Torm 18-19. märtsil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo sul on see kaamerapilt ju enda kodukal ka üleval. kas poleks mõtekam hoida pilti seal kes tahab eks see vaatab siis seda seal ju. kuigi jah sellel lehel seal erilist populaarsust küll näha pole. ja pakun et ka kõigil teistel on taevas taoline.

siin on ilm tuuline. ja taevas pilves.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on ilm täielikult pilve tõmbunud ja tuul on tugevnenud. Sademeid pole esinenud. Sooja on 5,3 kraadi.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Siin hakkas veerand ühe paiku vaikselt vihma tibutama, umbes veerand kahe paiku hakkas tugevamini sadama ja vihmale ka lörtsi sekka tulema. Hekel tugev lume- ja lötsisadu ning tuisk. Tuulepuhangud on tugevnenud ca 14-15m/s. Kuna siin juba sadu valdavalt lumena tuleb, usun et mandri-eestit võib oodata korralik lumetorm. Temperatuur on langenud+0,5 kraadini.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin hakkas mõne minuti eest vihma tibutama.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:Tarmo sul on see kaamerapilt ju enda kodukal ka üleval. kas poleks mõtekam hoida pilti seal kes tahab eks see vaatab siis seda seal ju. kuigi jah sellel lehel seal erilist populaarsust küll näha pole. ja pakun et ka kõigil teistel on taevas taoline.

siin on ilm tuuline. ja taevas pilves.
Jah, aga ma tahan ka vanemaid taevavaateid nähtavana hoida. Ja kahtlen, et kõikjal samasugune taevas on - Lääne-Eestis sajab juba lund ja lörtsi. Pealegi, üks pilt räägib tuhat sõna - üks pilt taevast annab aimu pilvisuse seisundist rohkem, kui lihtsalt tekst.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Sun Mar 18, 2007 3:04 pm, edited 2 times in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image
Pilvisus hakkab juba ühtlasemaks muutuma. Temperatuur on 5 kraadi ning tuul jätkab tugevnemist, praegu puhanguti kuni 12 m/s.

Tervele Eestile on antud tormihoiatus, aktiveerin keskmise astme kasutajate ilmavalve.

Ja kui kedagi veel häirib, et ma võrdluseks ka vanemaid taevavaateid alles hoian, siis kirjutage e-mail. Kuna kasutan zone.ee-d ei saa ma weebikaamera pilti oma ilmalehele otse panna.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Huvitavaks kisub ilm teil seal Eestis, kahju et ise sellest osa ei saa. Seesama tsüklon mõjutab ilma ka siin Luksemburgis. Hetkel sajab siin tihedat vihma. Öösel oli ka päris tugev tuul aga siis ei sadanud.
Mis Laupal hetkel toimub, seda kahjuks ei tea, igastahes hommikul oli seal imeilus päikesepaisteline ja rahulik kevadilm olnud.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tarmo. H wrote:hommikul oli seal imeilus päikesepaisteline ja rahulik kevadilm olnud.
Sama oli ka Lagujas. Meenutas mulle kangesti 19. märtsi 2006 lumetormi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Sooja 4 kraadi, just hakkas vihma tibutama ja tuul on veel tugevnenud. Vaadates EMHI tunniandmeid, on saartel õhutemperatuur veidi tõusnud.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin juba mõõdukas lumesadu. ja lumi hakkab nõrgalt juba murule jääma. ei kujuta ette millist lund see torm veel tuua jõuab.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image
Selline oli edelataevas mõned minutid tagasi. Üksikud tuule puhangud on ka praegu 12 m/s. Sadu pole veel siia jõudnud, kuid Läti meteoradari järgi otsustades ei lähe enam kaua aega kui ka siin sadama hakkab. Ida pool on näha horisondil tumedamat pilvemassiivi ja midagi tumedamat on näha ka edelataevas. Päike paistab läbi pilvede(tegelikult on paistnud vahelduva eduga ka eelmiste tundide jooksul)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Estofex on viimaks välja andnud ka ennustuse ning nende radaripildi andmetel on Rootsis äikest olnud... Pole siis ime, et ka Tallinnas on paar indeksit äikest soosimas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

lumetorm jätkub olulisi muutusi pole märganud tuul vist on ainult vaiksemaks jäänud.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Ka wetternzale vms radar näitab rootsis äikest, ju see nii ka on.
Tallinnas kohati väga tuuline ning tiputab vihma.
Testbed näitab suurt sajuala kohe siia saabumas.
http://testbed.fmi.fi/history_browser.php
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

sadu muutus lörtsiks
Post Reply