Äikesed 7-9. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

See tumesinine pilv asub loode ja põhjataevas. Pilv asetseb kaugel ja müristamist pole ma kuulnud. Tundub, et see pilv läheb siit ka mööda. Lisaks asub rünksajupilvi ka edelas, kuid esialgu pole need veel nii kõnekad. Õhutemperatuur on 12,1 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Veel üks ilus rünksajupilv on siia teel. Just äsja hakkas sellest vihma sadama. Müristamist pole ma endiselt kuulnud. Tartlased ja teised, kes põhjapool oleva üsna tumeda rünksajupilve teel on - ettevaatust! Ma uurisin seda pilve binokliga ja paistab, et sellel võib mingi boakrae olla, aga kes teab... Tuul on muidugi tolle pilve suhtes risti, pilv oli põhjas ja tuul oli läänest.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

See pilv on endiselt loodes ja põhjas. Äikest pole ikka kuulnud, kuid selle ette on moodustunud midagi pilveseina moodi. Ja juba müristas!!!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Just äsja algas tugev sadu. Temperatuur on 12,8 kraadi. Kesklainelt käis üks üsna tugev praksatus.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

loll wrote:See pilv on endiselt loodes ja põhjas. Äikest pole ikka kuulnud, kuid selle ette on moodustunud midagi pilveseina moodi. Ja juba müristas!!!
Oli see midagi sellist? http://www.zone.ee/lagujailm/0309/5.jpg Kui jah, siis ilmselt on boakrae ja seda nägin ka mina Lagujast, kui kaugel olnud rünksajupilve vaatasin.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Niisiis - järjekordne rünksajupilv tulekul. See jõuab õige pea siia. Müristamist mina kuulnud ei ole, kuigi olin oma 3 minutit väljas kuulatamas. Eelmisest pilvest tuli vaevalt pool millimeetrit vihma.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Füüsikamaja ilmajaamas on õhurõhk hakanud tõusma, samuti on temperatuur järsult langemas. Tundub, et äike on Tartus. Ilmajaam näitab tugevat tuult 13 m/s, ilmselt on seal puhkenud pagi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Post by seenno »

Türil nüüd 5 mindi eest oli 3-kordne vikerkaar uhke idas. Hajuvaid Cumulonimbusi mitmel pool ümberringi, äikest pole kuuld endam.

Kas Tartus oli just pagi? Vaatasin Füüsikamaja ilmajaamast, temperatuur äkki langend +12-lt +8-ni ja tuult üle 13 m/s old, aga asfalt tundub kuiv.
Äikest!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on äiksega lood kehvad. See mis mulle müristamisena tundus võis olla ka raudtee kõmin. Tuppa kuuldes on neil raske vahet teha. Vast saan varsti teada, kas oli tegu äiksega või ei. Igatahes peale selle võimaliku müristamise äikest pole kuulda olnud. Pilve saabumisega on tõusnud mõõdukas tuul, mis püsib siiani. Sademeid pole olnud. Tundub, et praegu on pilv nõrgeneams ning loodes ongi juba taevas heledam. Sooja on hetkel 8,6 kraadi.

Edit: Vihma pole sadanud. Siin nagu küll 13 m/s sarnast tuult ma ei märganud. Hinnanguliselt võis olla tuul kuni 10 m/s. Samas ma elan tähtveres ja Füüsikahoone on siit üsna kaugel.
Last edited by Raul. K on Wed May 09, 2007 4:55 pm, edited 1 time in total.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://ilm.ee/tartu - mingi tuul seal vist on jah - weebikaamera pildilt on ka näha, kuidas tuul plakatit mõjutab. Valgustus on seal kukkunud varahommikusele tasemele.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Sain kinnituse, et tegemist oli ikka äiksega. Nimelt oli mu 1 tuttav kaugelt müristamist kuulnud kui ta väljas oli. Hetkel on pilves, sademeid pole ikka esinenud. Emhi järgi on Võrus äike olnud.
AnuT
Posts: 40
Joined: Sun Jan 21, 2007 6:30 pm
Location: Kolga, Harjumaa

Post by AnuT »

Ei tea, kas sadu ja müristamine meile jõuavadki. Kolgas Harjumaal alates umbes kella kahest päeval päike särab, lõunataevas on ilusad suured rünkpilved, mitte aga küll seda nägu, et neist vihma võiks tulla. Ja lõunataevas on nad päev otsa püsinud.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tallinnas on terve päev olnud ilus sademeteta kevadine ilm. Maksimaalne pilvisus oli hommikul umbes 75%, peamiselt kihtjad kõrged pilved, lõuna ajal oli näha lõunasuunas mõndasi rünkpilvi ja hetkel on peamiselt kõrgrünkpilved.
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja nüüd ka pisut tänase ilma tagajärgedest:
http://www.postimees.ee/090507/esileht/ ... 259697.php

Paides häiris ilm Euroopa päeva tähistamist
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Kell 19.40 käis siit väga tugev paduvihma ja rahe hoog üle, mis kestis kõigest mõned minutid, vihma tuli selle ajaga 2mm.
Post Reply