Äiksed 14-15. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin on taevas juba kahjuks pilves.

ja hommikul oli päikese käes 17,3 kraadi sooja.

prognoosid on tugevama sajuala hommikusele ajale hirmutanud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Rootsi ilmaradarilt on näha sajupilveala Läänemerel, mis on seotud läheneva tsükloniga. Ilmselt seda sajuala me jälgima peamegi... Läti meteoradarilt on ka see sajuala juba näha.

Hetkel temperatuur 16,8 kraadi ning vahelduv pilvisus. Näha on nii rünkpilvi kui mõningaid kiudjaid pilvi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Ilm on väga soe. Hetkel on juba +18 kraadi.

Pilvi on palju, aga enamus ajast on päike paistnud siiski.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image
Tundub, et kõige suurem aktiivsus on homme kella 15 ajal.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Mon May 14, 2007 11:14 am, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

tolle kaardi alusel ei ole siin lääne pool mõtet isegi äikseid oodata.aga noh eks see ole teada et kogu kupatus alati äärmusest äärmusse kulgeb kas ainult saared, ainult kagu või ainult kirde eesti saab puudutatud ekstreemsete ilmanähtuste poolt. vahel harva ainult lääne eesti.

mõnda rünka on ka hetkel näha ning ka tuul on tekkinud. sajuala on tulemas kindlalt.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ma saan nüüd ennast kiruda et ma leetu ei läinud.

aga mine tea võibolla seal ei tulegi täna äikseid.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lätis võib homme CAPE karata üle 1000 J/kg ja LI kukkuda -3 kraadini. See on vist veel karmim näit kui oli Tallinna sondiandmed 2001. aasta juulitormide ajal :!:
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ja me peaksime arvestama et terve suvi on veel ees seega võib tervet suve sellist ilmselt oodata. aga loodetavasti siis see magusam kraam ka põhja poole liigub veidi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

praeguste radarite piltide järgi ütleks küll et mingit sajuala peale saarte kuskile ei tulegi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

estofexi update on level 2 ohutasandile üle viidud. ja ka terve mandri eesti on äikeste joone sees aga lev 1 ohuala on veidi eemale eestist tiritud.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

http://www.emhi.ee/index.php?ide=19,394,416,418

Kuulge ma ei tea mis asja see veel näitab, nagu täna mingit sajuala ei tuleks kuid öösel ja homme ja ülehomme vms tulevad tallinnale hullud sajualad peale. Miskit on mäda. Kuid hetkel ka siin rüngad arenevad.

Kuid estofex on äikeste joont põhja poole tõmmanud. :P

Keegi võiks mingi hea sajualade radari anda. :)
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

hirlam on hea küll kui ta ennast uuendada viitsib

taevas on nüüd juba lauspilves.

ja see sajuala mis öösel seda tallinnat ja ka lääne eestit tabab hakkas vist täna liikuma prantsusmaa küljealt. või siis too teine sajuala mis kagu eesti homme päeval enda hoole alla võtab.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ilmselt on seal klastris mõni arvuti rivist väljas.

ESTOFEX teatab tõepoolest erakorralises väljavaates:
Refer to convective forecast, with the addition that a rather well-defined baroclinic wave is expected to develop over E France during the morning, travelling northeastward to the Baltic Sea overnight.
Nagu Kaarel ütles, on see tsüklon jah Prantsusmaalt...
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Mon May 14, 2007 1:01 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

eile oli veel hirlam 11.05 kuupäevaga ma nendele eile kirja ka saatsin ja uurisin aga vastust ei saanud aga nüüd asi ok ja toimib ehk jälle mõne päeva.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Oh sa... HIRLAM näitab homseks lausa 26 kraadi sooja(Laguja)... Ilmselt sellele äike järgnebki... Ja öösel miinimum 14 kraadi... ± mõni kraad ja... kui see ennustus täide läheb, siis...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply