Äikesed 8. augustil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ei ole ainult Ida-Eestis. Vaadates praeguseid kaarte tundub, et just Ida-Eestis on äikselootus kõige väiksem, kuid see võib kindlasti veel muutuda.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

vaatasin ka ise vaskineni kaardid üle ja näitas tõesti siia lääne poole tõesti väga häid nubreid. ei noh kui laupäev ida pool on siis pole hullu ma ise ka see aeg ida pool olen.


sättisin siin veidi seda paberimajandust ja sain 16 äikest 20 venitab välja sest kindlasti on mitmed registreerimata. ei ole ju alati võimalik. mõni üksik mürin on selline et ei saa kindel olla. üks huvitav avastus oli see et terve juuni kuu polegi äikest olnud. ei mäleta kah hästi. ja ka siin on 9 äikesepäeva olnud. kindlasti rohkem aga jah neid on rohkem see on kindel aga mis parata.


lisan siis tänase aktiivsuse kohta kah hea sõna ometi midagi erilist toimumas pole aga postitusi tuleb teemadesse hästi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

hehe. nüüd on indeksid juba nii madalaks veetud et kohe naerma ajab :D

nimelt siis -4 on sis umbes -1 järgi jäänud ja hea kui üle 600 cape ulatuks.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Ei ole konvektiivsus midagi nii madal -3 nagu 18juulil :?
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Prognoosid on tõesti kehvemaks läinud. Siiski peaksid kolmapäeval suuremas osas eestis olema korralikud Cape ja Li indexid. Neljapäeval peaks paremad tingimused äikse tekkeks olema Lääne-Eestis, kuna seal peaks Cape kuhugi 1000 kanti tõusma. Kummaline on aga EMHI nädala ja 4.ööpäeva prognoosi vasturääkivus, nimelt 4.ööpäeva prognoos lubab reedeks paljudesse kohtadesse sadu, samas nädala ja tuleohu prognoos lubab sajuta ilma. Midagi kindlat veel pole ja prognoosid ning tegelikus võivad igas suunas muutuda.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Kummalist pole siin midagi. Nädalaprognoos on koostatud hommikuste andmete põhjal, 4 päeva prognoos on koostatud eelmise õhtu andmete põhjal, seega hommikul on nädalaprognoos värskem.
Pärastlõunal antakse välja uus 4 päeva prognoos ja siis on jällegi see nädala omast värskem. Tuleb jälgida mängu.
Kindel on see, et äikeste võimalus suureneb ja eelistatult Lääne-ja Lõuna-Eestis
ilmjainimesed.blogspot.com
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

aga kahjuks polnud ka mai lõpus emhi väga hea meelega neid äikesi nõus ennustama.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

nõoilm wrote:Ei ole konvektiivsus midagi nii madal -3 nagu 18juulil :?
noojah ma olen sel ööl äikse kirja saanud tõesti seega normaalne.

no aga ikkagi vaadake nüüd ikka uuesti kaarte mina ei leidnud küll kuskilt -3 veel hullemaks on seis läinud eilse õhtuga võrreldes.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Ahaa äikesed on edasi nihkunud ja suurenenud -4cape.Ka äikese ulatus on mitmekordistunud.Tulekul on vägakorralikud äikesed!
-------------------------------------------
http://www.vaski.net/Cape-Li.htm
Vaatake kindlasti enne kui see muutub :!:
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ma ei saanud sellest viimasest postitusest aru. Vähemalt vaski kaartidel ei näe ma kuskil -4 Li indeksit ning nende kaartide järgi pole eriti lootust, et Cape indeks võiks tõusta üle 700. Tõsi küll Leedu ja Poola ning Valgevene kanti pakutakse Cape ligi 2000 ja Li -5.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

loll wrote:Ma ei saanud sellest viimasest postitusest aru. Vähemalt vaski kaartidel ei näe ma kuskil -4 Li indeksit ning nende kaartide järgi pole eriti lootust, et Cape indeks võiks tõusta üle 700. Tõsi küll Leedu ja Poola ning Valgevene kanti pakutakse Cape ligi 2000 ja Li -5.
Aa saa ei saand aru.Ma mõtlesin nii,et leedu poola kandist liigub see äikeseaktiivsus hiljem kirdesse ja saame ka meie osa äikest :evil:
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

väga vale arvamus et see kirde suunas liigub. see süsteem liigub kõigele vastupidi just läände. seega ära oota et need eestit tabavad.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

nõoilm, Palun kirjuta arusaadavalt ja lõpeta need joonealused a la
-------------------------------------------
http://www.vaski.net/Cape-Li.htm
Vaatake kindlasti enne kui see muutub
Käsitle seda kui ametlikku hoiatust foorumi administratsiooni poolt.

Meeldetuletus: palun rohkem tähelepanu õigekirjale ja grammatikale.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

ES5DWXL wrote:nõoilm, Palun kirjuta arusaadavalt ja lõpeta need joonealused laused
http://www.vaski.net/Cape-Li.htm
Vaatake kindlasti enne kui see muutub
Käsitle seda kui ametlikku hoiatust foorumi administratsiooni poolt.
Eks ma,siis käsitlen jah tõesti seda kui hoiatusena.Aga kas tõesti ma ei või joonealuseid lauseid teha enam kui ma lisan lehekülgi?
Last edited by S.prits on Mon Aug 06, 2007 5:47 pm, edited 1 time in total.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

nõoilm wrote:
ES5DWXL wrote:nõoilm, Palun kirjuta arusaadavalt ja lõpeta need joonealused a la
-------------------------------------------
http://www.vaski.net/Cape-Li.htm
Vaatake kindlasti enne kui see muutub
Käsitle seda kui ametlikku hoiatust foorumi administratsiooni poolt.
Eks ma,siis käsitlen jah tõesti seda kui hoiatusena.Aga kas tõesti ma ei või joonealuseid lauseid teha enam kui ma lisan lehekülgi?
Ei pea ju joonealust tegema, kui on tahtmine linki lisada.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply