Torm 18-19. märtsil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on ilm täitsa pilves ja tundub, et varsti hakkab ka siin sadama. Tuul on tugevnenud hinnanguliselt kuni 10m/s.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Ka siin muutus sadu lörtsiks.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

lumesadu on nõrgemaks jäänud.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Sain just äsja msnni teel teada et Laupal pidavat sadama lõrtsisegust vihma. Üsna tuuliseks on samuti läinud. Õhutemperatuur seal hetkel +1,3 kraadi.
Luksemburgis on ilm paranenud, enam ei saja ja päikestki on aegajalt näha.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Selline on taevas hetkel:
Image

Siin hakkas 20-25 minutit tagasi vihma sadama ning õhutemperatuur langes 1 kraadini. Nüüd siis jõudis see külm front ka siia. Vihm tundub praegu olevat üsna tugev.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal on lõrtsisadu lumesajuks üle minemas ja sadu on üsna tugev. Õhusooja hetkel vaid +0,6 kraadi. Muide kell 14.06 oli tänase päeva maksimum ja siis oli sooja +4,3 kraadi. Miinimumtemperatuur oli kell 6.57 ja külma oli siis -1,9 kraadi.
Luksemburgis ilm endiselt rahulik, ei saja, ka tuult pole ja aegajalt on päikestki näha.
Last edited by Tarmo H on Sun Mar 18, 2007 4:31 pm, edited 1 time in total.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on tuul väga kiiresti tugevnenud. Käisin just väljas avamaal oma ilmajaamaga tuult mõõtmas ja sain maksimaalseks puhanguks 13,4 m/s. Lisaks on hakanud vihma sadama, sadu on esialgu nõrk. Õhutemperatuur on
veel +4,2 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin juba 0,5 kraadi sooja pikemat aega. ja tuul on jälle tugevnema hakanud. lumesadu on eelmisest postist senini sama tugev. ning ka asfalt on lumekatte all. oleks see sajuala natuke hilisemal ajal tulnud siis oleks olnud homme hommikul põlvini lumi vist :D
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on vihm lörtsiks üle läinud ning väljas on küll lausa möll lahti. Endiselt on väga tuuline ning temperatuur on 0,8 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

sajab mõõduka tugevusega lund, mis on hakanud ka maha jääma, sooja 0,6 kraadi
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Luksemburgis on ilm taas järsult halvenenud, sajab tihedat vihma segamini lumekruubiga. Samuti on tekkinud tugevamad tuulepuhangud. kiirelt uduseks tõmbuvad aknad annavad tunnistust langevast õhutemperatuurist. Ilmselt on külm front siit üle minemas, igaks juhuks tasub valvel olla sest äike pole siin mitte välistatud.
Järvamaa kohalik raadio Kuma just teatas samuti et ilm on teinud täna täieliku kannapöörde, hommikune pilvitu taevas on asendunud praeguseks vihma ja lõrtsisajuga.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tarmo. H wrote:Järvamaa kohalik raadio Kuma just teatas samuti et ilm on teinud täna täieliku kannapöörde, hommikune pilvitu taevas on asendunud praeguseks vihma ja lõrtsisajuga.
Ajalugu kordub... 19. märts 2006... Hommikul ilus ilm, pärastlõunal kaos.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Tarmo Tanilsoo wrote:
Tarmo. H wrote:Järvamaa kohalik raadio Kuma just teatas samuti et ilm on teinud täna täieliku kannapöörde, hommikune pilvitu taevas on asendunud praeguseks vihma ja lõrtsisajuga.
Ajalugu kordub... 19. märts 2006... Hommikul ilus ilm, pärastlõunal kaos.
Kahju et mul sellest 2006. aasta 19 märtsi lumetormi videot siin kaasas pole, muidu paneksin selle kuskile netti üles näitamiseks. Nii hullu (tihedat) lumetormi pole ma Laupal varem näinud (ise olin ka sel ajal Luksemburgis). Nähtavus oli praktiliselt null siis.
Laupa ilma kohta värsked andmed kahjuks puuduvad.
Luksemburgis ilm jälle ilus, päike paistab.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin sajab üsna tugevalt, veel vihma, aga kohe varsti peaks sadu lörtsiks minema. Samas juhul, kui lumi maha jääb, siis teda kauaks ei jätku, kuna lääne-eestis on taas temperatuur hakanud tõusma. Tuul on hetkel vaibunud, õhutemperatuur on +2,2 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

loll, võid vist küll lume ja lörtsiga arvestada. Lagujas tuleb endiselt lörtsi ning temperatuur on 0,3 kraadi. Taevas ja maa on selline:
Image
Tähelepanelikum silm tabab pildist ka lörtsi tekitatud "triipe", eriti siis kui seda originaalsuuruses vaadata. Ja endiselt on väga tuuline.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply