Tsüklon ja äikesed 27-29. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kivi-vigalat tabas suht kabe sadu. ja ka valgut. sama pilv mõlemas kohas. läti radar isegi püüdis selle kinni ja üsna tugevana. hetkel taevas lauspilves ja lootust millekski on väike pigem ida ja lõuna eestlased võiks aknad lahti teha.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:kivi-vigalat tabas suht kabe sadu. ja ka valgut. sama pilv mõlemas kohas. läti radar isegi püüdis selle kinni ja üsna tugevana. hetkel taevas lauspilves ja lootust millekski on väike pigem ida ja lõuna eestlased võiks aknad lahti teha.
Lõuna-Eestlased võiksid just aknad kinni panna, sest (loe põhjust mu eelmisest postitusest). Valgamaa, Võrumaa ja Tartumaa elanikud peaksid praegu eriti valvel olema...

EDIT: Lääneedelataevas tumeneb iga minutiga...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Lõunataevas on tõesti ähvardavat sinist värvi pilvemass. Ja tuul on ka vaibunud.loodan parimat :roll:
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal sajab hõredat vihma aga äikestest siinkandis küll mingeid märke endiselt pole. Sooja on vaid +17,9 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ES5DWXL wrote:
Kaarel wrote:kivi-vigalat tabas suht kabe sadu. ja ka valgut. sama pilv mõlemas kohas. läti radar isegi püüdis selle kinni ja üsna tugevana. hetkel taevas lauspilves ja lootust millekski on väike pigem ida ja lõuna eestlased võiks aknad lahti teha.
Lõuna-Eestlased võiksid just aknad kinni panna, sest (loe põhjust mu eelmisest postitusest). Valgamaa, Võrumaa ja Tartumaa elanikud peaksid praegu eriti valvel olema...
ma mõtlesin seda varianti just et hoidku või tehku enda silmad lahti ning vaadaku kas on midagi tulemas. liivilahel paistavad uued rüngad tekkinud olevat. ja ka tugeva sajuala enda alla võtnud. ehk liiguvad sel korral läänepoolt rohkem.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Ebameeldiv on üldse õue vaadatagi. Ilm on lihtsalt häbiväärne.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Algas pagituuled koos padukaga. :shock:

Edit by ES5DWXL - Termin vajas parandamist
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:ma mõtlesin seda varianti just et hoidku või tehku enda silmad lahti ning vaadaku kas on midagi tulemas. liivilahel paistavad uued rüngad tekkinud olevat. ja ka tugeva sajuala enda alla võtnud. ehk liiguvad sel korral läänepoolt rohkem.
Selge, sain su teatest valesti aru.

Ütlen kohe, et see pilv on absoluutselt hääbumisstaadiumis. Siin nägin ainult ühte välgusähvatust ning pärast sellele järgnenud müristamist enam müristanud polegi... Aga jah, oma 3 tundi pidas see pilv vastu...

Ka siin käis nii pagi kui ka paduvihm üle. Aga jah, vaadates radarit, ei ole vist tänane päev veel läbi...

Õhutemperatuur on hetkel 15,9 kraadi nii(Vihma alates kell 19:37 oli õhutemperatuur 20 kraadi).
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Paistab, et pilved hakkavad jälle arenema. Praegu on lääneedelas näha üks alasitaoline pilv... Uurin asja
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

liialt tugev tuul siin piirkonnas. aga sellegi eest on põhja ja edela taevas näha väga suurtes mõõtmetes rünka (ka läti radaril näha) põhja suunal on tipp lagunema hakanud aga loode suunal on tipp ilusti näha. mitu õigemini.

edelast tuleb siiakanti muidu ainult pilveprügi. millest ei saagi midagi sadada.

esto ja wetteri andmeil on põhjarannikul äikest olnud ning ainult estofexi andmeil ja peipsi põhjaosas.

isegi hommikul kella 06.00 ajal olid loodes vägagi vöimsad rüngad näha. kui seda tuult poleks tulnud oleks väga korralik areng täna toimunud. (pilvedel)
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Läks kahjuks kehvasti, sest umbes kell 14.30-15.00 oli siin äikest, kuid ma ei olnud kodus! :evil: Jõudsin just siis, kui tugev vihm (laialdased loigud maas) oli lõppenud ja põhja-kirde taevas oli näha veel väga tumesinist pilve. Ka ühte müristamist veel kuulsin, aga see oli ka kõik. Mul kohe ei vea nende äikestega :( Hommikul ei viidanud küll veel miski äikesevõimalusele.
Hetkel temp: 18,7C, tuul on lõunast ja nõrk. Taevas poolpilves, aeg-ajalt tibab vihma.
Tuju: pettunud.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

põhjas on alasi. ja mitu korraliku rünga tippu selle järgi kindlate vahemaadega. ilmselt 1 peamine liin jookseb sealt.

ning siis lõunasse: ka sealt lähevad pidevalt mitmed ilusad rüngad. ning hetkel on ka läänetaevas suhteliselt pikk rünk (lõunast - põhja siis pikuti) võimalik et tuleb siis isegi siia kanti. aga läti radar seda hetkel veel märganud pole. võimalik et siis sadu polegi selle all kuigi see on kahtlane.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Homme kell 15:
Image
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

puudust siis tõesti ei teki cape ja li järele eriti. peaasi et äikseid ka tuleks. aga no eks hommikul saab arenemis suuna teada. ma siis teen oma oletused ära kas lõunast põhja või põhjast lõunasse.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Värske ennustus paneb suurima aktiivsuse kella 15 ja 18 vahele Eesti aja järgi:
Image
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply