Tsüklon 5.-8. jaanuaril 2011

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Järjestikused (osa)tsüklonid 5.-11. jaanuaril 2011

Post by Tarmo H »

Laupale jõudis lumemöllu haripunkt südaöö paiku. Peale seda hakkas sadu kiirelt nõrgenema. Sadu lakkas kella 2 ja 3 vahel öösel ja ilm püsib sademeteta siiani. Seega ajaliselt lumesadu kaua ei kestnud ja seetõttu ei sadanud ka väga palju lund maha, vähemalt siinkandis. Lund eriti üle 3 cm ei paista juurde sadanud olevat. Aga kuna oli ka tuisku on mahasadanud lumi ebaühtlaselt jaotunud. Samas on ka õhutemperatuur üllatavalt madal. Kardetud nullilähedase temperatuuri asemel on siin külma hetkel -7,7 kraadi.
Tundub et öise sajuga siiski tänased sajud ei piirdu kuna merelt on siiapoole teel uus sajuala.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Järjestikused (osa)tsüklonid 5.-11. jaanuaril 2011

Post by Raul. K »

Siin on ööga lisandunud nii 3-4cm lund, kohati on tekkinud tuisuvaale. Vahepeal oli sajus paus, nüüd aga hakkas sadama jämedat lund. Külma on 5,5 kraadi.
DVDRW
Posts: 1
Joined: Fri Jan 07, 2011 2:24 pm

Re: Järjestikused (osa)tsüklonid 5.-11. jaanuaril 2011

Post by DVDRW »

Praegu möllab siin alates 12:00 Tallinnas korralikult.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Tsüklon 5.-8. jaanuaril 2011

Post by Tarmo H »

Laupal algas uus sadu orienteeruvalt 10 ajal, sadu on olnud valdavalt mõõdukas ja lisandunud on selle ajaga umbes 5 cm lund. Vahepeal sai käidud paari katust lumest puhastamas ja enne seda sai teid ja radu õue peal puhastatud. selle ajaga kui katustel sai turnitud sadas nii palju lund nagu polekski vahepeal teid puhastatud. Katustel oli kohati aga 30 cm lund või enamgi. Kuna samadelt katustelt on ka varem lund maha aetud ulatuvad lumavallid kohati isegi rästast kõrgemale (L-kujulise kõrvalhoone sisenurgas). sellist lumekogust pole ma oma elu sees varem näinud mis nüüd siin maas on. Aga kindlasti on see üle 60 cm. Lumepaksust pole viitsinud mõõtma minna kuna suuski ega lumeräätsasid pole.
Hetkel siin nõrk lumesadu ja külma on -5,0 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Tsüklon 5.-8. jaanuaril 2011

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin käis päris korralik lumemöll üle paar tundi tagasi, nüüdseks on sadu nõrgenenud. Tuuleiilid ulatuvad endiselt kümmekonna meetrini sekundis. Praegu tuleb kerget lund. Hommikuse seisuga oli lume paksus 46 cm (selleks, et üldse seda mõõtma pääseda pidin tubli pool tundi kaevama).
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Tsüklon 5.-8. jaanuaril 2011

Post by @Tallinn »

EMHI tunniandmed on just kõige põnevamal ajal maas. Igatahes veidi aja eest kui koju jõudsin käis akna taga ilge mütakas. Nüüd on neid olnud juba mitu ning osad ka akna vastu. Nimelt lumi on hakanud sulama, ilm.ee näitab Tallinnas 1 kraad sooja.

edit: nüüd korras.
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Tsüklon 5.-8. jaanuaril 2011

Post by Tarmo Tanilsoo »

Njaa... Maja põhjaseinal on sooja juba terve kraad, põllul on siiski veel 0,4 kraadiga miinuses. Läheb sulale...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply