Torm 25-27. jaanuaril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin vist lumesadu veidi nõrgenenud aga arvan et see siis lihtsalt mingi hõredam koht oli pilvedes (on) või siis on nii ugev tuul et ei paista eriti hästi välja

siin külma -3,0 kuigi see pole eriti tähtis informatsioon. aga siiski
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin lõppes sadu hommikul kell 7.00. ja tuisku ei oaista enam esinevat. lund on ka juba natuke liiga palju. need kel tagaveoga auto need siit meie maja eest minema ka ei saa.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on öö jooksul lund juurde tulnud vähe, vaid 3cm. Rõõmustav on see, et praegut sajab lund päris kõvasti. Tuul on olematu, seega peaks tsükloni kese Tartule olema päris lähedal. Varem on siiski tuisanud, seda on lumest näha. Õhutemperatuur on -7,1 kraadi.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Ööga tuli siin 6-7cm lund, mis tuisu tõttu väga ebaühtlaselt jaotus. Sadu lõppes kell 9, külma praegu -6 kraadi, hetkel ilm veidi selgineb.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ööga siin ikka üle 10 cm lund tulnud. ning praegalt tuiskab põhjakaarte tuule abil. väga ebamugavalt külm on väljas tänu sellele.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lagujas ka tuiskab aeg-ajalt kusjuures tuiskavast lumest moodustuvad omalaadsed pilved, mis meenutavad suveõhtul mõnikord esinevaid udulahmakaid.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siin juba tund aega päike paistab, pilvi peaaegu ei olegi enam. Pinnatuisk on vahel üsna tugev. Temperatuur -5,1 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nüüd on väljas tõstnud sellise tuule nii, et hoia ja keela. Tuiskab ka päris korralikult ning see on ikka tõsine tuisk, mitte lihtsalt pinnatuisk.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ka Tartus on tuul läinud väga tugevaks, hinnanguliselt kuni 15m/s ja puhub W suunalt. Vahepeal on pinnatuisk väga tugev. Pilvisus on hõrenenud ja lund pole sadanud juba tükk aega. Ka siin on vahel päikest näha. Õhutemperatuur on tõusnud -3,4 kraadini.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tallinnas läks ilm kella 3-st pilve ning nüüd on siin ka lumetuisku. Temp -4,3-le langenud.
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lagujas ilm selge ja rahulik, temperatuur -7,9
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Sain kah siis kella 15-ks l6puks voolu tagasi ja tunnike tagasi ka elioni ühenduse, emt mastid siiani tummad. Suurem sadu l6ppes siin varahommikul kuid pinnatuisku on ohtrasti ka praegu sest tuul on tugevnenud. Lume raskuse all murdunud puid ja oksi on siin-seal maas ja lund keskmiselt 40-45cm. Mis mujal toimub seda ei tea sest istun täielikult lumevangis. Eile 6htul väljas liikudes oli pilt justkui välgutaks, nii palju oli lumiste okste liinidele vajumisest tekkinud elektrilühiseid.http://www.hiiumaa.ee/?idc=1011128100050841000
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Meevaras wrote:Sain kah siis kella 15-ks l6puks voolu tagasi ja tunnike tagasi ka elioni ühenduse, emt mastid siiani tummad. Suurem sadu l6ppes siin varahommikul kuid pinnatuisku on ohtrasti ka praegu sest tuul on tugevnenud. Lume raskuse all murdunud puid ja oksi on siin-seal maas ja lund keskmiselt 40-45cm. Mis mujal toimub seda ei tea sest istun täielikult lumevangis. Eile 6htul väljas liikudes oli pilt justkui välgutaks, nii palju oli lumiste okste liinidele vajumisest tekkinud elektrilühiseid.http://www.hiiumaa.ee/?idc=1011128100050841000
Ma nägin jah TV 3 uudistest, mis teil seal juhtus. Näidati ka telefoniintervjuud ühe hiidlasega. Ja juba teleris näidatud fotodest mõtlesin: Püha müristus, see on küll vähemalt pool meetrit! Hea kuulda, et vähemalt hingki sees on... Kuidas sul tuulega praegu lood on? Ma vaatan siin EMHI lehelt, et Ristnas on puhangud ikka kuni 20 m/s. Laiendasin teemat homseni, sest tormist tuult lubatakse ka eelolevaks ööks
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Tuulepuhangud siinkandis kuskil 15-16m/s aga taas on ilm pilvisemaks muutunud ja sadama ja tuiskama hakanud. tegin eile õhtul oma seebikarbiga ka paar pildikest kuni aku tühjaks sai, täna õhtul laen täis ja üritan homme päevavalges mõned fotod klõpsida . Eilsed pildid on
siin
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ohjah siis seal hiiumaal ikka midagi on toimunud. vähemalt siin oli lumesahk juba hommikul enne kella 8.00 töös. aga praegalt on teedel ikka tuisuvaale korralikult. ning kuskil 18.00 paiku hakkas jälle hooti mõõdukat lund sadama. ning pilvi tuleb veelgi. sellised pilved mis oleks nagu rüngad ainult et lumi on välja venitanud (nagu oleks kammiga läbi ääres tõmmatud) ja isegi kuu paistab nendest läbi. siin lund mitte just väga palju. umbes 35 cm on ehk. õhtul igastahes tuli 3 cm juurde. aga jah eriti huvitav see lume rookimine pole. külma -6,5

ahjaa koos pilvega tuleks ka nagu midagi pagi taolist.
Post Reply