Äikesed 15. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Äikesed 15. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

EMHI ennustab küll homseks äikest, kuid mina ootan äikest pigem järgmisel nädalal...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

pigem jah järgmine nädal. suhteliselt väike võimalus et homme midagi tulema peaks. aga arvatavasti jääb homme tugev tuul kah segavaks faktoriks.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

päris kabe sajuala paistab juba saaremisse jõudmas olevat. peaasi et jõudu juurde see koguks siis ehk isegi on äikestele vähekene võimalus.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

väljas juba valge. ja läänest tulevad pilved on juba ka minu asukohast üle jõudnud. aga lätakate radari järgi võib oletada et tugevam sajuala lätti ja äärmisel juhul lõuna eestisse jääb.

suht saaremi külje all on estofex äikest veidi avastanud aga mitte eriti suures koguses kahjuks.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Tõsi, Lõuna-Eesti puhul on tegemist täiesti lootusetu juhtumiga. :cry:
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

pilves + udu. ning on väga väikeses koguses ka tibutanud. loodetavasti on pilved peatselt kadunud siis on lootust millekski paremaks.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

"Äikesevõimalus 15. juulil oleks" oleks ehk parem pealkiri teemale.

Siin küll mingit lootust pole äikesele. Hommikul küll kallas vett ja edaspidi on vaid aeg-ajalt uduvihma tulnud. Sooja +16.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Kuumus wrote:"Äikesevõimalus 15. juulil oleks" oleks ehk parem pealkiri teemale.
no siin on päike juba väljas vahelduva eduga ja õiget tüüpi pilved kah olemas.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Siin on samuti mitu tundi uduvihma sadanud. Temp: 17,0. Tuul on lõunast ja 3 palli. Taevas on lauspilves.
PS Heinateo rikkus ära, pidi ju alles peale lõunat sadama hakkama! :x
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin sadas varahommikust kuni 14.00 vihma. Enamasti oli tegu nõrga uduvihmaga, kuid tuli ka mõni kõvem sajuhoog. Kokku sadas 3,5mm vihma. Praegu on ilm selginenenud ja tuul tugevnenenud kuni 8 meetrini sekundis. Siin on küll äiksevõimalus täna minimaalne. Siiski on estofexi andmetel olnud Põhja-Lätis äike
Post Reply