Tsüklon ja äikesed 4-7. aprillil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kuumus wrote:Nonii. Nüüd tuleb ju rahet ja seda päris tugevalt. :?
Kus kohas sa hetkel oled. Asula nimi oleks hea, selle järgi on hiljem näha, kuhu see sündmus esimensena jõudis
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.meteo.lv/OPSIS/radars/radars.png

Kirde-Lätis paistab mingi korralikum sajupilv olevat
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on ilm pilves ja sajab vihma, hetkel väga nõrgalt. Läänes ja loodes on taevas suisa vesihall. Sealt oleks oodata tõenäoliselt korralikku sadu. Sooja on hetkel 4,3 kraadi.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Umbes 10 minutit tagasi tuli siin lühike kuid tugev sajuhoog lumekruupidest. Mingi hetk oli pool maad valge, kuid nüüd on maa juba valdavalt must. Enne suuremat sajuhoogu tuli ka nõrka vihma ja lörtsi. Hetkel on ilm pilves ja tuul on vaibunud. Õhutemperatuur on 2,9 kraadi, kuid miinimum minu digitaaltermomeetri järgi oli 2,2 kraadi.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Suure-Jaanis on täna tulnud nii lund, lörtsi kui rahet. Maa valgeks pole saanud, kuigi vahepeal oli sadu üsna tugev. Hetkel midagi ei saja. Sooja 4,5 kraadi. Öine miinimum oli -1.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image

Selline näeb taevas hetkel välja. Pilved on taas kurjakuulutavaks muutunud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on vahepeal veidi lund ja lumekruupe sadanud, kuid mingeid erilisi sademeid pole olnud. Hetkel on ilm vahelduva pilvisusega. Tuul on tugev, hinnanguliselt kuni 15m/s. Õhutemperatuur on 2,8 kraadi.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Tarmo Tanilsoo wrote: Kus kohas sa hetkel oled. Asula nimi oleks hea, selle järgi on hiljem näha, kuhu see sündmus esimensena jõudis
Ikka Eestimaa, Lõuna-Eesti, Valgamaa, Tõrva linn. Rahet tuli päeval vaid hetke, kuid kui seda tuli, siis tuli korralikult. Oli maas isegi natuke valget näha. :wink: Rahe asendus ruttu vihmaga.

Sooja on hetkel 2,5 kraadi. Ööseks on oodata nullilähedast temperatuuri, ilmselt veidi alla nulli.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on temperatuur täpselt nullis... Brr!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image
Rüngad on väga võimsaks läinud. Mul on tunne, et loodusel võib täna mingil hetkel "jututuju" peale tulla
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Päris hull olukord ikka seal lõuna pool :D .
Rahet sajab mingi kogu aeg.
Siin põhja pool on viimastel päevadel ja täna olnud suhteliselt päikeseline ning temperatuur soe. (muidugi võiks soojem olla) 8)
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin hakkas lumekruupe sadama ja tuul on tõusnud väga tugevaks. Sooja on 2,6 kraadi.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on sadu lõppenud ning ilm on selginemas. Ka tuul on vaibunud. Muru muutus sajuga seoses poolvalgeks. Õhutemperatuuri miinimum oli 0,4 kraadi, nüüdseks on see tõusnud 0,7 kraadini. Varsti peaks temperatuur kiiremini hakkama tõusma, kuna päike tuleb varsti välja.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hetkel käib Lagujast rünksajupilve serv üle ja tuleb lumekruupe. Läbimõõt 2 kuni 4 mm
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartus läänes ja loodes on arenemas uus, juba üsna tume pilv. On üsna suur võimalus, et see tuleb ka siia peale. Tuul on kõva, hinnanguliselt kuni 12m/s. Sooja on 4,1 kraadi.
Post Reply