Äikese võimalus 23.07.-24.07.

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tarmo. H wrote:Laupal ilm väga tuuline juba varahommikust peale. Kogu lõunapoolne taevas on mattunud pilvevinesse mis kiirelt läheneb. Ja on horisoni lähedal juba omandanud üsna tumeda värvid. Aga sellegipoolest tundub vähemalt esialgu et erilist sadu tulemas pole, rääkimata äikestest. Muidu selle pilvevine lähenemist on küll huvitav jälgida, see on väga selgelt nähtav piir kus sinine taevas läheb üle pilvemassiiviks. Tundub nagu on lähenemas orkaan. Tuulepuhangud läheva aina tugevamaks.
Sooja hetkel +19,5 kraadi.
Pilvkatte tulek meenutab mulle jah eelmise aasta oktoobritormi. Siin aga näib tuulemühin sootuks nõrgenenud olevat. Satelliidipildilt on tsükloni kese muide näha
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal piirdus vihm ikka väga väikese sajukogusega, mida mu digitaalne sademetemõõtja ei mõõtnuki. Enne sajuala saabumist oli väga tuuline ja tuul keerutas teedelt ja hoovidest tolmu üles, mis pakkus sellist tunnet nagu oleksin kõrbetormi käes. Veel üks huvitav tähelepanek oli õhutemperatuuri kiire tõus täna ennelõunal enne pilvkatte saabumist. Temperatuuri maksimum jõudis tõusta täna +22,0 kraadini (kell 10.15).Hoolimata tugevast tuulest. Peale pilve minekut ja saju algust algas temperatuuri kiire langemine ja langes vaid mõne tunniga +13 kraadini. Jahedust lisas veel endiselt tugev tuul. Nüüdseks on kõvem tuul vaibunud. Ägedad tuulepuhangud tegid meil ka mõningat kahju, nimelt ühe hoone katus sai pisut kannatada.
Sooja on praegu vaid +14,6 kraadi ja tuul puhub kagust 1,9 m/s. Ilm on saemeteta, kuid pilves.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on hakanud pilvisus hõrenema ning õhutemperatuur on tõusnud 17,4 kraadini.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Siin sadas umbes kella kahest seitsmeni. Äikest ei ole täna Eesti lähedalgi mitte. :( Kui ma saaksin igakord, kui EMHI ennustab äikest, 1 krooni, oleksin miljonär, isegi kui peaksin igakord 1.- tagasi andma, kui ka tegelikult äikest oli. :lol:
Temp: 15,4. Pilves, kuid sajuta. Tuul on nõrk ja muutlik.
Last edited by Egon Tinno on Mon Jul 23, 2007 8:07 pm, edited 1 time in total.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

EMHI ennustus põhineb matemaatilistel arvutustel ja seetõttu on sageli eksimusi. Kui neis ennustustes oleks natukenegi rohkem inimlikkust (sünoptik näiteks jälgiks taevast ja arvestaks nähtut ennustuste koostamisel), siis oleksid vähemalt ööpäeva-paari prognoosid palju palju täpsemad).
Kahjuks see pole nii (või olen asjadest valesti aru saanud?).
Tallinnas on pilvisus hõrenemas ja tuul nõrgenenud. Pms. kiht-ja kihtrünkpilved. Tuul lõunast, sooja 16°.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

eestis on kõik võimalik ja suvisel ajal on alati väike võimalus selleks olemas et äikest võiks tulla. prognooside andmeil peaks siis madalrõhkkonna kese saarte juurde öösel kauemaks püsima jääma ja siis mandrile laienema.

hetkel on ka siin juba tuulevaikus.

temperatuure ja muid andmeid ei tea öelda. selle saju alguse kohta. aga noh lõunane sadu oli nõrk õhtune oli isegi veidi tugevam.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kagu eestisse on piiri lähedale tekkinud nõrk äike wetteri ja esto andmeil. siin on taevas peakohal suht selge läänes on ainult veidi korralikum pilvisus.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hmm... EMHI kodulehe järgi on Saaremaal 20 m/s tuule puhangud, samal ajal vaid siin mõni meeter sekundis. Turbulentssisehõõrdejõud jäi vist täna siinkandis peale...

Liivi lahel Riiast umbes 95 km põhjas näib midagi kahtlast toimuvas olevat
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

valgut tabas mõne minuti eest padukas aga kestvus oli lühike paar minutit. aga tugevus siiski nõrgast tugevani. saaremaal paistab ka tugev sajuala olema.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Edela poolt on siia lähenemas suurem pilvemassiiv. Rüngad näivad küll vähemalt 3-4 km kõrgusele arenenud olevat, kui mitte kõrgemale.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal ilm praegu rahulik, päikesepaisteline ja erilisi pilvi mis ka sademeid siia tuua võiks küll näha pole, tuul on edelast, hetkel 1,8 m/s. Soojagi on napilt, vaid +18,2 hetkel.
Varahommikul oli siin ka lühiajaline tugev vihmahoog, sadas siiski vaid 3,2 mm.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on õhk muutunud lämbeks ja on samasuguses seisundis nagu harilikult enne äikest.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Öösel tuli 5mm vihma. Praegu on umbes 95% taevast kaetud pilvkattega, valdavalt on taevas kiht ja kihtrünkpilved ning üksikud vähearenenud rünkpilved. Muidu on ilm pilves, kuid lõunas on veidi selget taevast näha. Tuul puhub lõunast kuni 8 meetrit sekundis.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Umbes 14-15 oli siin näha suurt tumedat pilve ida-põhja suunas, mis lõpuks põhja-kirde kaduski. Välku ega müristamist ei täheldanud, kuid pilv oli vägagi äikese moodi. Ka EMHI vaatlused näitasid 15.00 Kundas äikest (õige suund). Tuul on mõõdukas ja lõunast, temp: 23,8 ja poolpilves.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Siin on päev läbi vahelduva pilvisusega sademeteta ja enamasti päikeseline ilm olnud. Hetkel +25 kraadi.
Post Reply