Äiksed 14-15. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Sajuala on jõudnud Pärnu- ja Läänemaale!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Edela-Lätis on vist küll mingi äikeseraju lahti. Läti radarilt on näha sajuala, kus sademete hulk on 30 mm/h!
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Mon May 14, 2007 1:52 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

vaskinet lubab homseks lätimaale -3 ja tsirka 1500 kg/j vist oli õige märk.
aga kumb nendest cape ja kumb li ma ise oletan et cape on see 1500 ja li -3.

ja peaks mainima et hommiku kella 06.00 iks lubatakse just kesk eestisse -1 ja täna õhtu lubatakse ka lääne poole isegi natuke punktiiri jooni.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:vaskinet lubab homseks lätimaale -3 ja tsirka 1500 kg/j vist oli õige märk.
aga kumb nendest cape ja kumb li ma ise oletan et cape on see 1500 ja li -3.

ja peaks mainima et hommiku kella 06.00 iks lubatakse just kesk eestisse -1 ja täna õhtu lubatakse ka lääne poole isegi natuke punktiiri jooni.
Mis selle ennustuse aadress on?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on ilm juba lauspilves. Sadama lähiajal veel ei hakka. Tuul on mõõdukia tugevusega. http://www.weatheronline.co.uk/eurobli.htm juba äikest eesti külje all, kuid võib ka valetada.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kesklainelt on kuulda üksikuid äikesepraksatusi. Lisaks sellele tundub, et selles Edela-Läti pilves võib äkki isegi tornaado olla, aga pole kindel.

Radari pilt
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:
Mis selle ennustuse aadress on?
http://www.vaski.net/Cape-Li.htm see esines ka 7-9 mai äikeste teemas.

taevas on siin lauspilves aga pilved suht õhukesed.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Kas see lääne pilv on sama mis testbed radarisse ulatub välja?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:
http://www.vaski.net/Cape-Li.htm see esines ka 7-9 mai äikeste teemas.

taevas on siin lauspilves aga pilved suht õhukesed.
Aa... See kasutab Wetterzentrale.de kaarte, mis omakorda näitab GFS Mudeli ennustust. Nii, et edaspidi võib öelda, et wetterzentrale.de GFS kaart näitab nii suurt CAPE't

@Tallinn, tundub nii. Põhja-Euroopa radariülevaadet saab vaadata aadresssil http://www.smhi.se/weatherCache/radar/radar.htm .
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

EMHI homset prognoosi muutnud, enam ei või homme äikest olla vaid paiguti on. Ning nad selle ikooni ka homsele ära muutnud. :P

Ma ei saa aru see pilv on kohal juba mis seal läänest tuli. Ja midagi ei tule. :x


Hetkel siin mingi auk, sajupilvede auk, kuid radari järgi nagu midagi tumedamat tuleks.
Ning tagantpoolt on ka tumedam.

http://www.ilm.ee/rand_stroomi/

Natuke saab selle järgi ka aru.


Edit:/ Tuul on tugevaks läinud ning tagataevas on täitsa sinine. Sealt vast tuleb midagi, kuid äikest ma ei usu.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin on ilm pilves, ei saja midagi sooja on 18 kraadi, ning tuul on vist küllaltki lõunast ja kagust sest selline vägagi maakohale ilmse lõhna lõi aknast sisse kui ma veidi pilvekesi vaatasin. aga jah see soojalaine annab aga ööseks sooja juurde veel kabedalt.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lääne pool on taevas tumedamalt pilves. Temperatuur 20,4 ning kesklainel hakkavad välguraksatused muutuma valjemaks...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Täielikult pilve on läinud, kuid sademeid pole olnud. Ja soojaks on läinud - hetkel +20,5!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin hakkas mõne minuti eest sadama. temperatuur langes keskmiselt 14 kraadi peale. kõige kahtlasem ala asub hetkel WSW suunas jälgisin seda ka mõnda aega aga ei märganud küll midagi kahtlast.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Läänes on mingi kahtlane tume pilv. Hetkel temperatuur 20,1 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply