võimalikud äiksed 18.05

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

võimalikud äiksed 18.05

Post by Kaarel »

vaskineti (wetterzentrale kuidas kellegile) kaardid lubavad homseks võimalikke äikseid enam küll lõuna eestisse aga siiski ka emhi lubab homseks paiguti hoovihmasi ja need ei lähe mitte kokku 19-20 omadega isegi mitte konvektiivset aktiivsust ei anta 19. enam
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

estofex on isegi kagupoolsetele ja lõunapoolsetele maakondadele äikesevõimaluse andnud.

siin on ilm küll väga soe ja mõni arenev rünk ikka edelasuunalt tuleb ka.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ikka on jah rünkasi arenemas nii läänes kui lõunas läti meteoradari järgi on sealkandis ka rünkasi milles sadu on ja liiguvad sinna tartu kanti. ja viimasel tunnil on emhi andmetel tartus vihma sadanud ja valgu kõige soojem koht olnud.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

http://www.wetterzentrale.de/pics/Rsfloc.html ja teised täpsemad äikseradarid näitavad kagu eesti piiril äikest! Siin on edelas näha korralikke kõrguvaid rünkpilvi. Juhul kui nad siia jõuaksid, siis pole ka siin äike välistatud. Lisaks on näha rünkpilvi loodesuunal. Sooja on 18,4 kraadi, seega soojust jagub.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Lõuna ja edelataevas on tõmbunud juba lausa sinakaks. Päris tume on lõunataevas. Tuul on nõrk. Õhutemperatuur on tõusnud +18,9 kraadini. Praeguse seisuga on äiksed täitsa võimalikud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on edelas mingi tumedam pilv. Ka mina olen märganud võimsaid rünki
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Lõuna ja edelataevas on endiselt üpris tumed pilvkatte all, mille vahelt on näha kõrguvaid rünkpilvi. Praeguse seisuga äikest seal sees pole ning samuti läheb suurem osa mööda. Päike on siiski nende pilvede taha tõmbunud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ka mina pole siin midagi kuulnud, aga rünksajupilv paistab ta küll olevat...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Lõunas asub sinakas rünksajupilv, mille tipp paistab vägagi kõrgel olema. Midagi kuulda ei ole olnud. Paraku läheb vähemalt see pilv siit mööda. Õhutemperatuur on juba 20,2 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kagus on näha väga kõrgeid pilvi aga siia sadu ei tule.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Lõunas ja kagus on hall pilvemassiiv, millets tuleb kindlasti sadu. See riivab Tartut ja selle servas on tõusnud mõõdukas tuul. Ka edelast on pilvi tulemas. Äikest kuulnud pole, kuid temperatuur on langenud 19,1 kraadini.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

See pilv, millest ennem rääkisin tegi asfaldi kergelt märjaks ja kõik. Kuna tumedam osa möödus siit väga napilt kagu, ida ja kirde poolt, siis Kesk või Annelinnas võis sadada rohkem kui siin. Õhutemperatuur on 16,9 kraadi.
Post Reply