Torm 19-20. jaanuaril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Tsüklon on hetkel veel liiga kaugel, et jõuaks tuult keerutada. Küll on viimane aeg teha panuseid, kui tugevad siis maksimum puhangud ka tulevad. Hetke jaanuari rekord on 21.8m/s, mis sündis 13. jaanuaril kell 13 Paldiskis (Pakri). See tulemus saab vast löödud! Ennustan, et puhangud jäävad 27 m/s kanti. :wink:

Detsembri tulemuseks jäi 24.1m/s 8. detsembril kell 3 Vilsandil. (igatunnised automaat-andmed, ei pruugi olla ametlikud!)

Allikas: http://egontinno.phpnet.us/ilm/emhiaasta.php

Temp 2,0, puhub 3 palline lõunatuul.

EDIT: Paistab, et suur huvi tormi vastu on EMHI lehe umbe ajanud. Ka minu lehel on täna olnud tavapärasest 2 korda suurem külastatavus!
Last edited by Egon Tinno on Fri Jan 18, 2008 9:37 pm, edited 1 time in total.
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Post by huryt »

Ma üldse arvan et midagi ei juhtu.Eelmisel aastal EMHI on korduvalt lubanud torme jne. aga midagi ei olnud.Kuna Eesti ilm on väga muutlik ei saa ilma täpselt ennustada võrreldes teiste euroopa riikidega.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

huryt wrote:Ma üldse arvan et midagi ei juhtu.Eelmisel aastal EMHI on korduvalt lubanud torme jne. aga midagi ei olnud.Kuna Eesti ilm on väga muutlik ei saa ilma täpselt ennustada võrreldes teiste euroopa riikidega.
Lisaks EMHI antud hoiatusele on samasugune hoiatus antud Lätis, nii et praegu näib asi siiski tõsisem olevat. Õigemini, näidake mulle kohta Põhja-Euroopas, mis ei ole täna õhtul hoiatuse all... Nii, et ei saa nõustuda, siin juba taas tuul mühiseb, nii et tuuled on tugevnemas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Näib, et ka siin on hakanud tuul peale mõningast vaibumist taaskord tugevnema. Alanud on ka vihmasadu, mis esialgu on üsna nõrk. Sooja on 2 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

eks te kõik juba kindlasti teate aga taani ennustatakse isegi orkaanitugevusega tuuli.

accuweatheri kohta siis 3 asukohta lingin:
http://www.accuweather.com/world-foreca ... A&metric=1
http://www.accuweather.com/world-foreca ... U&metric=1
http://www.accuweather.com/world-foreca ... A&metric=1

see weatheralarm asub lehe ülaosas kohe prognoosi peal.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

niipalju siis sellest accuweatheri linkimisest kasu oligi. aga noh copige aadress ja siis peaks saama.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

http://www.postimees.ee/190108/ilmauudised/307103.php

hakatakse juba meeleolu rikkuma.

siin hetkel igastahes on tuul natuke tugevnenud ning ka mujal on emhi andmeil tuul tugevnema hakanud jälle.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tere hommikust, siin on väljas tuul mühisemas, õhtuga võrreldes natuke tugevnenud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Eile oli suht tuulevaikus, täna hommikul ka. Aga just nüüd kui seda kirjutan on tekkinud juba tugevaid puhanguid mida saab tuuleks nimetada.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal tervitas ka uus hommik üsna tuulise ilmaga, lisaks sajab ka vihma, mis pole aga eriti tugav. Tugevaimad tuule-iilid on seni olnud siiski vaid 10,7 m/s (täna kell 9.20). See on mõõdetud 8 meetri kõrguselt maapinnast. Nii et arenguruumi tormil siiski veel on. Pakun välja ise et tormi haripunkti saabumisel siia (ilmselt pärastlõunal) ulatuvad maksimaalsed tuulepuhangud siin 15-16 m/s. Eks ole näha kuidas tegelikkuses läheb.
Igal juhul minu automaatilmajaam on andnud ka tormihoiatuse!
Last edited by Tarmo H on Sat Jan 19, 2008 9:39 am, edited 2 times in total.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tuul on oluliselt tugevnenud, puude ladvad painduvad juba korralikult. Tugevamad tuulepuhangud on tugevusega 6-7 palli. Taevas on üleni kihtpilves, kuid vihma ei saja. Sooja on 3,2 kraadi.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tallinnas sajab kõvasti vihma, tuul on suhteline. Mitte väga tugev, vaid hoopis nõrk.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal olukord muutusteta, kella 9.20 maksimaaseid tuuleiile (10.7 m/s) pole veel ületatud. Sadu on siiski mõnevõrra tugevnenud, kuid see on siiski veel pigem nõrk kui mõõdukas.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Paistab et siin hakkab vaikselt juhtuma, pool tundi tagasi jäin ilma elektrita. Tuulepuhangud küll veel teab mis tugevad pole, 14-15 m/s aga ilmselt lääne pool on asi juba tõsisem. Sajab ka mõõduka tugevusega vihma. Lülitan praegu UPS-i uuesti välja ja kui midagi toimumas siis üritan kursis hoida.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Post by käpa »

Tervitused! Sooja 2,2 kraadi, mõõdukas vihm algas peale 8.00 hommikul,Tuul 13 - 18 m/s lõunast. Ahto Kilingi nõmme lähistelt
Post Reply