Tsüklon 25.-27. märtsil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Martti
Posts: 51
Joined: Tue May 29, 2007 9:26 pm
Location: Tallinn,Nõmme

Post by Martti »

Siin on praegu sadu vähemaks jäänud ja ka tuul oluliselt nõrgenenud.Lund on üle 20cm.Öösel oli ikka hull möll valju põhjatuulega.Tuisk on ikka parajaid vaalusid tekitanud.Samas mõnes kohas on vaid mõni cm lund.Vikerraadio uudistes öeldi,et tsüklon on öösel nihkunud Laadoga taha ja suurt sadu enam ei tule.Temp. on praegu -2.3.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Postimees teeb minu meelest küll EMHIle liiga. Neil on küsitlus "Kuidas ootamatult saabunud tuisuilm teid mõjutas." Sellest lumetormist hoiatati juba eile hommikul! See, kes silmad lahti hoidis, teadis juba varakult, et hiljem läheb jamaks.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

Kärdlas kah mingi hullem burgaa lahti...kesmine lume paksus 17cm... :o :!: külma 1 kraad
sonyboy
Posts: 24
Joined: Fri Mar 09, 2007 3:27 pm

Post by sonyboy »

tartus miinus 1,5 kraadi ja päike hakkab välja tulema pilve tagant :)
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

peaks mainima et siin tuli 8 tunniga 17 cm lund põhimõtteliselt.
päeva jooksul on juurde tulnud veel umbkaudu 8 cm seega siin lumest puudust pole. hangedes on lund rohkem kui 40 cm.

eks rändlindudel ole jama jah aga mis parata vähemalt nädalavahetusest läheb soojaks. aga seda ma küll ette ei kujuta mis veetase jões võib tekkida kui 2005 aasta jaanuaris oli vähem lund ja siis vihm selle kõik ära sulatas ja siis juba kõva uputus oli siis sekkord võib isegi hullemini minna.

aga selle suure lumekoguse pealt ütleks et need on väga kasulikud sest riigil on võimalus niimoodi end parandada sest oletame et selliseid tugevaid torme ei oleks olnud mitukümmend aastat ja siis tuleks väga tugev lumetorm 12 tunni sajuhulk 50 cm lund. Siis poleks ju riigil mingitki võimalust liikluskorraldust korraldada. Kriisiolukord kestaks siis ju nädalaid aga nüüd nad saavad vähemalt trennigi teha. Ma olen kindel selles et süsteemis on auke ja neid saab siis parandada.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Muudkui sajab, ja sajab, ja sajab ning jääbki sadama. Jõle palju on juba ka siin. Aga hetkel tunnen, et mõistlik oleks seda ilmailu pildistama minna, mine tea mitme aasta pärast sellist pilti jälle näha saab.

Hetkeliste prognooside kohapealt peaks kella 24'ni vähemalt sadama.
Image
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Post by käpa »

Ilm hulluks läinud.10 min tuli maha 5 cm lund.Külma on 2,5 kraadi, tuul 10 - 15 m/s läänekaarest. Põllul oli lund 25 cm keskmiselt ja aias kohati pool meetrit .
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal on lund umbes 15 cm, hangedes rohkem. Hetkel sajab veel väga peeneteralist lund ja sedagi üsna hõredalt. Päeval kella 2 paiku sadas Türi ja Paide vahela jäävas Kirnas ikka väga tihedat lund, mis nähtavuse üsna viletsaks muutis, sõitsin sealt läbi sel ajal tööasjus. Laupal ei olevat eriti tihedat lumesadu täna päeval esinenud. Samas tundub et lähitundidel siiakanti olulisemat sadu pole oodata nii et vähemalt siin saab selle talve (õigemini juba kevade) suurima lumetormi lõppenuks kuulutada.
Hoolimata sellest et Laupa on suht väike koht on isegi väiksemad külavaheteed lumest puhtaks lükatud, rääkimata samuti Laupat läbivast Pärnu-Rakvere maanteest. Samas märkasin nii hommikul tööle minnes kui ka õhtul töölt tulles et ühel järsemal tõusul siinsamas Laupal oli sõidukitel raskusi ülesminemisega ja hommikul oleks minu silme all üks auto isegi kraavi sõitnud.
Külma siin hetkel -3,4 ja puhub edelatuul 4,2 m/s.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

sajab vahelduva eduga. tuult praktiliselt enam pole ja lund pole ka enam eriti juurde tulnud. samas sadu on põhiliselt mõõdukas või tugev olnud kui teda olnud on. samuti on lumekruupe ja suurehelbelist lund tulnud.
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Post by huryt »

Siin Laagris on n]rk tuul ja lumesadu on nõrgem kui 1 tund tagasi.EMHI küll lubas sama palju lund aga loodan et ei tule kuna mul on kopp ees sellest lume küürimisest.Täna koristasin 1,5 tundi ja ikkagi on pooleldi koristatud.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Endiselt sajab väga nõrka lund. Tänu pikale, kuid nõrgale sajule on lume keskmine paksus kasvanud 27cm-ni. Suurem lumesadu on selleks korraks möödas, ent arvan, et öösel tuleb ka siin Tartu kandis lund juurde.
Taavi Saimre

Post by Taavi Saimre »

huryt wrote:Siin Laagris on n]rk tuul ja lumesadu on nõrgem kui 1 tund tagasi.EMHI küll lubas sama palju lund aga loodan et ei tule kuna mul on kopp ees sellest lume küürimisest.Täna koristasin 1,5 tundi ja ikkagi on pooleldi koristatud.
Nõustun. Ma pässas ei viitsinud hoovi tühjaks lükata ja jätsin auto poe ette :)
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

Lumi l2heb aina hullemaks....juba 21 cm keskmiselt....tuule keskmine kiirus 12,7 m/s max puhangud 20,9 m/s... rattaga oli p2ris fun karatetrenni s6ita:)
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Lumesadu jätkub!

Post by erikEST »

Tallinnas pole terve päeva jooksul lumesajus pausi olnud. TERVE päev on ühtlaselt sadanud. Lõuna paiku oli lumesadu natuke hõredam aga pealelõunast siiamaani on sadu olnud kas mõõdukas või tugev! :twisted: Laen millalgi ka mõned pildid ja videod tänasest üles.
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

H.Kaptein wrote:Lumi l2heb aina hullemaks....juba 21 cm keskmiselt....tuule keskmine kiirus 12,7 m/s max puhangud 20,9 m/s... rattaga oli p2ris fun karatetrenni s6ita:)
Ole ettevaatlik, sellistes tingimustes võib igatsugu asju juhtuda. Väljas kuulen intensiivset tuulemühinat. Eks hommikul näis kui paksu lume all olen.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply