Tsüklon ja äikesed 27-29. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

uuema kaardi järgi võib läänepoolsetes maakondades suhteliselt väikese võimaluse äikesele jätta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Radaripiltide andmetel on saartel äike.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupalt käis veidi aja eest üle lühiajaline kuid tugev hoovihm, uus pilv on juba lõunast lähenemas, kuid sealt nii tugevat sadu enam oodata pole.
Sooja hetkel vaid +16,0 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

sama jama mis eilegi sadu läheb kõik järjepanud läänest mööda. ja hetkel need pilved millel sadu küljeall on ühinevad põhjas üheks suureks. kui selline jama jätkub et siit kõik mööda hakkavad liikuma siis läheb igavaks.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal müristas 10 minutit tagasi korra ja üsna valjusti. Välku ennast ma ei näinud, kuid see välk tekitas hetkelise voolukõikumise (pingelohk) nii et arvuti lülitus mul välja selle tulemusel. Eriti kaugel se välk aga olla ei saanud arvestades voolukõikumise ja müristamise vahelist aega mis oli umbes 5 sekundit. Rohkem müristanud pole. Välgulöögi ajal sadas siin lühiajaliselt üsna tugevasti.

EDIT: http://egontinno.phpnet.us/ilm/hetke.php

Sellel äikeseradar püüdis selle välgu Laupal isegi kinni.

EDIT vol 2: irw, kes viitsib seda flc radari kaarti vaadata ja klikkigu korra sellel kaardil, siis seal avanenud lehel on mingi teade ees et selle radari serverist on leitud trooja hobuse tüüpi viirus :lol: Tegin sellest lehest screenshoti.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Radari kaarti vaadates näib,et riia kandis kujuneb äikesetsoon.ma arvan ka seda,et see jõuab 2-3tunni vältel siia kanti.Temperatuur hetkel:23.4
Pilved liiguvad edela-lõuna suunast. :!:
P.DH.
Posts: 17
Joined: Fri Oct 27, 2006 11:59 am
Location: Muhu

Post by P.DH. »

siin müristas kella 11 ajal ühe korra ja kirdes-põhjas olid pilved. põhimõtteliselt oli siin viimati äike mai lõpus, ei tea, kuskohast need radarit äikseid registreerivad.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Täna pole isegi eriti mingeid äikesetsoone vaja oodata. Äike tekib kus tahab. Ka siit läks hetk tagasi üle normaalne äike. Ja kusjuures Tarmo H, enne kui flc trooja kinni püüdis, näitas ta seda välku mis sinu kandis lõi. Nagu ennem pold midagi, järsku tekkis keset eestit türi kanti suur rist. :wink:
Last edited by @Tallinn on Sun Jul 29, 2007 1:28 pm, edited 1 time in total.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

@Tallinn wrote:Täna pole isegi eriti mingeid äikesetsoone vaja oodata. Äike tekib kus tahab. Ka siit läks hetk tagasi üle normaalne äike. Ja kusjuures Tarmo H, enne kui flc trooja kinni püüdis, näitas ta seda välku mis sinu kandis lõi. Nagu ennem pold midagi, järsku tekkis keset eestit tüti kanti suur rist. :wink:
mis linn see tüti veel on?


põhjapool olevat ka siin paari tunni eest korra ja väga nõrgalt müristanud.
see sajuriba mis riiast üle liivi lahe eesti mandrini ulatub peaks ikka samas suunas liikuma nagu teisedki pilved.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siit käis kell 13.25-13.45 päris korralik sadu üle, paar korda müristas ka nõrgalt.

Praegu sooja 19,4 kraadi, kastepunkt 15,4 kraadi
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Siia ei ole ükski äike veel jõudnud. Hetkel on näha küll ida suunas hallikat pilve, aga see liigub põhja suunda ja siia ei jõua. Nagu on näha testbedi kaardilt, siis Tallinnast tulnud pilved liiguvad Loksa-Võsu kohalt merele. Tuul on tugev 5-6 palli ja lõunast. Temp: 20,5C
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

see sadu mis liivi lahel enne oli on nüüd ka pärnu lahel. ja ega ta läti vetest eriti kiirelt välja roni. aga ometigi siia on ta näha juba ilusti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Eestisse on praegu sisenemas suurem sajuala. Radarikajad on päris korralikudn ing ka kesklaine praksub vastavalt
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Teade äikeset kell 16.48-17.36 Lähenes lääne-edela suunalt ja eemaldus põhja-kirde suunda. Algus oli rahulik, esimese ja teise registreeritud müristamise vahe oli peaaegu 20 minutit. Kõige tugevam oli äike kella 17.18 ja 17.34 vahel. Pilve ees oli näha ka tumedamat valli, mis küll ei keerelnud. Kokku õnnestus registreerida 6 välku, sh PM: 3 ja PS: 3, L:1 ja K:5 ja 11 müristamist. Lähim välk oli 2,7 km kell 17:26 läänes. Temp enne oli 19,5 ja pärast äikest 14,7. Hoovihm algas kell 17:22 ja lõppes 17:40 ning oli tugev. Täpsem kokkuvõte ilmub peagi ka kodulehe vastavasse ossa.
Lühendid: PM=pilv-maa; PS=pilvesisene, L=lähivälk, K=kauge välk.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Post by seenno »

Türile lõi täna 1 välk kell 12.47. Ise olin kesklinnas, kus umbes 4 sekundit pärast sähvatust oli nõrka raginat kuulda ja 6-7 sekundit hiljem käis õige pauk. Aga siin linna lääneosas minu vaatluskohas oli suht kohe välgule ka korralik kärgatus järgnenud.

Rohkem ei kuuld mitte ühtegi müristamist, ka kaugel mitte. Aga võimsad kõrguvad rünkpilved ja laialivalgunud tippudega rünksajupilved olid taevas enamiku päevast ja esines mitu vihmahoogu.
Äikest!
Post Reply