Torm 19-22. aprillil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Taevas on hetkel üldiselt kaetud ühtlase valge pilvekihiga. Isegi päike paistab nõrgalt läbi.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Hetkel Tallinnas päike pastab ning väga külm polegi.

Kuid paistab et peagi hakkab pilvisus tihenema ning väga palju vihma tulekul.

http://testbed.fmi.fi/history_browser.php

Madalrõhkkonna keeris toob ringiga sajupilved jälle meile.
Ning pole välistatud ka äike kuna mitmed radarid on märganud nendes sajualades äikest, sealhulgas ka FLC.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

hiiumaal ilm püsib pilves ja aeg-ajalt sabisab vihma,vahepeal tuli vihma sekka ka veidi lörtsi, tuulepuhangud 16-17 m/s, sooja vaid 2 kraadi
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Torm tõi täna kahtlemata kaasa äärmiselt huvitava tulekaardi!
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kuumus wrote:Torm tõi täna kahtlemata kaasa äärmiselt huvitava tulekaardi!
Image
Njaa... Tuleohtu igale maitsele...

Siin on tuul taas tugevnenud ning õhutemperatuur on 3,7 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin sadas enne üsna tugevalt vihma. Umbes 15 minutit tagasi muutus sadu lörtsiks. Praegu sajab tugevalt lörtsi, kusjuures helveste läbimõõt on suur. See lörts on hetkeks katnud umbes pool autode pinnast. Õhutemperatuur on hetkel +1,3 kraadi.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal oli üsna ohtralt sadanud ja tuleohu sellega seoses nulli viinud. Kahjuks ei tea ma palju Laupal täpselt sadas, sest viibin endiselt välismaal ja kodused ise sademeid ei mõõda:S
Eile õhtul oli Laupal (nagu enamuses Eestist) ikka tõeline koerailm olnud. Lisaks tihedale vihmale oli ka tugev tuul, lisaks väga madal õhutemperatuur (see küll "+" poolel siiski).

4 nädala pärast saan hakata juba Laupa ilmastiku kohta operatiivsemat infot andma, sest tulen siis tagasi Eestisse :)
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Vahepeal lörtsisadu nõrgenes veidi, kuid nüüd sajab väga tugevalt. Tuul on nõrk. Sooja on veel 0,7 kraadi.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Kaarel ütles mulle msnnis, et Valgus olevat 24 tunni jooksul sadanud 33 mm sademeid. See on ikka üsna suur kogus. EMHI sademetekaart näitabki et viimase ööpäeva sademete raskuskese jäigi just Kesk-Eesti läänepoolsema osa kohale.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Vihmasadu jõudis ka Tallinna, radarite järgi peaks aina tugevamaks minema.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Nüüdseks on sadu oluliselt vaibunud. Praegust sajab nõrka ja peenikest lörtsi. Maa on üleni valge, vaid tänavad on lumeta. Lume paksus on murul enamasti nii 1,5cm. Kõige paksema lume mõõtsin oma postkastil, seal oli lund 2,5cm. Tartus tuul on nõrk, hinnanguliselt kuni 5m/s. Õhutemperatuur on +0,6 kraadi.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Lumi maas? :lol: Jube ju. On siingi sadanud palju, aga vihma.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ilm on pilves ja sajuta. Kõik lumi onn ära sulanud ja maa on paljas. Tuul on siin väga nõrk, tormist pole jälgegi. Samas Vilsandil on kell 5 kuni 28m/s tuul mõõdetud!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

loll wrote:Ilm on pilves ja sajuta. Kõik lumi onn ära sulanud ja maa on paljas. Tuul on siin väga nõrk, tormist pole jälgegi. Samas Vilsandil on kell 5 kuni 28m/s tuul mõõdetud!
Meenutab mulle ühte selle aasta jaanuaritormi, kui Lagujas oli rahulik, aga merel tormas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siin hakkas lund alles hommikupoole ööd sadama, praegugi veel maa valge (lund ~1cm). Kell 9 täna hommikul oli sadu väga tihe, kuid pärast seda on vaid kergelt udutanud. Praegu sooja 1,6 kraadi, kell 7 oli temperatuur täpselt nullis.

Alates üleeilsest on siin tulnud sademeid 28mm.
Post Reply