Äiksed 27. aprillil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kesklainel hakkavad praksud valjuks muutuma. Siiski taevas ma midagi erilist ei näe. Ja ikka on taevas hägu.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

lightning.acr.fi on kinni püüdnud välgu minu kodust 40 km kaugusel lääneloodes. Seal on tõepoolest näha mingi pilv, kuid see ei paista eriti uhke. Samas, vaatlemist segab valge hägu.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lääne pool on ilm tumedamalt pilve tõmbumas. Kesklaine on vali. Pilvisus tiheneb. Lähen võimalikke müristamisi kuulatama.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Aktiveerin keskmise astme kasutajate ilmavalve. Loodes on tume pilv, tundub olevat lähenemas. Pilve keskme umbkaudne asimuut on 320 kraadi, serva kõrgus horisondist 50 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tundub, et vahepeal müristas. Radarilt tundub, et pilv on nõrgenemas. Siiski on loodes väga tume pilv.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kogu loodetaeva on hõivanud väga tume pilv. Vahepeal tundub, nagu hakkaksid seal mammatused tekkima aga kahtlen. Kindluse mõttes lülitan arvuti välja ja jätkan info vahendamist oma mobiililt. Soovige mulle edu! Läheb lahti! Hetkel temperatuur 15,9 kraadi.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Fri Apr 27, 2007 10:42 am, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Just nüüd tuli tugeva vihma hoog. Temperatuur 13,1
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Fri Apr 27, 2007 10:41 am, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tallinnas on pea pilvitu ning päike paistab. Radarid näitavad jah hommiku poole äikest.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hetkel tuleb mõõdukalt vihma, temperatuur 11,4. Radarilt paistis see pilv hääbuvat ja tundub, et kui selles pilves ka kunagi äike oli, siis nüüdseks ta on vaibunud. Müristamist pole kuulda olnud
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Hetkeks tuli vihma. Hetkel on sõna otseses mõttes õues pime. Samas aga on soe.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal oli täna hommikul selle hooaja esimene äike. See polnud küll eriti tugev. Välkusid oli näha olnud päris mitu ja eri ilmakaartes. Sadas ka kuid mitte eriti palju. Sain sellest äikesest teada kodutest msnni vahendusel. Nii et rohkem infot anda ei saa.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ega Lagujagi päevavalguse poolest silma paista. Tänase päeva peale hetkel on kokku sadanud 4 mm. Hetkel temperatuur 9,5 kraadi. Rohkem mina äikest ei oota, kuna näib, et külm õhk on kohale jõudnud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Hommikul kell 9:00 läks Tartus ilm pilve. Edasi polnud võimalik ilma jälgida. Nüüdseks on siin mõõdukalt sadanud ja ilm on pilves. Sooja on 10,9 kraadi. Samas ei saa väita, et külmalaine on lõplikult kohal, kuna kell 14:00 on Väike-Maarjas sooja olnud 17,2 kraadi! Praegu tundubgi, et soojem on põhja-eestis ning jahedam on lõuna-eestis.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

tunnen kaasa nendele äiksevaatlejatele kes täna äikest ei kohanud. siinkandis oli nõrk äike aga kokku ikka mingi 30 sähvatust oli ära. aga kahjuks peakohale see äike ei jõudnudki kõige lähemal vast mingi 5 km oli. ja üldine vorm äiksel oli pilvesisene ainult 1 pilv maa välk juhtus olema. pilv ise muidu loodest kerkis ja vajus edelasse. vihma on siin täna sadanud 7 mm

ja ei oska kindlalt öelda kas äike põhjustas seda või mitte aga siinkandis ja isegi vigalas oli elekter mingi 30 sekundit ära. kas oli ka kuskil mujal elekter ära seda ma öelda ei oska.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

peaks mainima et selle külma õhufrondiga on midagi valesti sest siin kesk eestis on temperatuur uuesti korralikult tõusma hakanud.
Post Reply