvektsiooni edasi lükkamist, seekord ennustab ta Lagujas kõige suuremat(vaid poolteistsada J/kg) konvektsiooni esmaspäevaks...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on taevas üksikud väiksed ründad. Tuul puhubn valdavalt idakagust kuni 7 meetrit sekundis. Sooja on 26,3 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Sama lugu ka Lagujas. Taevas näib olevat valge hägu ning rüngad on suhteliselt rahumeelsed. Lisaks sellele puhub väljas mõõdukas tuul.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

jama nende indeksitega igatepidi. ja aina hullemaks lähevad prognoosid vaevalt et äikest tulebki.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

pärnu lähistele on tekkinud tugeva sajuga rünk. iseasi kas seal ka äikest on eks lähemate tundide jooksul saab ehk teada.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Radarilt on jah kahte cell"'i näha sealkandis. Siin hetkel 28 kraadi sooja, mõõdukas tuul. Nähtavus on pisut selle valge hägu pärast häiritud, kuid siiski on näha ka paari rünkpilve ja need midagi erilist siin ei ole.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

lätakatel vist on eelarve viletsamaks tehtud. nimelt siin kandis pole küll mingit sellist pilve näha mis sadu võik anda. aga see valgu hägu on siin kindlasti ka hullem kui ida pool.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

See teema on juba päris pikaks kujunenud, kuigi äike ei taha kuidagi Eestimaale tulla. :( Vajalikud indeksid "jooksevad" ka eest ära (nagu varem juba mainitud) aina kaugemale ja ei ole veel teadagi, kas nad ka ühel hetkel seisma jäävad ja veel Eesti peale. Ühesõnaga, tundmatuid selles võrrandis on jätkuvalt palju ja mis tulemuse see kõik annab, ei ole veel teada.
Siin on taevas täiesti selge, sooja 27 kraadi, õnneks jahutab mõõdukas kagutuul.

EDIT: Ka Põhjarannikul on radarite järgi suurem sajukolle, aga see jääb täiesti Soome lahe kohale ja maismaale ei ulatu. Lisaks on Kesk-Euroopas hetkel palju äikest (eriti Itaalias, Saksamaal ja Poolas).
Last edited by Egon Tinno on Wed Aug 08, 2007 4:18 pm, edited 2 times in total.
Post Reply