Äikesed 17-19. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

:!: Tallinnas pole äikset olnud(!), nagu eelpool väidetakse. Muidu oleksin ma seda nö tugevat müristamist ise ka kuulnud, sest mul aknad kõik lahti. Isegi vihma pole sadanud, kuigi HelsinkiTestbedi radar näitas nõrga sajuala riivamist Tallinna kohal.

:wink: Ja üldiselt selle eksitava postituse soovitan kasutajal @Tallinn ära kustutada (või kustutan ise kasutaja(te) soovil, sest postituse sisu on väga suure tõenäosusega vale ja väga vähe informatiivne.

:arrow: "Müristab tugevalt." ei ole piisav foorumiteade. Kui on äikest, siis kirjutage ikka pikemalt (kui aga äikest pole, siis on paljud varmad kirjutama igasugu hetke ilmaolusi). See on väike nõuanne kasutajale @Tallinn ja vbl õpetuseks ka teistele.

EDIT: esimesed 2 lõiku selles postituses võib nüüd ära unustada, aga viimast lõiku tuleb võtta arvesse! Ja seega võiks siis kirjutada iga kasutaja oma asukoha, kui ta saadab teateid mõnest muust asukohast, mis ei ole tema asukoht fooruminimekirjas!
Last edited by Marek on Wed Jul 18, 2007 3:59 pm, edited 2 times in total.
***
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

See Mareki jutt küll solvav.Aga pealegi selle teema ma tegin 16.juulil.Ise te teate kas kirjutate siia veel või mitte ,siis ma tean ise ka kas ise kirjutan. :cry:
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

See ei ole kuidagi solvav, vaid meeldetuletus, et foorum ei oleks niisama märksõnade postitamine ja teated peavad olema tõepärased.

Hetkel Tallinnas ilm vaikne. Põhjasuunas on näha kaugemal tumedaid rünkasi. Tuul on vaikne. Sooja 20,9 kraadi.
***
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

äikestega polegi nii finito kui ma lootsin
lõunas on äike müristamisi on siia kosta lätakate radar ka kinnitab.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Kuule Marek sa vali oma sõnu. Ma elan Tallinnast väljas hetkel. Viimsis JA ma kuulsin müristamist. Olen nii kindel et isegi lehe märkisin ära, siin on niigi vaikne ja müristas mitu korda. Ja mingi 00.30 paiku mürstas mitu korda ja äikest oli lahe kohal näha. Samuti läks kirja. Isegi FLC näitas toda ja testbed ka rünkpilvede kohalolekut. **** närvi ajab su sõnade söömine, kui sul pole midagi öelda siis ei tasu öelda, ma olen surmkindel et see õhtul oli äike ja öösel tund aega tagasi samuti oli tugevaid sähvatusi näha. Taipohh mul mingid postid siit läinud on, ma ei aja vähemalt lolli juttu vaid räägin nagu asi on. :x
Ja ma ei ole mingi VARM kirjutama siia mingit igavat infot. Alati siis kui midagi on. Näha on et sa pole selle foorumieluga ABSOLUUTSELT kursis.
Selliselt kasutajalt tuleks vastavad õigused ära võtta kes tahab omavoliliselt postitusi hakata kustutama. Ja ei lisagi ma siia üleliigset infot kuna äikese ajal muud ka tegemist kui siia foorumisse mingit ila kirjutada.

edit:// see polnud ju solvang, saad aru 8)
Lihtsat kujutage ise ette et kuuled äikest, ja MITTE KEEGI ei usu sind, täitsa jube ja üks veel hakkab kuulutama et ma valetan. Ime et sa mind hulluks ei pea. A kes teab :lol:
Igatahes, eks ma järgmine kord ei anna teada, käin vaid lugemas, sest ega see siin teada andmine mulle midagi juurde ei anna, nõus?
Last edited by @Tallinn on Wed Jul 18, 2007 12:52 am, edited 1 time in total.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

läheb mööda nagu kord ja kohus lähimad välgud olid 4 km ja pilvesisesed.

tuli ka mõni piisk vihma. loodaks et ehk tuleb siis kasvõi normaalset sadu veel.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lääne pool sähvib välke pea vahetpidamata ning müristab vaikselt. Õhutemperatuur 19,3 kraadi.

