Äikesed 2-4. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

estofex igatahes ei prognoosi oma 02.05 ja 03.05 hommikuses osas eestile äikest küll aga soome ja lätti. Aga noh eks äike laupäeva pealelõunal ja pühapäeva öösel vast tuleb.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

@Tallinn wrote:http://www.ilm.ee/kola/grib-test/javasc ... /?mis=aike

See mudel kah üsna vihaseks muutunud. Panustab rohkem aga pühapäevale.
Sama mudel - GFS. Aga jah, päris tõsine.

Ainult ilm.ee võiks asju nende õigete nimedega kutsuda, antud juhul on selgelt tegemist CAPE indeksiga.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

paistab et laupäeva õhtul külastab ka mind mingi CAPE ja LI tsoon aga see on üsna nõrk niiet siia midagi erilist ei tule :? :(
.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image
Värskeim GFS mudeli ennustus laupäeva kella 18 (Eesti aeg) kohta
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

peaks vahtima et emhi on kuskile täielikult ära kadunud teade on selline et öeldakse et admin pole sellele lehele midagi veel üles laadinud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:peaks vahtima et emhi on kuskile täielikult ära kadunud teade on selline et öeldakse et admin pole sellele lehele midagi veel üles laadinud.
Äkki uuendavad servereid jms? Mais pidi ju uus radaripilt tulema...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Lätis ja Leedus miskit juba teoksil. Siin vähene pilvisus, ennem oli päris pilves.

Täna üldse euroopas äikeserohke päev.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Te ei usu ilmaski, mis siin toimumas on. Väljas just müristas valjult. Edelas on näha äikesepilve. Ei tea, kust kohast see veel välja kargas(Kuigi... 50 minutit tagasi nägin altocumulus castellanuseid)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ka siin on Edelas näha rünksajupilv, ilmselt sama mida Tarmo kirjeldas. Siiski pole äikest kuulda kuna pilv on liiga kaugel. Sooja on 20 kraadi.

Edit: Antud rünksajupilv on eemaldumas Läände. Pilv on liiga kaugel, et võimalikku äikest kuulda. Tolle pilve puhul hämmastab mind enim selle liikumiskiirus, mis on väga kiire. Nüüdseks on pilv jõudnud Läände ja tormab sealt edasi.

Ja veel on huvitav, et see on sisuliselt ainus pilv taevas, vaid Kagus, kustpoolt pilved siia liiguvad on natukene altocumulus castellanusi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image
See on see pilv(~10 minutit tagasi), praeguseks on taandunud loodesse. Pilv on jah väga kiire, tuli nagu välk selgest taevast.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Post by käpa »

Tarmo see pilv millest sa pilti tegid annab siin kerget hoovihma.sooja +20
nõrk tuul kagust.taevas enamjaolt pilves.mis suunas see pilv liikus.tegin sellest omasuunas ka pilti
Last edited by käpa on Fri May 02, 2008 5:35 pm, edited 1 time in total.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

http://ilm.ee/?44486


Siin hakkas samuti vaikselt tibutama. Küll aga see on on väike pilv ja kohe kaob.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

käpa wrote:Tarmo see pilv millest sa pilti tegid annab siin kerget hoovihma.sooja +20
nõrk tuul kagust.taevas enamjaolt pilves.mis suunas see pilv liikus.tegin sellest omasuunas ka pilti
Ei saanud su jutust päris aru, aga radari järgi liikus see pilv loodesse.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Post by käpa »

Siin on uus pilv kohal ja vaikselt tibutab.Eelmine pilv läks Tihemetsa - Vändra joonel.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Post by erikEST »

Siin läks ka järsku pimedaks kuidagi. Ehk areneb täna ka siin midagi välja veel enne päikseloojangut :)

Ei tulnud siin midagi. Paar tilka ja oligi kõik... :?
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Post Reply