Äikesed 3.-9. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Tarmo Tanilsoo wrote:
egontinno wrote:Ka siin on lõunas ja läänes rünki näha, tuul on idast ja tugev (6 palli), temp: 22,6°C. Kui äikest tulebki, siis rohkem lõuna pool. Accuweather.com ennustuses on Põhja-Eesti äikesevõimalus 4%, samas homme juba 63%! :wink:
Ka mina pean äikest homme tõenäolisemaks. Samas, Accuweather on, nagu on, tasuta ilmaandmete kõva vastane ning täpsuse poolest Inaccuweatheri nime kandev... The Weather Channel samas ka ütleb, et homme on äikese tõenäosus õhtul. EMHI ennustus ka ennustab äikest nii, et seekord võib Accuweatheri jutul äkki iva seeski olla.
Sa siis ütled, et Weather Channel on kindlam variant (tõesemad ennustused). Pole neid välismaiseid varem eriti kasutanud, nii et pole kursis nendega.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

egontinno wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:
egontinno wrote:Ka siin on lõunas ja läänes rünki näha, tuul on idast ja tugev (6 palli), temp: 22,6°C. Kui äikest tulebki, siis rohkem lõuna pool. Accuweather.com ennustuses on Põhja-Eesti äikesevõimalus 4%, samas homme juba 63%! :wink:
Ka mina pean äikest homme tõenäolisemaks. Samas, Accuweather on, nagu on, tasuta ilmaandmete kõva vastane ning täpsuse poolest Inaccuweatheri nime kandev... The Weather Channel samas ka ütleb, et homme on äikese tõenäosus õhtul. EMHI ennustus ka ennustab äikest nii, et seekord võib Accuweatheri jutul äkki iva seeski olla.
Sa siis ütled, et Weather Channel on kindlam variant (tõesemad ennustused). Pole neid välismaiseid varem eriti kasutanud, nii et pole kursis nendega.
Konkreetselt ei ütle ma midagi, TWC'l paistab äikeste ennustamise piirmäära latt kõrgemale tõstetud ja tuulega kipuvad puusse panema nii, et ka neil on omad vead. Loomulikult, on kõige parem vaadata kodumaa ilmateenistuse ennustust, aga Accuweather ja TWC annavad paraja võrdlusmomendi... Olen siiani Accuweatherit vältinud, kuna nende finantseeritud valitsusametnik Rick Santorum tahtis paar aastat tagasi keelata USA ilmateenistusel oma ennustuste ja radaripiltide tasuta näitamise, kuna see "konkureerib ebaõiglaselt erasektoriga" - õnneks see eelnõu "suri". Ja seepärast olen seda Scrooge'i vältinud, seda enam, et see materdab NOAA asutusi igal võimalikul hetkel. Aga jah, igaühel on omad head ja vead ning ma vist hakkan ise ka Accuweatherit pisut kasutama.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

lääne ja põhja eestis on äikse võimalus suurem kuna pilved liiguvad idast läände ja natuke ka loode suunal.

muidu mingit lagunemist on märgata juba kagus. ja mingi halvem pilvisus on ennast ka rünkadele külge poolinud. selgeid rünki enam ilusti näha pole. üldiselt rüngad liialt koos ei saa eriti areneda kui päike ju pilvetaga pidevalt on.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Lõuna pool on väiksemat sorti rünksajupilv. Siia peale see ei tule ja äikest selle pilve sees pole. Sooja on 24,7 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ka siin on rünkade tipud väga kõrgele arenenud. Äikest täna üldse ei välistaks, hoolimata tugevast tuulest. Õhutemperatuur on momendil siin 27,0 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin peakohal hetkel taevas suht selge. kui siis ehk hiljemal ajal idast midagi tulemas on. sest seal on rünkasi. edelas on ainult sellised väga madala arenguga rüngad aga alus on suur neil.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin ümbruses tiirutab rünkpilvi, kuid ükski pole nii suur, et võiks lähiajal rünksajupilveks muutuda. http://www.weatheronline.co.uk/eurobli.htm andmetel on viimastel tundidel lätis äikest olnud ning ka praegu on sellelt radarilt näha ühte äikesekollet.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Lubatakse pikemaks ajaks äikeseid. Kahjuks on tuul P.-Eesti jaoks ebasoodsast suunast, et soodustada õhumassisisest äikest. Ehk pärast 7vennapäeva.
Kahjuks tundub, et äikeste (õhumassisisesed!) jaoks on kõige ebasoodsam mõõdukalt soe või soe õhumass, kuid see teooria vajab veel uurimist. Seetõttu ei tulnud ka täna äikest. Tuule tugevus on pigem teisejärguline, kuid mõju pole olematu.
Sooja hetkel 17 kraadi (kastep. 14), tuul idakirdest ja ajuti puhanguline. Taevas üksikud Ac ja As tükid.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

vot selline sadu võiks tabada küll eestit see tumesinine ala just.
Image


ei tea kui tugev sadu tumesinise värvi all gismeteol olla võib?


cape & li lähevad ka iga ennustusega aina hullemaks eesti suhtes. ei ole enam mingit lootust äikestele hetkel.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Ei tea, kuid see kaart ei vasta küll tõele. Ehk näeb ära ainult piirkonnad, kus on võimalik suurem sadu, muud ei midagi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kusjuures just nimelt see kaart ikkagi paneb täppi tihti peale.

estofexil on suht ilusat teksti enda numero 2 pildi all. flash flooding large hail, multicell and short lived supercell. niipalju kui ma siit aru saan siis vihma võib kõvasti tulla kuna see rõhkond keerutab sooja ja külma õhu kokkupuute ala ikka korralikult. no rahe ka siis pealekauba. neid multicelle ma ei tea aga kas need mitte tornaadod olla ei või. eks keegi targem parandab seda. ja eks igaüks loeb ise sealt kui soovi on 2 ülemist lõiku on vist olulisemad siis.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:kusjuures just nimelt see kaart ikkagi paneb täppi tihti peale.

estofexil on suht ilusat teksti enda numero 2 pildi all. flash flooding large hail, multicell and short lived supercell. niipalju kui ma siit aru saan siis vihma võib kõvasti tulla kuna see rõhkond keerutab sooja ja külma õhu kokkupuute ala ikka korralikult. no rahe ka siis pealekauba. neid multicelle ma ei tea aga kas need mitte tornaadod olla ei või. eks keegi targem parandab seda. ja eks igaüks loeb ise sealt kui soovi on 2 ülemist lõiku on vist olulisemad siis.
Flash flooding - paduvihmadest tekkivad üleujutused
Multicell - Mitme elemendiga äikesepilv
Short lived supercell - Lühiajaline superelement
Large hail - Suur rahe(jutt käib sentimeetritest)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Tundub, et suurem osa äikeseid hiilib täna Peispi tagant meist mööda, nagu enamus radareid hetkel näitavad. :cry: Samas on siin ka liiga külm ja pilvine. Ennustati palju soojemat ilma (25C), tegelikult on ainult 17,5C hetkel. Ka pilved pidid Põhja-Eestisse jõudma alles peale lõunat, kuid juba praegu on lauspilves ja tibab kerget vihma. Tuule tundub olema keeranud kirdesse ja see on isegi tugevnenud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin Lagujas on samuti ilm lauspilves ning õhutemperatuur on 21,7 kraadi. Puhub mõõdukas tuul
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Peipsi tagant näib mingi massihävitusäike siinpool teel olevat. Nii arvan tuginedes Weatheronline välgukaardile. Lagujas hetkel paduvihm ning õhutemperatuur 18,8 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply