Vesipüks Kuressaares!!!

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Vesipüks Kuressaares!!!

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.etv24.ee/index.php?0583816

Uudis räägib küll tornaadost, kuid pildil on selge vesipüks
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kas sellisest viletsa arenguga pilvest on võimalik lehtril areneda üldsegi?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:kas sellisest viletsa arenguga pilvest on võimalik lehtril areneda üldsegi?
Võib-olla vesipüksil on...

ETV24sse on video ka üles pandud - http://www.etv24.ee/index.php?0&popup=video&id=8502
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

http://www.ilm.ee/?43736 saab vaadata ka videot.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

No mina ütleks, et oli lehterpilv lihtsalt, sest see moodustis ei ulatunud kordagi maapinnani (vähemalt videost ei olnud näha). Ja kas selle all üldse vett oligi, võis olla maapinna kohal? Aga see on kõigest minu arvamus. :wink:
Last edited by Egon Tinno on Sun Aug 05, 2007 1:35 pm, edited 1 time in total.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

need peaks ju täiesti eristatavad olema omavahel (lehterpilv maapinna kohal ja lehterpilv veekogu kohal). aga ega ma ka kindlalt tea eks tarmo ütleb.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Seda ma ei tea, kas lehterpilv maapinna ja veekogu kohal on eristatavad. Mina lähtun seenno saadetud äikesevaatluste juhendist 2006, kus on öeldud: "Lehterpilv on väliselt tornaado või vesipüksiga sarnane äikesepilvest alla rippuv lehterjas moodustis, mis aga ei ulatu maapinnani ega põhjusta seal keeriselisi tuuli." Kui mina peaksin sellist nähtust kirjeldama (äikesevaatluse ajal), siis ilmselt paneks kirja kui lehterpilv, sest maapinna see ei ulatunud. Kuna Kuressaare on vee lähedal, siis vesipüks võis ta ju veel olla, aga tornaado see nüüd küll polnud. Aga erinevad inimesed näevad asju erinevalt, seega kui nende meelest oli see tornaado, siis las ta olla.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

asi ongi selles et ilmastikust teadjamate jaoks on see lehterpilv aga nende saarlaste jaoks oli see kohe tornaado. nagu ka uudiste agentuuride jaoks.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Ma arvan, et vee kohal on lehterpilv väiksemate mõõtmetega kui maismaa kohal (vesipüksid ju tornaadodest enamasti ka väiksemad). Pilve areng ei mängi vesipüksi korral väga suurt rolli, rääkimata äikesest. Kui rünga tipp on vähemalt 3 km kõrgusel, on vee kohal kõik võimalik. Ka minu küsitlus on andnud sarnaseid tulemusi: vesipükse on paarikümnel korral nähtud, kuid äikest ainult 3 juhul (kuuldud), needki kuskil eemal. Tornaado või trombiga kaasneb enamasti ka äike ja pilved on märksa suurema arenguga.
Mis puutub Kuressaare juhtumisse, siis on vaja ainult ilmakaar ära määrata, kas nähtus oli veekohal või mitte. Asus ta lõunas või kagus, oli ta kindlasti vee kohal, sest Kuressaare asub ju rannikul. Kas ta ka vee-või maapinnani ulatus, ei tea (, kuid see on võimalik). Seetõttu jääb küsimärgi alla nähtuse määratlus.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja muidugi, vesipüksi lehtril võib alumine osa nii peenike olla, et sellisest kaugusest, nagu tehti need fotod ja video, ilma suurt suurendust kasutamata lehtri alumist osa ei näegi...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
P.DH.
Posts: 17
Joined: Fri Oct 27, 2006 11:59 am
Location: Muhu

Post by P.DH. »

nägin seda. see oli maapinna kohal(loodesse jäi vist) ja maani kindlasti ei ulatunud. kestis ka hästi vähe aega(15-20min), nägin kohe tekkimise algusest saati. nii et lehterpilv siis järelikult.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Väga hea, siis on vist küsimus ja teema sellega lahendatud.
ilmjainimesed.blogspot.com
Post Reply