EDIT: Mulle tundub, et see äike võib päris karm olla. Põhja pool olnud välkude sagedust nägin viimati ühe USA tormiküti tormivideost ja radarikaja on ka päris karm.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siin oli 2.00-2.20 vòimas äike, sähvis vahet pidamata nagu filmis, välgud olid enamasti pilvesisesed ja müristamised suht nòrgad. Vihma kallas 7,2 mm. See pilv eemaldus itta.

Loodes on uus äiksepilv, see vist läheb veidi pòhja poolt mööda. Selles pilves on enamasti pilv-maa välgud, välku lööb harva(paari min. jooksul korra). Hetkel sooja 17,5 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tanel wrote:Siin oli 2.00-2.20 vòimas äike, sähvis vahet pidamata nagu filmis, välgud olid enamasti pilvesisesed ja müristamised suht nòrgad. Vihma kallas 7,2 mm. See pilv eemaldus itta.

Loodes on uus äiksepilv, see vist läheb veidi pòhja poolt mööda. Selles pilves on enamasti pilv-maa välgud, välku lööb harva(paari min. jooksul korra). Hetkel sooja 17,5 kraadi.
Seda mina ka märkasin, et nagu Ameerika dokumentaalis oli... Pilv eemaldus kagusse ja siin paistab olevat sama pilv olevat. Lagujat see võimas pilv ei tabanud, kuid sekundis lõi 2-3 korda välku ka siin... ja seetõttu oli seda pildistada lihtne :) Hetkel temperatuur 17,7
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Sai äikese pildid üles lükatud aadresssilt http://www.zone.ee/lagujailm/aikesetorm/ Pildid on väikesed, kuna plaanin nad ilmalehele lükata...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Mul õnnestus see öine äike osaliselt maha magada. Ärkasin ereda välgusähvatuse ja tugeva kärgatuse peale ja ei märganud kellagi vaadata ja samas oli ka elekter läinud mis tuli küll umbes minuti pärast tagasi. Ilmselt oli tegemist mõne pilv-maa välguga siinsamas lähedal. Peale seda enam ei müristanud ja algas lühiajaline kuid tugev hoovihm. Sadas siiski vaid 1 mm. Mingeid pagisid ja teisi võimalikke äikestega kaasaskäivaid nähtusi polnud. Arvan et tegemist on sama äikesega mida Tanel endast loodes nägi. Tükk aega hiljem peale mõningast pausi kuulsin veel väga kaugeid müristamisi, kuid suund on teadmata, aga ilmselt põhjas, kirdes või idas.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Mul ka õnnestus see kõik maha magada kell üks jäin tukuma.hommikuks oli maa märg aind.aga ma tean et äikesed on juba peipsi taga.huvitav pilved arenevad täna väga kiiresti. :roll:
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Olin südaööni üleval, kuid äikest ei näinud ega kuulnud. Ka öösel polnud äikest, vähemalt sellist, mis mind oleks üles ajanud. Ilmselt välke oleks olnud näha, kui oleks öösel õigel ajal üleval olnud. Samuti ei sadanud öösel piiskagi vihma. Hommikul kell 9 oli taevas juba selge. Nüüd on rüngad arenema hakanud, kuid äikse võimalus on kuni 8 meetrit sekundis puhuva tuule tõttu väga väike.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mina ka sattusin peale poole pealt... Kas keegi peale minu veel sellest värgist pilte sai?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Mina ka sattusin peale poole pealt... Kas keegi peale minu veel sellest värgist pilte sai?
Ma ärkasin ka alles kell 2.00, kui tugev hoovihm algas ja juba metsik sähvimine käis. Aga ega sellest väga tihedast sähvimisest head pilti oli raske saada, sest 90% oli pilvesisesed välgud, mis tegid lihtsalt taeva heledaks, vahepeal oli ka näha, kuidas välk pilves horisontaalselt lõi.

Tarmo, sul ka päris hääd pildid. Ise sai ka ikka veidi proovitud (kuigi just nüüd, kui vaja läks, ei olnud statiivi):

Pildid sellest väga tihedalt sähvinud pilvest:
http://www.zone.ee/tanelv/ilm/DSC_2087vl.jpg (säriaeg 65 sek)
http://www.zone.ee/tanelv/ilm/DSC_2089.jpg (säriaeg 171 sek)

Ühe päris võimsa pilv-maa välgu sai ka peale (see on mul venna tehtud pilt, seega link tema blogi):
http://alces-alces.blogspot.com/2007/07 ... tning.html (säriaeg 43 sek)
Post Reply